Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT PLAY-OFF EXTRALIGA MUŽI A ŽENY 19.9. – 20.9.2020

Video sestřih ZDE

Foto z víkendu ZDE

Za extraligu žen
YES PLAY – OFF !! SC FAJNE JE TAM !!
Víkend plný očekávání a napětí. Hned ze startu nám chyběla naše obrovská pomoc Natalia Ryfa. Skolila ji nemoc, ale máme skrytě eso v rukávu. Hráčku, která celou koronu a celé léto dřela jako nikdy v životě a tou byla Barča Brodová, jejíž heslo zní: ,,Hlavně se neposrat!´´ :-D.
V plné síle nastoupila i Terka Svobodová  Terka Široká jako naše hlavní tahounky turnaje. A nakonec nehrající kapitánka Klára Mihulovic. Někdo ten report napsat musí že :-D.
Sobotní den naprosto jasně za všechny zvítězila Barča, která jako jediná z mužů i žen FAJNE vyhrála alespoň jeden set J. Po celém víkendu bylo velmi znát, že nám chyběla naše polská posila Natka, její vyhrané zápasy by přišly velmi vhod. Na druhou stranu, jsme hrály vážně český tým a dřely jsme, co to šlo a umístily jsme s na celkovém 4. místě.
Cíle jsou stanoveny a každým víkendem se zvyšuje chuť být hráčkám, které jsou stále lepší blíže. Uvidíme, co přinese nová sezóna.

Za extraligu mužů
Na play-off jsme jeli plní odhodlání. Ve čtvrtek večer jsme dostali blbou zprávu o nemoci Kuby Gogola a museli rychle shánět náhradu. Po zahajovacím obědě v ostravské Viktorce, jsme odjeli směr Viktorka brněnská v sestavě Solňa na jedničce, Viki na dvojce, na trojce v derniéře Ondra Vorlíček a silná večerní čtyřka Muťas.
Po sobotním, vlastně hned po prvním zápase, nás odhodlání přešlo. Nedokázal jsem (Solňa) uhrát proti Danovi Mekbibovi ani set a naše výhra byla hrozivě daleko. Úplný konec nastal po prohraném prvním setu Vikiho s Martinem Švecem, který byl víc jak diskutabilní. Ještěže jsme měli tak supr čupr apartmán.
Druhý den jsme bojovali jako lvi a proti buldokům z Hradce Králové jsme dokázali zvítězit a odvážíme si, vždycky ceněnou, bronzovou medaili.
V příští sezóně, která začíná již za tři týdny, se rozhodně pokusíme tento výsledek vylepšit. FAJNE !!!

Semifinále play-off ženy

Extraliga SC FAJNE – ženy A  vs Viktoria Brno Kabel-A.T. (0:2)
Tereza Svobodová    vs    Michaela Čepová          0:3 (6:11, 9:11, 9:11)
Tereza Široká            vs    Marika Doubravová       0:0 (0:0, 0:0, 0:0)
Barbora Brodová       vs    Klára Kohlerová            1:3 (4:11, 7:11, 11:8, 6:11)

Tereza Svobodová
Zápas s Míšou byl celkem vyrovnaný, kromě prvního setu, kdy jsem se dostávala do tempa spíše. Ke konci druhého a třetího setu chybělo štěstíčko, bohužel tam nic nepadlo, tudíž jsem prohrála 3:0. Ale nehrálo se mi vůbec špatně a zápas si užila (až na pár výjimek).
Terezka Široká
Vyzkoušela jsem si rolu fanouška. Ze zápasů svých spoluhráček jsem myslela, že zešedivím (byla jsem více ve stresu, než ony si myslím J) Ale hrály pěkně, holky naše.
Barbora Brodová
Zápas až na první set byl super. V prvním setu šla cítit trochu nervozita a byl tam i třes v rukách. Druhý set byl o něco lepší. Nejlepší byl 3 set, kdy jsem hrála přesné lajny dozadu a to soupeřku dostalo pod tlak, z kterého pak dělala chyby.  Čtvrtý set ke konci spadla hlava a už to nešlo zpátky.
O 3. místo play-off ženy

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs FOTOROBOT (1:2)
Tereza Svobodová    vs    Eva Feřteková               3:0 (11:2, 12:10, 11:8)
Tereza Široká            vs    Natálie Babjuková          0:3 (5:11, 3:11, 8:11)
Barbora Brodová       vs    Tamara Holzbauerová   0:3 (2:11, 7:11, 3:11)

Terka Svobodka
Zápas jsem vyhrála 3:0,  ikdyž Evu omezovalo zranění, přesto bojovala a nevzdala to. Bylo to pro mě psychicky a koncentračně těžší, abych udržela hlavu a zápas dotáhla do vítězného konce. Hrálo se mi jinak ale dobře.
Širokis
Na zápas jsem šla nabuzená a věřila jsem si, cítila jsem se dobře, jen v prvním setu mi tu moji pohodičku překazila neskutečná zima na kurtu a tak první set dopadl, tak jak dopadl. Nevěsila jsem hlavu a hrála dál, druhý set byl na podobné vlně, ale už jsme se dostávaly do delších výměn jen Naty tam dneska z voleje a i celkově spadlo všechno. Třetí set byl ze všech nejlepší, údery dostaly razanci i výšku, když jsem chtěla. Jsou dny, kdy se daří a dny, ´kdy zase ne…Bohužel se dneska nepodařilo. Pardon týme
Brodka
Dnešní zápas opak včerejšího. Sice jsem byla méně nervozní než včera, ale hrálo se mi hůř. Chyběla tam délka a agrese a hlavně krok. Tamča je kvalitní soupeř, který si hru umí pohlídat. Musím zapracovat hodně na hlavě.

 

Semifinále play-off muži

SC FAJNE – muži A   vs    Viktoria Brno Sportprofit (0:4)
Jakub Solnický          vs    Daniel Mekbib               0:3 (9:11, 5:11, 9:11)
Viktor Byrtus             vs    Martin Švec                   0:1 (12:14)
Ondřej Vorlíček         vs                                          0:0 (0:0, 0:0, 0:0)
Jan Mutina                vs    Marek Panáček             0:3 (1:11, 0:11, 0:11)

Solňa
Jsem kapr! Zápas se mi úplně nepovedl od samého začátku. Ve třetím setu jsem se trochu zvedl a Dana začal tavit, ale byl jsem příliš připokaděný a nedokázal zakončit výměny. Jsem na sebe naštvaný, protože jsem nedokázal vyhrát ani set :–(
Viki
Abychom týmově zapas dotahli do vitezneho konce, musel by se asi stat zazrak. Já jsem nemohl prohrát set a to se mi bohužel nepovedlo hned v prvním setu. Za stavu 12:11 jsem nevyhral bod velkou chybou rozhodčího, který se mi po zapase druhy den prisel omluvit za vypadek. Neslo o názor rozhodnuti ale v podstate receno výpadek zakladniho pravidla při pískání. Tymove by to asi nepomohlo ale chtěl jsem ještě hrát 😀
Vorel
Zdaar!
Muťas
Abychom učinili pravidlům zadost, tak jsem musel jít na kurt proti Márovi. První lajnou jsem naznačil možnosti, uhrál bod a slavnostně z kurtu odkráčel. Myslím, že playoff extraligy je určeno přece jen trochu jiným hráčům 🙂

O 3.místo play-off muži

SC Fajne muži A      vs    Buldoci –SCC Hradec Králové (1:3)
Jakub Solnický          vs    Petr Nohel                     3:0 (11:9, 11:8, 11:3)
Viktor Byrtus            vs    Petr Marek                   3:0 (11:5, 11:4, 11:8)
Ondřej Vorlíček        vs    Petr Martin                   0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Solňa
Zápas byl pro mě těžký na hlavu. Po včerejším, ne úplně nejlepším vstoupením, jsem se hlavně potřeboval uklidnit a začít si zase věřit. Což se mi vlastně povedlo až ve třetím setu, ale výhra 3:0 se počítá a posunul jsem tým do výhodnější pozice.
Viki
Zapas byl pro me pohoda, vedel jsem ze vyhraju takze jsem byl v klidu. O nic moc neslo protože Petu znam a vim co a jak. Musim rict ze se za poslední dobu hodne zlepsil. Jsem rad za bronz!

Děkujeme a squashi zdar!!
Tereza Svobodová
Tereza Široká
Barbora Brodová
Klára Mihulová
Jakub Solnický
Viktor Byrtus
Ondřej Vorlíček
Jan Mutina

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj
Financováno EU
Financováno EU
Národní plán obnovy
Národní plán obnovy
Ministerstvo kultury
Ministerstvo kultury