Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT – Opavský Boreček 3.3.2019

Video sestřih ZDE

Po včerejším turnaji Ostravský kanár junior u nás doma ve FAJNE, se šest našich hráčů rozhodlo nevynechat ani nedělní badmintonový turnaj v Opavě. Letos již druhý Opavský Boreček je oblíbeným turnajem pro začínající hráče. Mají tady jistotu pěti až šesti zápasů se sobě rovnými soupeři. Tento turnaj se v poslední době stal pro naše hráče takovým odrazovým můstkem pro vstup do turnajů na cizí půdě.

Turnaj odstartoval v 9:00 hod, hrálo se švýcarem na 2 hrané sety do 13 bodů (při zisku 9 bodů v prohraném setu získal hráč 1 bod za set) na 6 kol.

Kategorie U13 – hoši

Koloničný Ondřej     vs.       Mrozek Daniel          2:4       (13:11, 5:13)
Koloničný Ondřej     vs.       Česlík František       3:3       (13:6, 8:13)
Koloničný Ondřej     vs.       Černín Tomáš           6:0       (13:8, 13:8)
Koloničný Ondřej     vs.       Chudárek Lukáš       2:4       (12:13, 11:13)
Koloničný Ondřej     vs.       Ondra Petr                5:1       (13:10, 13:7)

Na Ondrovi je vidět, že už přece jen má několik turnajů za sebou. Vůbec nenechal na sobě znát únavu z včerejšího turnaje a opět, jako vždy, vybojoval mnoho míčů proti techničtějším soupeřům. Ve druhém kole se střetl s Františkem Česlíkem a ve velmi zajímavém zápase plným zvratů se nakonec rozešli smírně.

Česlík František       vs.       Ondra Petr                2:4       (9:13, 10:13)
Česlík František       vs.       Koloničný Ondřej     3:3       (13:6, 8:13)
Česlík František       vs.       Chudárek Lukáš       6:0       (8:13, 8:13)
Česlík František       vs.       „volný los“                3 b.
Česlík František       vs.       Kudrna Antonín       4:2       (9:13, 13:4)

V únoru František na Borečkovi nevyhrál jediný set. Dnes šel na turnaj alespoň něco vyhrát. Podařilo se mu to ve druhém a v pátém kole. Zjistil při tom, jak těžké je získat body s vyrovnaným soupeřem a že nestačí jen chtít a běhat. Ale jakmile zapracuje na tréninku na své technice úderů, budou se mu tyto vlastnosti hodit.

Kategorie U15, U15+ – hoši a dívky

Klimeš Vojtěch         vs.       Šebestová Gabriela 4:2       (13:11, 13:12)
Klimeš Vojtěch         vs.       Gratza Matyáš          4:2       (13:10, 13:10)
Klimeš Vojtěch         vs.       Szymoniková M.       5:1       (13:3, 13:10)
Klimeš Vojtěch         vs.       Gilík Pavel                 5:1       (13:9, 13:8)
Klimeš Vojtěch         vs.       Durčák Ondřej          2:4       (13:13, 10:13)

Hned v prvním kole měl Vojta možnost Gabči vrátit včerejší porážku ve FAJNE a podařilo se. Byl to bratrovražedný boj, kde si vzájemně nic nedarovali. Tohle vítězství Vojtovi hodně pomohlo do dalších zápasů, kde předváděl již solidní celodvorcovou hru. V posledním zápase proti pozdějšímu suverénnímu vítězi díky tomu předvedl skvělý zápas, který vzbudil pozornost většiny diváků.

Šebestová Gabriela vs.       Klimeš Vojtěch         2:4       (11:13, 12:13)
Šebestová Gabriela vs.       Klimešova Kateřina 3:3       (11:13, 13:9
Šebestová Gabriela vs.       Zabek Matyáš           6:0       (13:2, 13:6)
Šebestová Gabriela vs.       Grusmanová Anna   1:5       (7:13, 9:13)
Šebestová Gabriela vs.       Adamčíková Aneta   6:0       (13:7, 13:4)

Gabi tentokrát narazila na rodinu Klimešových. S prvním prohrála a ve druhém zápase na konci prvního setu si zvrtla kotník. Druhý set pak už nedotáhla do vítězného konce a více méně ji toto zranění limitovalo i v dalších zápasech v její největší zbrani. Na mnohé míče, hlavně s domací Aničkou, už nedosáhla.

Valasová Natálie       vs.       Staničková Klára      6:0       (13:7, 13:7)
Valasová Natálie       vs.       Janšta Jiří                 0:6       (7:13, 3:13)
Valasová Natálie       vs.       Kubánková Sára       3:3       (13:10, 9:13)
Valasová Natálie       vs.       Pniok Bořek              4:2       (13:12, 13:9)
Valasová Natálie       vs.       Grusmanová Anna   1:5       (11:13, 4:13)

Dnes jsem Natálku viděl poprvé na turnaji. A přesto, že ji trénuji už asi 5 let, mě v mnohém překvapila. Její úderovou techniku a pohyblivost dobře znám, ale teprve, když o něco jde, se projevila naplno. Úplná dračice. Zvláště v posledním zápase proti  zkušené Aničce Grusmanové se v prvním setu vytáhla a prohrála až v koncovce, kdy Anička už si opravdu nevěděla rady.

Zabek Matyáš           vs.       „volný los“                3 b.
Zabek Matyáš           vs.       Szymoniková M.       2:4       (10:13, 9:13)
Zabek Matyáš           vs.       Šebestová Gabriela 0:6       (2:13, 6:13)
Zabek Matyáš           vs.       Schonová Eliška      6:0       (13:6, 13:2)
Zabek Matyáš           vs.       Pniok Bořek              1:5       (8:13, 12:13)

Maty měl v prvním kole volný los a tak trvalo dost dlouho, než se dostal do hry. Oklepal se však velmi rychle a hned v prvním zápase to rozjel na plno. Ve svém druhém zápase ho sice přibrzdila Gabča, ale ve čtvrtém  a pátém kole nasbíral celkem 7 bodů, což ho vyneslo na konečné 4. místo v kategorii U15+.