Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – JUNIOR D-tour 10.11.2018

Foto z turnaje ZDE

Video z turnaje ZDE

Finálový rozhovor ZDE

Výsledky squash turnaj

Sešli jsme se zde, opět v nové sezoně, abychom si zahráli náš nejoblíbenější, a dlouho očekávaný turnaj. 22 hráčů, ti nejlepší z nejlepších, si dnes při sobotě nastavili budík na 14hod, aby se stihli dostavit, vyhrát, užít srandu a nejlépe už nikdy neodejít.

1.kolo

Jelikož se dneska přišlo ukázat spoustu hráčů, kteří teprve squash poznávají, bylo první kolo zahřívací. Zajímavý zápas proběhl mezi naším smíškem Hynkem Rakem a starochem Kubou Slavíčkem, Hyňajzovi se sice do zápasu moc nechtělo, ale nakonec z toho bylo spoustu zajímavých a hlavně dlouhých výměn.

2.kolo

Zápas na krev mezi Eliášem Bencúrem a Adamem Škrobánkem, aneb jedna bomba za druhou, nakonec dopadl vítězstvím pro Eliho 2:0. I když jim trenérka říkala, ať z toho udělají trochu show. Pozn. Trenéra: Radit se nevyplácí J.

Naše spolu trénující hráčky Adél Firdová a Martina Sedlačíková si v druhém kole změřily síly. Nakonec štěstí pomohlo Ádi a zvítězila 11:7, 11:10.

3.kolo

Rivalské soupeření mezi Nikol Kubíčkovou a Maruškou Kňazovčíkovou dopadlo tak že, i přes dlouhé výměny nakonec zvítězila Nikol. Maruška se v průběhu nevzdávala a urvala Nikol jeden bod.

4.kolo

BENjamínka Kája Sikorová si velmi polepšila a skoro s přehledem porazila Tomáše Neničku. Tomáš jí to samozřejmě nedal zadarmo a vzal jí hned dva body. Konečný výsledek 11:10 a 11:8 pro Káju.

5.kolo

V dalším kole se spolu setkali zajímavý stříleči. Kryštof Kratochvíl a Daniel Skalík, oba se velice snažili a hráli přesvědčivé lajny pěkně do zadní části kurtu. Nakonec výherní míčky padaly spíše pro Kryštofa a tak si odnesl výhru tohoto zápasu 11:4, 11:4.

6.kolo

Vojta Mohelník a Matyáš Hrubý, žádní nováčci. Ačkoliv se zdálo, že Maty dá do tohoto zápasu tělo i duši, ani jednomu se už příliš nechtělo. Maty, ale i přes silovou vyčerpanost získal od Vojty jeden bod.

7.kolo

Poslední kolo se vedlo v zajímavém duchu. Většina hráčů si myslela, že kolo 6. už bude poslední, trenérky je ale nechtěly zklamat, a tak přidaly jedno extra kolo.

V posledním zápasu se o místa na bedně poprali Kuba Slavíček a Karel Wanke ml., který i přes své badmintonové zkušenosti nepřehrál našeho starocha a Kuba si tak zajistil první místo v dnešním turnaji.

 

Squashi zdar

Kateřina Pavlusová
Barča Brodová
Terka Martinková
Karel Wanke

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj