Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – MČR REPUBLIKY DRUŽSTEV do 15 a 19 let

MČR REPUBLIKY DRUŽSTEV JUNIORŮ
2.6.-3.6.2018

15 statečných z FAJNE.

Za Ostrava squash vyrazila skupina velká jak c….celý vagón :D. Jedině Nikča s Kájou vydržely ve vlaku ráno nespat a zkoušely Seboše a Kláru z IQ her, ale skládání kuliček do pyramid se ukázalo jako nadlidský úkol :-D. Jsme přeci jen obyčejní sportovci :-D.

V 9:00 los a první zápasy, adrenalin stoupal na vyšší úroveň, jde se reprezentovat. Zápasy jely jeden za druhým, alespoň z trenérského pohledu jsme jen lítali mezi kurty. Hráči naopak stihli i schrupnout na pověstných Brněnských vacích před kurty. Atmosféra v průběhu celého víkendu byla skvělá, občas slza, občas radostné objetí :).

Foto z turnaje ZDE

Konečné pořadí:

Ostrava Squash Klub 15 – B    14. místo
Ostrava Squash Klub 15 – C    9. místo
Ostrava Squash Klub 19 – A    4. místo
Ostrava Squash Klub 19 – B    6. místo
Ostrava Squash Klub 19 – C    7. místo 

 

Kategorie U15

Ostrava squash klub 15 A
Tým ve složení Lukáš Krišica, Eva Machytková a Matyáš Hrubý byl ze zdravotních důvodů zrušen.

Ostrava squash klub 15 B

Celý tým z důvodu zranění třetího hráče, hrál po celou dobu jen ve dvou. Je to náročnější bitva, protože k poražení týmu potřebují oba vyhrát. Niki i Adam to však vzali sportovně a bez ohledu na výsledek prvního hrajícího, bojovali o každý set.

Ostrava Squash Klub 15 – B vs.  SquashEspecial ,,A“, 0:3

Adam Škrobánek        vs         Dan Malec                   0:3 (6:11, 4:11, 3:11)
Nikol Kubíčková          vs         Aneta Sezemská         0:3 (2:11, 6:11, 8:11)

Áďa nastoupil na kurt s velikým odhodláním. Ze začátku ale byl nerozpinkaný a hra nevypadala podle jeho představ. První set byl spíše odchozený. Další sety zrychlil krok a na hře se to dosti projevilo. Sázení kraťasů do forhendového rohu byl správný krok k vítězství. Bohužel na soupeřovu hru toto nestačilo a Áďu „zastrašil“ rychlým a silným úderem.
V Prvním setu byla Niki trošilinku nervózní, tak nepřijala podání. V dalším už se rozehrála o něco víc a příjem podání trefila a v zápase odehrála i další povedené míče ve výměně. V posledním setu byla však nejlepší, příjem podání nebyl problém, své podání hrála v pohodě a dostaly se i do výměn typu lajny, boast, drop. Anet však zkušenější Nikču nepustila dále. Niki se však přibližuje :).

Ostrava Squash Klub 15 – B vs.  SquashEspecial „B“, 0:3

Adam Škrobánek        vs         Diminik Wojtucki          0:3 (5:11, 2:11, 5:11)
Nikol Kubíčková          vs         Tereza Stejspalová     0:3 (11:9, 7:11, 9:11, 10:12)

Jistá šance na výhru u Adama tady byla. I přes slabší příjem podání na BH, dokázal soupeře potrápit dobře načasovanými dropy a crossy na BH. Soupeř však lépe ovládal BH stranu kurtu, kde Adama dostal.
Nikča hrála se slečnou o 2 hlavy vyšší. V prvním setu se obě rozehrávaly a zjišťovaly, jak na tom jsou a od druhého už začal boj. Kdykoliv Niki zatlačila soupeřku dozadu, zvítězila. Podání od Terky bylo obtížné, ale Niki se s tím celkem poprala. Ve čtvrtém setu se soupeř v rozhodující chvíli naklonil více na stranu soupeřky, ale tak to občas chodí. Na druhou stranu obě holky si mohly říkat o více stroků v zápasu, ale ani jedna této šance ještě neumí využít. Zápas byl opravdu nádherný a plný napětí a očekávání.

Ostrava Squash Klub 15 – B vs.  Viktoria Brno Prima, 1:2

Adam Škrobánek        vs         Kristián Bořil              3:0 (11:5, 11:2, 11:4)
Nikol Kubíčková          vs         Riana Alexová           0:3 (0:11, 0:11, 0:11)

Adam si pěkně pohlídal rady trenéra a poměrně slabšího soupeře porazil s přehledem. Hrál přesně a soupeř nebyl schopen Adama potrápit. Nikol na Rianu neměla šanci. Riana hrála přesně, rychle a tvrdě. Na Nikol se mi líbilo, že neměla strach z tvrdých míčů a do každého míče šla naplno.

 

Ostrava Squash Klub 15 – B vs.  Viktoria Brno Bástr, 2:1

Adam Škrobánek        vs         Michal Jurášek           3:0 (11:7, 11:4, 11:5)
Nikol Kubíčková          vs         Alžběta Obrdlíková     3:1 (11:7, 11:5, 9:11, 11:8)

Adam si zopakoval zápas s Michalem z turnaje „B“ minulého týdne. Opět neponechal nic náhodě a kromě prvního setu, kde se trošičku hledal, soupeře k ničemu nepustil. Hrál klidně, poměrně přesně a toto dělalo běhavému soupeři největší problémy. Áďa zaslouženě vyhrál.
Niki opět tváří v tvář (plus mínus 3 hlavy výškový rozdíl) stanula soupeřce, která ji již dříve porazila. Obě hrály na 100%, Niki byla trošku přesnější v úderech a lepší na příjmu podání a v těsných výsledcích vyhrála. Skvělý poslední zápas celého mistrovství :).

Tento dvoučlenný tým si zaslouží max. pochvalu, hrát celý turnaj o jednoho hráče méně, je těžká dřina. Velká pochvala bojovníci!!!

 

Ostrava squash klub 15 C

Ostrava Squash Klub 15 – C vs.  Squash Morenda Brno 15, 0:3

Patrik Závacký              vs         Martin Štěpán             0:3 (1:11, 2:11, 5:11)
Martin Hloch                 vs         Karolína Šrámková     0:3 (2:11, 6:11, 2:11)
Karolína Sikorová         vs         Nikol Štěpánová         0:3 (1:11, 7:11, 4:11)

Patrik hrál jen to, co mu soupeř dovolil a nebylo toho mnoho. Štěpán byl velmi přesný a velmi rychlý. Ve druhém setu soupeř polevil a Patrik se svou vlastní pílí dostal k přesným a rychlým úderům. Ani ty však na Martina nestačily. Výbornými servisy se Patrik propracovával k vytvoření dobrých pozic pro další hru. Pokaženými volejemi pak většinou končil výměnu. Dobré držení rakety a dobrý pohyb po kurtu vedly k získání aspoň několika krásných bodů. Soupeř byl nad Patrikovy síly 🙂
Martin byl zaskočený soupeřem („to mám hrát s holkou“) a čekal velmi laciné vítězství. Opak byl pravdou.
Karolína vodila Martina zleva doprava a ten všechny míče přebíhal. Raketu neměl připravenou k okamžité reakci na volej a pozdním odehráním spoustu míčů pokazil. Po prvním setu si dal říct a více se na hru soustředil. Ve třetím setu chtěl moc vyhrát a přílišnou snahou střílel míčky ven z kurtu i ze servisu.

 

Ostrava Squash Klub 15 – C vs.  Viktoria Brno Prima U15, 2:1

Patrik Závacký             vs         Max Pelikán                3:0 (11:4, 11:4, 11:4)
Martin Hloch                vs         Alexová Riana             0:3 (3:11, 0:11, 2:11)
Karolína Sikorová        vs         Jasmína Absolonová   3:1 (10:12, 11:2, 11:7, 11:1)

Patrik s Maxem prokázal vynikající trpělivost a hrál to, co Max nemohl vybrat. I přes agresivní chování a napomínání soupeře, si Patrik zanechal chladnou hlavu a po zásluze vyhrál.
Martin s Rianou prokázal nasazení pro tým a rval se o každý možný bod. Bohužel jich Riana moc nenabídla. Martin si přes to ze zápasu určitě odnesl spoustu zkušeností.
Kája hrála se stejně kvalitní soupeřkou a protože makala o poznání víc, tak si odnesla ze zápasu zasloužené vítězství. Přesné míče zdobily Kájinou hru a přesným servisem dostala soupeřku na kolena.

 

Ostrava Squash Klub 15 – C vs.  SquashEspecial ,,B“, 2:1

Patrik Závacký        vs         Diminik Wojtucki         0:3 (7:11, 5:11, 2:11)
Martin Hloch           vs         Antonín Procházka     3:1 (10:12, 11:3, 11:7, 16:14)
Karolína Sikorová   vs         Tereza Stejspalová     3:2 (11:13, 10:12, 11:8, 11:9, 11:6)

Patrik měl soupeře, který byl herně lepší. Jenže Patrik mu vše vybíral a rval se jako lev. Nebýt pár rychlých a přesných zásahů soupeře, mohlo to být klidně i vítězství Patrikovo. Přes to všechno velká pochvala Paťovi za trpělivost a nasazení. Malinko musí popracovat na volejích.
Vyrovnaná hra Martina vedla k jeho vítězství, které soupeř nezvládl psychicky. Martin ukázal, že chladná hlava je někdy rozhodující bod k vítězství. Musí zpřesnit voleje a hrát míč dál od těla. Celkově se rval o každý míč a s jeho výbornou fyzičkou si soupeř nevěděl rady.
Kája s Terkou hrála bez respektu, i když se to za sklem jevilo, jako souboj Davida s Goliášem. Přesná hra Káji a nulový respekt k výrazně robustnější soupeřce přinesly Karolínce vítězství ukončené ovacemi celého týmu.

Ostrava Squash Klub 15 – C vs.  SQKM Olomouc, 2:1

Patrik Závacký           vs         Andrej Hausknotz       3:0 (11:7, 11:5, 11:8)
Martin Hloch              vs         Sofie Hausknotzová    0:3 (2:11, 2:11, 6:11)
Karolína Sikorová      vs         bye                              3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

Poslední utkání bylo zápasem o malé finále, o celkové deváté místo. Jelikož soupeř nastoupil pouze se dvěma hráči, náš tým měl výhodu jedné výhry „zadarmo“. Kája tím pádem nemusela hrát. Nebo můžeme napsat, že v tomto zápase zvítězila naprosto s přehledem! 🙂
K prvnímu zápasu nastoupil Marťas proti Sofii, makal jako vždy, ale soupeřka byla nad jeho síly. Sofie hrála přesněji, Marťasovi se povedlo několik vynikajících výměn, ale to bylo na dobře hrající soupeřku málo.
Patrik, který byl před zápasem malinko (velmi) nervózní, protože celkové umístění týmu záleželo na něm a na jeho výhře. Naštěstí brzy zjistil, že mu údery chodí tam, kam mají, zklidnil se a celý zápas měl pod kontrolou. Hrál soustředěně, kupodivu poměrně přesně a po zásluze vyhrál.

Za celý turnaj si všichni zaslouží velkou pochvalu.

 

Kategorie U19

Ostrava squash klub 19 A

Ostrava Squash Klub 19 – A vs. Ostrava Squash Klub 19- B, 3:0

Jakub Slavíček          vs         Vojtěch Mohelník       3:2 (11:1, 8:11, 11:8, 7:11, 11:5)
Michal Macíček         vs         Jan Netolička             3:0 (11:7, 11:2, 11:2)
Barbora Brodová       vs         Terezie Martinková    3:0 (11:2, 11:3, 11:5)

Od druhého setu nádherný zápas jedniček. Vojta zaspal a pak výborně doháněl Kubovou odhodlanost utavit soupeře. Jakub svým lehce laxním přístupem působil ospale, ale přesnými učebnicovými údery dokázal, že squash je v jeho rukách správně. Oba dva hráli ze začátku spoustu nepřesných úderů, které protihráč nepotrestal. Hlavní chybou Vojty byla nepřipravená ruka a zapomínání těla v zadní části kurtu.
Jakub měl nejvíc chyb zaviněných svým postavením při odehrávání míče a následnou nepřesností, nebo chybou. Michal se trochu rozehříval a rozdával na podání úsměvy. Občas zahráli pěkné výměny s Honzou, ale každá chyba byla nemilosrdně potrestána. Obzvlášť nevynucené chyby, ale to si s těžší soupeřem jistě lépe pohlídá.
S Terkou procházečka růžovým sadem, nic dramatického, příjemný první zápas na zahřátí a sžitím s prostředím.

Ostrava Squash Klub 19 – A vs.  Squash modrý svět, 3:0

Jakub Slavíček          vs         Adam Bauer               3:0 (11:3, 11:5, 11:6)
Michal Macíček         vs         Jan Frnka                    3:0 (11:8, 11:1, 11:3)
Barbora Brodová       vs         Tereza Šlehoferová    3:1 (3:11, 11:7, 11:8, 11:6)

Asi nejslabší tým skupiny, ale s výbornou dívkou. Kluci měli poměrně lehké soupeře, v zápasech dominovali a s přehledem vyhráli.
Ovšem zápas Barči s Terkou bylo jiné kafe. Nepříjemná soupeřka, nad kterou mám pocit, že Barča ještě nevyhrála. První set vypadal, že to bude poměrně rychlý a snadný zápas pro reprezentantku Terku. Ale naštěstí nebyl. Od druhého setu dominovala hráčka jménem Barbora. Velice povedený zápas, ve kterém bylo vše – nasazení, přesnost, rychlost, minimum „hloupých“ chyb. Krásný zápas s krásnou tečkou, které se říká VÝHRA!

Ostrava Squash Klub 19 – A vs.  Viktoria Brno Huslík, 1:2

Jakub Slavíček          vs         Marek Panáček          0:3 (7:11, 5:11, 8:11)
Michal Macíček         vs         Marek Paták               3:0 (11:6, 11:2, 11:3)
Barbora Brodová       vs         Michaela Čepová       0:3 (8:11, 2:11, 2:11)

Michal měl proti sobě poměrně lehký úkol – vyhrát. Soupeře převyšoval ve všech směrech a po zásluze tento úkol splnil.
Kuba měl proti sobě sice výškově menšího, ale naproti tomu, jednoho z nejtalentovanějších hráčů v ČR, Marka. Přes obrovskou snahu, krásné výměny, byl ve většině z nich úspěšnější Marek. Kuba si to i přes porážku určitě užil.
Hodně nahecovaná a kapánek nervózní Barča šla do zápasu s Míšou na plné pecky. V první polovině setu střílela nejpřísnější killy a dropy, díky kterým držela drobný náskok. Bohužel toto tempo dlouho nevydržela a po zbytek zápasu si Míša dominovala. Celkově to byl příjemný a motivující zápas, protože Barča určitě zjistila, že to jde.

Ostrava Squash Klub 19 – A vs.  Corkers junior 19, 1:2

Jakub Slavíček          vs         Viktor Byrtus              0:3 (5:11, 3:11, 1:11)
Michal Macíček         vs         Benjamin Bergel        0:3 (3:11, 4:11, 5:11)
Barbora Brodová       vs         Vanda Lukavcová      2:0 (11:8, 11:9)

Michal začal semifinálový zápas velice odhodlaně, ale po celý zápas byl o kapánek slabší ve vítězných míčích. Přes velkou snahu si Beny první vítězství pro svůj tým pohlídal.
Kuba měl těžký úkol, porazit asi největší talent českého squashe, Vikiho. Překvapení se sice nekonalo, ale proti takovému hráči je to vždy svátek si zahrát. Určitě si to užil, i když celý zápas tahal za kratší konec.
Semifinále bylo rozhodnuto, holky se domluvily, že si zahrají pouze na dva sety. Barča se trošičku hůř soustředila, než je u ní zvykem, zápas byl poměrně vyrovnaný, ale Barča přece jenom o trošku jistější a po zásluze vyhrála. Tato porážka náš tým odsunula k boji o bronzovou medaili.

 

Ostrava Squash Klub 19 – A vs.  SCS Strahov, 0:3

Jakub Slavíček          vs         Matyáš Dufek             0:3 (1:11, 1:11, 10:12)
Michal Macíček         vs         Kristián Mráček          0:3 (4:11, 10:12, 5:11)
Barbora Brodová       vs         Markéta Zemanová   1:3 (9:11, 5:11, 11:6, 9:11)

Utkání o bronz začal Micky proti Kristiánovi. Michal se koncentroval na každý míč, byly z toho vyrovnané výměny i sety, ale bohužel se špatným koncem a to bylo vítězství Kristiana. Velká škoda herní pauzy, kterou Micky měl v posledních týdnech, jsem přesvědčen, že by jinak zápas vyhrál.
K boji o naději, nastoupil Kuba proti Matyášovi. Asi mu to trochu svázalo ruce i nohy, protože první dva sety byly jasně v režii soupeře. Kuba si po druhém setu uvědomil, že to tak dál nepůjde a nastoupil jak vyměněný. Škoda, že to pochopil tak pozdě, dřel, ale koncovku bohužel nezvládl a nejtěsnějším rozdílem prohrál, tím pádem i svůj zápas a také vlastně celý zápas o bronz.
Holky nastoupily již za rozhodnutého stavu. Zápas zvratů, ve kterém to bylo nahoru, dolů, Barča nakonec prohrála, ale určitě z tohoto zápasu mohla mít dobrý pocit.

Děkuji týmu za krásné zápasy a zodpovědný přístup v celém turnaji. V zápase o bronz soupeř nebyl lepší, dobře, možná trošičku. Ale jsem si jist, že to příště vyjde!

 

Ostrava squash klub 19 B

Ostrava Squash Klub 19 – B vs. Ostrava Squash Klub 19 – A, 0:3

Vojtěch Mohelník       vs         Jakub Slavíček            2:3 (1:11, 11:8, 8:11, 11:7, 5:11)
Jan Netolička             vs         Michal Macíček         0:3 (7:11, 2:11, 2:11)
Terezie Martinková    vs         Barbora Brodová        0:3 (2:11, 3:11, 5:11)

Od druhého setu nádherný zápas jedniček. Vojta zaspal a pak výborně doháněl Kubovou odhodlanost utavit soupeře. Jakub svým lehce laxním přístupem působil ospale, ale přesnými učebnicovými údery dokázal, že squash je v jeho rukách správně. Oba dva hráli ze začátku spoustu nepřesných úderů, které protihráč nepotrestal. Hlavní chybou Vojty byla nepřipravená ruka a zapomínání těla v zadní části kurtu. Jakub měl nejvíc chyb zaviněných svým postavením při odehrávání míče a následnou nepřesností, nebo chybou.
Honza byl hodně namotivovaný a proto i víc chyboval, než bylo zvykem, ale rozhodně se herně posunul obzvlášť v úspoře pohybu a lepší práci v zadní části kurtu. Michal má zlatou ruku a jakoukoliv chybu nemilosrdně trestal.
Terka dala do zápasu opravdu všechno. Zlepšení oproti MČR republiky je obrovské, daleko lepší herní vyhranost, pohybu i technika. Připravenost na téčku a na míč rychlá a díky tomu hrála nejkrutější boasty na BH jaké jsem kdy viděla. Zbožňuju tvoji soustředěnost na kurtu. Jen to neobjektivní hodnocení sebe sama mě ničí, ale myslím, že víš :).

 

Ostrava Squash Klub 19 – B vs.  Viktoria Brno Huslík U19, 1:2

Vojtěch Mohelník       vs         Marek Panáček          0:3 (4:11, 3:11, 4:11)
Jan Netolička             vs         Marek Paták               3:0 (11:1, 11:7, 11:3)
Terezie Martinková    vs         Michaela Čepová       0:3 (1:11, 4:11, 3:11)

Velmi povedený zápas od Vojty. Nejpřesnější údery jaké jsem od něj kdy viděla. V prvním setu se zřejmě trochu fyzicky i přesnými lajnami vystřílel. V dalším se zase vystřílel více na střed kurtu :). V posledním vše zkombinoval spolu s lepším taktickým myšlením, lépe rozehrál soupeře po kurtu, ale ten by bohužel vydržel daleko delší výměny. Z pohledu diváků skvělý zápas a skvělý výkon.
Honza měl snadného soupeře a prý hrál na cca 15%, takže zřejmě vše v pohodě :). Terka stresařka :). Cílem bylo zlepšit příjem z voleje a ten proces se stal. Klasická přílišná náročnost na sebe od Terky ji dotlačila trochu k slzám ale nutno podotknout, že Míša ač hrála volněji, tak hrála velmi velmi přesně.

 

Ostrava Squash Klub 19 – B vs.  Squash Modrý svět, 2:1

Vojtěch Mohelník       vs         Adam Bauer                3:0 (11:7, 11:3, 11:2)
Jan Netolička             vs         Jan Frnka                    3:0 (11:7, 11:8, 11:6)
Terezie Martinková    vs         Tereza Šlehoferová     0:3 (2:11, 2:11, 4:11)

Pohoda jahoda pro kluky :). Mohli zápasy pojmout techničtěji, ale body odehrány, dle předpokladů a sil už taky ubývalo.
Terka s Terkou neměla moc šancí. Jsem ráda, že si vyzkoušela koučink sebe sama a myslím, že jako osobnost tě to posílilo :). Panika odvrácena a soustředěnost na squash zvýšena :).

Ostrava Squash Klub 19 – B vs.  Ostrava Squash Klub 19 – C, 3:0

Vojtěch Mohelník       vs         Tomáš Hrubý             3:1 (11:5, 3:11, 11:5, 11:8)
Jan Netolička             vs         Martin Exner              3:2 (8:11, 11:8, 8:11, 11:8, 11:5)
Terezie Martinková    vs         Valerie Hradilová       3:1 (11:4, 11:9, 12:14, 11:2)

Vojtovi už se v neděli moc nechtělo 🙂 Přece jen sváteční den a zápasy nebyly tak vyostřené. Pustil Toma víc do hry a ten se snažil využít každé příležitosti a uhrál set. To už bylo na Vojtu moc a tak další sety si už v pohodě pohlídal.
Honza s Martinem hráli spíše exhibiční utkání. V prvních dvou setech si uvědomili, že je nový den a že jsou vlastně na kurtu. V dalších už začal do hry trochu pronikat squash a dle předpokladů si vítězství udržel Honza, ale věřím, že Martina vyrovnanější zápas nakopl.
Terka s Valčou odehrály divácky i emočně napínavé utkání. Obě se trochu seřizovaly k lepšímu v průběhu jednotlivých setů, razance a přesnost se zvyšovala. Valčino nadšení, když nad Terkou získala set, bylo krásně upřímné. Terka set určitě pustit nechtěla a možná to právě donutilo Terku velmi dobře promyslet poslední set, ve kterém už Valči nedala moc šanci. Pěkný souboj holky. Děkuji 🙂

Ostrava Squash Klub 19 – B vs.  Squash Morenda Brno, 1:2

Vojtěch Mohelník       vs         Michal Mikulec            3:0 (11:8, 11:8, 11:9)
Jan Netolička             vs         Jičínská Eliška            0:3 (1:11, 5:11, 2:11)
Terezie Martinková    vs         Jičínská Marie             0:3 (5:11, 2:11, 0:11)

Vojtas měl už prostě volno :). Snížená kvalita hráčů, snížila i Vojtovu motivaci hrát kvalitní squash a tak hrál na takové úrovni, aby vyhrál zápas.
Tak u Honzy vlastně ani nevím, o co přesně šlo na kurtu. Zápas ho prý bavil, ale nasazení bylo docela vlažné. Soustředění na správnost úderů zdála se mi menší. Třeba se jednou dozvím jak to bylo :).
Na Terízka byl tenhle zápas už moc..Spoustu energie a myšlenek vydaných v průběhu celého víkendu vyvrcholil tím, že omylem trefila soupeřku raketou a to není nic příjemného ani pro jednu. Je normální, že potom měla strach dál pokračovat, ale asi se vyrojilo v hlavě i víc trápení najednou a nějak to bouchlo. Mrzí mě to, protože zápas ze squashového hlediska to byl na pohled důstojný a líbivý.

 

Ostrava squash klub 19 C

Ostrava Squash Klub 19 – C vs.  Corkers Junior 19, 0:3

Matěj Černý               vs         Viktor Byrtus              0:3 (0:11, 1:11, 1:11)
Tomáš Hrubý             vs         Benajmin Berger       0:3 (0:11, 1:11, 1:11)
Valerie Hradilová       vs         Vanda Lukavcová     0:3 (2:11, 1:11, 2:11)

První zápas snů pro Matěj hned s topovým hráčem turnaje. V prvním setu byla nervozita v celém kurtu, ale snažil se prodat, co umí, trochu přebíhal tečko a tak míče vzadu moc nestíhal. V dalším setu už věděl, že Viktor nemá zapotřebí hrát moc do přední části kurtu, tak se lépe připravil na lajny a některé výměny byly příjemné. BH příjem i údery byly nad jeho stíhání, ale v nasazení nepolevil.
Tom byl extra nervózní a kvůli svázaným nohám tak tak doběhl úder. Ruka ho neposlouchala, jak by měla a tak ač myšlenka byla takticky dobrá, ruka ji nepřenesla. Až třetí set byl příjemnější, ale pořád svázaný nepodal svůj standartní výkon. Velmi, velmi těžký soupeř do prvního zápasu.
Valerie se prala až do konce zápasu, nervozita ale opět pracuje a Valča není schopná správně používat zdřevěnělé nohy. Moc tomu ani nepomáhá přesné podání Vandy, která Valču přehazuje až na sklo. V prvním setu zůstává Valča na místě a pro balóny nechodí. V druhém a třetím setu už šlo vidět odhodlání a přesnější míče přišly jak na zavolanou. Vanda však zrychlila i svou hru a nenechala si zasázet žádné vítězné míče. I po prohře Valča vylezla z kurtu zpocená a s úsměvem na tváři z dobře odehraného zápasu.

Ostrava Squash Klub 19 – C vs.  SCS Strahov 19, 0:3

Matěj Černý               vs         Jáchym Mráček          0:3 (4:11, 2:11, 1:11)
Tomáš Hrubý             vs         Kristián Mráček          0:3 (1:11, 1:11, 3:11)
Valerie Hradilová       vs         Alžběta Dufková         0:3 (2:11, 2:11, 4:11)

Tento zápas nebyl pro Matěje nic snadného. Soupeř posílal míče velice přesně. U Matěje šlo poznat, že v hlavě je předem prohraný zápas. Ke konci zápasu se to zlomilo, když se konečně uvolnil, míče byly přesnější, ruka připravenější a nohy rychlejší. Bohužel druhá míza se dostavila pozdě a Matěj zápas nedokázal neotočit. Tom začal v dobrém tempu a ve hře byl vyrovnaným soupeřem, jen to zakončení měl soupeř lepší. V další části hry byl rozhodující pomalý nápřah rakety a celková připravenost. Hlavní však je, že si Tom dobře zahrál a i přes to, že hrál s kvalitním hráčem, tak ho dokázal rozběhat.
Už na začátku hra byla Valča dost nervózní. První set hrála s úsměvem a nad rezervami při příjmu se jen pousmála. V dalších setech bylo toto však rozhodující a spoustu bodů soupeřka nasbírala na jejích neodehraných podáních. Když se Valča dostala do hry, dokázala pěkně odpovídat na hru soupeřky. Nakonec však kvalitní podání rozhodlo.

Ostrava Squash Klub 19 – C vs.  Squash Morenda Brno 19, 1:2

Matěj Černý              vs         Michal Mikulec          3:0 (7:11, 7:11, 14:16)
Martin Exner             vs         Eliška Jičínská            0:3 (3:11, 2:11, 3:11)
Valerie Hradilová      vs         Marie Jičinská            0:3 (1:11, 2:11, 3:11)

Matěj šel na kurt s velkým úsměvem a vyplatilo se. V prvním setu byl veliký problém doskakování za míčem ke sklo. V Druhém setu si uvědomil, že tato cesta není nejlepší, jak pro jeho klouby, tak pro jeho hru a běhání k míči bylo mnohem efektivnější. Soupeř byl naprosto nepřipravený na Matějovo dělo do zadní části kurtu a až na poslední vyrovnaný set Matěj vyhrával jak herně tak hlavně bodově.
Martin měl nejkrásnější soupeřku jakou si vůbec mohl přát. Bohužel pro něj taky velmi skvělou hráčku, která si ho namazala na chleba :). Martin má v poslední době větší rezervy v rychlosti nápřahu a pohybu, takže se většinu setu spíše brání. Jedině z přední částku kurtu hrál pěkné dropy.
Valča věděla, do čeho jde, ale jako vždy se rvala o každý bod. Maruška je ovšem nemilosrdná skvělá střelkyně a Valču nepustila k míči.

 

Ostrava Squash Klub 19 – C vs.  Ostrava Squash Klub 19 – B, 0:3

Tomáš Hrubý             vs         Vojtěch Mohelník       1:3 (5:11, 11:3, 5:11, 8:11)
Martin Exner              vs         Jan Netolička              2:3 (11:8, 8:11, 11:8, 8:11, 5:11)
Valerie Hradilová       vs         Terezie Martinková    1:3 (4:11, 9:11,14:12, 2:11)

Vojtovi už se v neděli moc nechtělo 🙂 Přece jen sváteční den a zápasy nebyly tak vyostřené. Pustil Toma víc do hry a ten se snažil využít každé příležitosti a uhrál set. To už bylo na Vojtu moc a tak další sety si už v pohodě pohlídal.
Honza s Martinem hráli spíše exhibiční utkání. V prvních dvou setech si uvědomili, že je nový den a že jsou vlastně na kurtu. V dalších už začal do hry trochu pronikat squash a dle předpokladů si vítězství udržel Honza, ale věřím, že Martina vyrovnanější zápas nakopl.
Terka s Valčou odehrály divácky i emočně napínavé utkání. Obě se trochu seřizovaly k lepšímu v průběhu jednotlivých setů, razance a přesnost se zvyšovala. Valčino nadšení, když nad Terkou získala set, bylo krásně upřímné. Terka set určitě pustit nechtěla a možná to právě donutilo Terku velmi dobře promyslet poslední set, ve kterém už Valči nedala moc šanci. Pěkný souboj holky. Děkuji 🙂

 

Ostrava Squash Klub 19 – C vs.  Squash Modrý svět, 2:1

Matěj Černý              vs         Adam Bauer                3:0 (11:7, 11:6, 13:11)
Martin Exner             vs         Jan Frnka                    3:1 (11:3, 11:6, 12:10, 11:2)
Valerie Hradilová      vs         Tereza Šlehoferová     0:3 (1:11, 1:11, 2:11)

Martin šel trochu na jistotu, ale soupeř se naštěstí nenechal tak snadno a v posledním setu Martina pěkně potrápil. Matěj taky neměl snadný zápas a se soupeřem se tahali. Občas hráli přesný míč, ale často taky na střed kurtu, z čehož paradoxně bylo i dost bodů pro oba hráče :). V posledních pár míčích začal Matěj řezat míče vši silou a naštěstí mu toto riziko vyšlo a udržel tří setové vítězství.
Valča, po seznámení se soupeřkou šla na kurt s úsměvem, protože bylo předem jasné, kdo vyhraje. V tomhle vidím u Valči posun. Už trochu lépe zhodnotí výkonnostní rozdíly, a nechá si víc poradit 🙂.
Terka hrála se vší ohleduplností a nechala Valču zahrát delší výměny. Díky oběma 🙂

 

Všem hráčům obrovsky děkujeme za skvělý squash, nikdo zápas nevzdal a všichni bojovali do poslední výměny. Ještě větší dík zasloužíte za atmosféru, kterou mezi sebou máte. Jste skvělá banda, ve které to samozřejmě občas skřípne, ale v důležitý okamžik se podržíte a o půlnoci se spolu na pokoji bavíte všichni od 9 let do 19 :-).

Moc děkujeme a gratulujeme
Klára Mihulová
Karel Wanke
Sebastian Wolf
Mirek Sikora

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739