Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – 5. společná akce, Závěrečný turnaj akademie 20.6.2020

Video sestřih akce ZDE

Foto z akce ZDE

Video finálového zápasu JUNIOŘI ZDE

Rozhovory s vítězi squashe i badmintonu ZDE

Masakrozní zakončení squashové sezony. Tento rok byl vážně pestrý. Každoměsíční turnaje, tréninky, fyzička, kde jsme ukazovali snad to nejlepší z nás. Mistrovství republiky s rekordním počtem našich hráčů.
Covid nás zastavil jen na chvíli a vlastně díky němu jsme si většinou odpočinuli (i když Karel Wanke nesouhlasí, protože jeho skvělí potomci byli až moc doma :-D) a načerpali síly na Závěrečný turnaj. Každým turnajem se přihlásí hráči, kteří ještě nikdy na turnaji nebyli. Často ze strachu z neznáma nebo, že na turnaji nebudou nikoho znát, dostanou až příliš na zadek a podobně. Věříme, že se vždy ukáže, že naše turnaje jsou především pohodovou akcí, a kterou rodiče přinesou tolik skvělého jídla, že potřebujeme každou ruku, abychom to všechno spořádali J. Navíc každé překonání strachu, je bonus do každého dne každého z nás :-). Takže makáme :-D.

 

KONEČNÉ POŘADÍ:

Kategorie „BENJAMINI“:

 1. Matyáš Závacký
 2. Hynek Rak
 3. Ondřej Zapletal
 4. Karolína Wanke
 5. Jan Zapletal
 6. Tereza Zápecová
 7. Petr Kroužel
 8. Anna Holendová

Kategorie „JUNIOŘI“:

 1. Tomáš Hrubý
 2. Daniel Šrámek
 3. Matěj Černý
 4. Lukáš Krišica
 5. Karolína Sikorová
 6. Jana Brodová
 7. Josef Fanc
 8. Daniel Stypa
 9. Patrik Závacký
 10. Ondřej Sleczka
 11. Tereza Tichá
 12. Hana Vaňková
 13. Filip Crhonek
 14. Jana Lubojacká
 15. Marie Kňazovčíková
 16. Marie Holendová
 17. Jan Bravenec
 18. Jakub Válek
 19. Adam Bortlíček
 20. Marek Rybníček
 21. Daniela Kozubková
 22. Karolína Zychová
 23. Elen Gebauerová
 24. Aneta Berousková
 25. Anna Marie Homzová
 26. Barbora Pavlusová
 27. Natálie Lubojacká

Putovní poháry celé sezony 2019/2020 získali Tomáš Hrubý a Matyáš Závacký!

 1. KOLO

Karolína Sikorová        vs     Daniel Stypa               0:2   (9:11, 9:11)
Pánská razance vyhrála těsně nad dámskou technikou. Škoda unáhlených chyb z obou stran, Klobouk dolů Káji, která prohrávala ve druhém setu 3:10 a málem to proměnila ve svou výhru.

Jana Lubojacká              vs     Natálie Lubojacká     2:0   (11:5, 11:10)
Masakr zápas sester :-D. Diváků bylo na tento zápas tolik, že se málem nevlezli za kurt :-). Holky byly nahecované a z množství očí za kurtem extra nervózní. Divíme se, že míček vydržel. Občas skvěle promyšlené taktické tahy, občas smůla na podání (že Naty :-)) a občas i to štěstíčko. První set tedy pro Janču a ve druhém setu šílený závěr. Naty mohla set vyhrát, kdyby si řekla za bodového stavu 10:10 o stroke. Janča nebezpečně zavázela a Naty za to mohla dostat rovnou bod a vyhrála by tak. Ta holka si do háje…kruciš…do dupy…zatraceně o ten stroke neřekla a zahrála úder a bohužel do outu a tak spravedlivě vyhrála Janča :-D. Good job girls

 1. KOLO

Ondřej Zapletal            vs     Jan Zapletal                 2:0   (11:4, 11:5)
Druhé kolo nám přinesl další sourozenecký souboj. Honzík se snažil, co to šlo. Dostal Ondru někdy pěkně pod tlak, ale Ondra zachoval chladnou hlavu a zápas si pohlídal.

 1. KOLO

Adam Bortlíček             vs     Hana Vaňková            0:2   (8:11, 6:11)
V tomto zápase se střídaly občas haluze naopak se skvěle promyšlenými údery. Oba bojovali s obrovským odhodláním. Že ještě míče nelítají úplně dle úmyslu, vynahradilo usilovné běhání. Jak se říká, když nemáš v ruce, musíš mít v nohách :-D. Hanka vybírala i velmi razantní míč od Adama. Výrazně ses zlepšila Hani. Adam sice prohrál, ale prohlásil, že si zápas vážně užil a vo to jde :-).

 1. KOLO

Tomáš Hrubý                 vs     Matěj Černý                2:0   (11:6, 11:9)
Souboj Titánů. Byla to nesmlouvavá řežba. Žádný míč zadarmo. Vlastně pár zadarmo z obou stran tam bylo, ale toto u těchto dvou borců bývá. Fešáci, asi váš poslední zápas junior. Škoda staříci :-)!

Ondřej Zapletal            vs     Hynek Rak                   0:2   (5:11, 4:11)
Dva usměvaví draci. Jakoby nehráli na body. Pořád kecali :-). Takhle by měl vypadat každý zápas. Jestli vyhraju nebo prohraju je vlastně jedno, hlavně, že je pohoda. Super borci!

 1. KOLO

Tomáš Hrubý                 vs     Daniel Šrámek           2:0   (11:10, 11:10)
Finálový zápas starší kategorie. Dany se tak nějak nenápadně proplížil turnajem až do finále :-). A Oba borci tam byli oprávněně. Už jen podle bodů v tomto zápase šlo o vážně o všechno. Byl tu krutě těsný zápas. Kluci věděli, že to bude bitva a rvali se do každé možnosti soupeři zatopit. Voleje tedy nechyběly v žádné výměně. Někdy z něj neskutečně dobře zakončili a někdy neskutečně dobře zkazili :-). Zbývalo jen skákat rybičky, aby byla trochu zvýšena šance volej vybrat. Nakonec byla vítězným úderem přísná lajna do FH rohu, které Dany podlehl.

 

Celkové výsledky

 

Sportu zdar, squashi zvláště!

Klára Mihulová & Barbora Brodová & Kateřina Pavlusová
Karel Wanke & Jan Netolička

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739