REPORT BADMINTON – 5. společná akce, Závěrečný turnaj čtyřher 20.6.2020

Foto akce ZDE

Video finálového zápasu mladších ZDE

Video finálového zápasu starších ZDE

Rozhovory s vítězi squashe i badmintonu ZDE

Konec badmintonové sezóny zakončili hráči sportovní akademie Závěrečným badmintonovým a squashovým turnajem. Turnaj je pro nás už tradicí a hlavně zpestřením celé sezony, protože je určen pro naše malé i velké sportovce a hlavně probíhá v přátelské atmosféře (tzv. „for fun“) J Badmintonového turnaje se zúčastnilo celkem 29 hráčů, hráči byli rozděleni do kategorie mladší a starší. Hrálo se „švýcarem“ do 11 bodů, na 2 hrané sety.

Po příchodu do FAJNE se hráči rozehráli na kurtech, proběhl krátké připomenutí pravidel, následovalo zahájení turnaje… a pak už jen hurá na kurty! 🙂

14. David Hilscher/Markéta Klosová

Putovní pohár se bude celý rok vyjímat u Gabky Šebestové a opět u Johana Kňazovčíka !

1. KOLO

Adam Augustin /Albert Kňazovčík vs. Vojtěch Staš/Michaela Liberdová                                                                    (11:2, 11:7)

I přes tlak, tlak v prvním setu Adam s Albertem měli, dokázali Vojta s Míšou zachovat klidnou hlavu a v druhém setu svou hru daleko více spřesnili a díky herního systému švýcar dokázali vybojovat cenný bod do celkového pořadí.

1. KOLO

Beáta Kobolková/Ondřej Koloničný  vs. Natálie Lazarová/Martin Brantal                                                                    (7:11, 5:11)

V tomto zápase se na kurtu č. 3 potkali dvě velmi vyrovnané dvojice. Celý zápas probíhal ve vysokém tempu a hrály se dlouhé a vyrovnané výměny. Martin dokázal, e se na dnešní turnaj vyspal náramně a hlavně díky jeho bojovnosti s Natkou vyhráli 6:0.

1. KOLO

Eliška Zmydlená/Barbora Bobčiaková  vs. Olaf Bača/Štěpán Mohyla
(7:11, 11:5)

Tak tento zápas byl jako na houpačce, v prvním setu Olaf se Štěpánem zvolili perfektní taktiku a zdolali soupeře, avšak v druhém setu Eliška s Barčou jejich taktiku přečetli a nenechali se znovu nachytat na dropech, které na ně v prvním setu fungovaly.

1. KOLO

Gabriela Šebestová/Sára Šušková   vs. Natálie Lazarová/Martin Brantal                                                                    (8:11, 6:11)

Ve čtvrtém kole se potkali jednoznačně favoriti na vítězství v kategorii starších. První set byl nádhernou podávanou, která v závěru více sedla Marťasovi s Natkou. Do druhého setu Gabča se Sárou vstupovaly se sklopenou hlavou a ztratili veškerou psychickou podporu.

1. KOLO

Johan Kňazovčík/Matěj Mihula      vs. Marek Šuška/Adam Formánek
(9:11, 11:5)

Páté kolo a s ním i nejšikovnější z mladší kategorie ve vzájemném klání. Marek s Adamem dokázali využít počáteční nervozitu soupeřů, perfektně využívali celou plochu kurtu a sílu jejich úderů. Druhý set byl úplně jiná pohádka. Johan s Matějem potvrdili roli favorita a díky bezchybnému sklepávání míčů na síti dokázali závěr zápasu dotáhnout do vítězného konce.

1. KOLO

Lucie Langová/Bára Pavlištíková  vs. Lukáš Adámek/Jan Zmydlený                                                                           (11:6, 11:1)

Na kurtu číslo 1 se v šestém kole potkaly nejzkušenější hráčky oproti nováčkům Lukášovi s Honzou. Bářin smeč byl výborný a Lucka dokázala využít slabiny soupeřů, a to zadní BH roh. Zápas vyhrály 6:0.

Celkové výsledky

Atmosféra během turnaj byla naprosto skvělá, sportovci si užili badmintonovou „turnajovou“ nálož v podobě strhujících zápasů, trenéři radili a rodiče fandili o „dušu“! Občerstvení pro hráče se musely doplňovat častěji, bábovky a jiné dobroty mizely hodně rychle, věřím, že proto, aby se posilnili na strhující zápasy… 🙂