Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – Mistrovství České Republiky juniorů 7.2.-9.2.2020

Foto z turnaje ZDE

Video sestřih ZDE

Záznam zápasu o 3. místo Alex Kelar vs Karel Matoušek ZDE

Záznam zápasu o 3. místo Klára Nováková vs Aneta Sezemská ZDE

Celkové výsledky

G 11  Karolína Wanke           5. místo
G 13  Marie Kňazovčíková   7. místo
G 13  Jana Brodová              9. místo
G 13  Karolína Sikorová      10. místo
G 13  Nikol Kubíčková         11. místo
G 15  Klára Nováková          4. místo
G 15  Tereza Tichá               12. místo
G 17  Vendula Boháčová     3. místo
G 17  Klára Nováková          5. místo
G 17  Marie Kubíková          6. místo
G 19  Tereza Široká             5. místo
G 19  Barbora Brodová       7. místo
G 19  Marie Kubíková         10. místo
B 13  Jan Bravenec            10. místo
B 13  Daniel Stypa              12. místo
B 15  Adam Škrobánek      11. místo
B 15  Jan Bravenec            16. místo
B 17  Alex Kelar                   4. místo
B 17  Matyáš Hrubý             6. místo
B 19  Vojtěch Mohelník       7. místo
B 19  Jan Netolička              8. místo
B 19  Tomáš Hrubý              9. místo

 

G 11 Karolína Wanke       5. místo
Karolína Wanke          vs    Marie Zelenková      3:0  (11:1, 11:1, 11:4)
Karolína Wanke          vs    Hana Klimšová         0:3  (4:11, 9:11, 7:11)
Karolína Wanke          vs    Sára Vaněrková        3:0  (11:4, 11:5, 11:5)
Karolína Wanke          vs    Eliška Hamříková     3:0  (11:8, 11:1, 11:1)

První mistrovství, první zápas, nervozita by se dala krájet. Naštěstí nám vyšly první míče, soupeřka malinko znejistěla. To Káji hrálo do karet a o vítězce v tomto zápase nebylo pochyb. Super zvládnutý vstup do turnaje.
Ve druhém zápase s Hankou, která byla jasnou favoritkou, jsme čekali malinký nářez. Ale stalo se něco, co jsme nečekali. Karolínka byla více než zdatnou soupeřkou, veliká škoda, že se nepodařilo dotáhnout do vítězného konce dobře rozehraný druhý set. Mohl být zápas ještě dramatičtější. Karolans i přes porážku odehrála svůj asi nejpovedenější zápas ve své kratičké (zatím) kariéře! 🙂
Další soupeřkou byla Sára, usměvavá squashistka z Teplic, velká bojovnice. Základem úspěchu bylo dávat dobré podání, na to se Karolínka soustředila. Celkem se to dařilo, spolu s parádními údery ke sklu bodíky naskakovaly na naše konto. Každý set byl náš, takže jsme se mohli těšit na poslední soupeřku.
V zápase o páté místo měla za soupeřku Elišku. Poslední zápas turnaje, obě chtěly pochopitelně vyhrát. První set byl nervózní z obou stran. Vyrovnaný set Kája v koncovce zvládla lépe a od této chvíle byla lepší hráčkou a odvezla si ze šampionátu krásné páté místo. Byla moc ráda, dokonce prohlásila, že to příští rok vyhraje, celé!! Tak uvidíme, už teď se těšíme. 🙂

 

G 13 Marie Kňazovčíková     7. místo
Marie Kňazovčíková   vs    Nikol Kubíčková        3:2  (12:10, 9:11, 4:11, 12:10, 13:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Karolína Šrámková   0:3  (3:11, 2:11, 3:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Anna Plzáková         1:3  (11:7, 5:11, 7:11, 5:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Denisa Otáhalová     3:1 scr.   (11:1, 7:11, 12:10, 11:4)

UUuf nádhera Májo. První sety jste se trochu oťukávaly a byly velmi opatrné…asi i Mája z nervozitky. Mája vždy při vyrovnaném výsledku a obzvlášť na koncích setů neuvěřitelně hecne a údery ji skvěle sedí a především vše doběhne. V posledním setu se odvážila i do útočných dropů jako tomu bylo na CZJO. A vše sedí, jak Měla Mája v plánu celý rok :-D. Až na MČR hraje míče pořádně dozadu :-). Skvělá práce Maru. Jako jediná ze slavné čtyřky jsi v osmičce :-).
S Kájou Šrámkovou bych chtěla napsat, že to byl super bojovný zápas, avšak Maru tak svazoval respekt ze soupeřky, že to nějak nešlo kruciš. Nohy zamrzlé a bojovná chuť taky nějak zamrzla potvora. Skvěle fungovaly lobíky do rožků, ale obranný boast se nedařilo proměnit podle představ. Je třeba hrát si to své María nehledě na to, s kým jsi na kurtu a kdo ti fandí za kurtem 😀 :-).
Hmm tak a zápas s Aničkou je pro mě trochu záhadou. Maru nebyla úplně tak bojovná jako vždy. Spíše se k tomu snažila přemluvit, ale moc to nešlo. Lobíky v prvním setu krásně tlačila Aničku do rohů, ale bylo třeba i lépe zakončovat zepředu, což nějak nešlo dneska. Je to škoda Maru, snad budeš nakopnutá do posledního zápasu lépe.
Poslední zápas s Deni byl ze začátku moc fajn :-). V prvním setu se holky oťukávaly nejistou hrou na střed kurtu, ale naštěstí Maru dokázala nahrávky proměnit dříve a od dalšího setu začal tvrdší boj. Zadní část kurtu byla jasným cílem a s Maru jsme zabraly víc na razanci a rychlosti a hned jsme měli jistější tlak a díky tomu i výhru. Bohužel v posledním setu začala Denči téct krev z nosu, měla neomezené množství času na zastavení krve, avšak nedařilo se to zastavit, a tak zápas scratchovala, protože za hodinku hrála důležitější zápas a to finále v G11, na které potřebovala být spíše připravena. Tak tedy Maru poslední zápas vyhrála.

G 13 Nikol Kubíčková      11. místo
Nikol Kubíčková          vs    Marie Kňazovčíková 2:3  (10:12, 11:9, 11:4, 10:12, 11:13)
Nikol Kubíčková          vs    Sofie Hogenová        3:0  (11:1, 11:4, 11:1)
Nikol Kubíčková          vs    Jana Brodová            2:3  (11:8, 11:9, 8:11, 6:11, 4:11)
Nikol Kubíčková          vs    Stela Davies              3:1  (7:11, 11:4, 11:9, 11:7)

Ty vogo Nikita moja…..tak ses těšila na tenhle zápas, až jsi byla docela nervózní. Obě jste se v prvních setech trochu oťukávaly a zjišťovaly co a jak. Na tréninku se bavíme o bojovnosti, a pokud můžu srovnávat, tak se v tom turnaj od turnaje zlepšuješ. Nevypustila jsi ani jeden míček, do všeho jsi šla, jak nejlépe jsi mohla, avšak nervozita a strach tě na koncích setů začal trochu sužovat. Set 11:4 byl naprosto dokonalý….Skvělé podání, Maru úder na střed kurtu a tvé dropy byly naprosto dokonalé. Letěly milimetr nad tin a daleko od soupeřky a Maru to nestihla doběhnout. Už to vypadalo, že máš našlápnuto na vítězný finish. Maru se však nedala a začala hrát víc dozadu a mnohem přesněji zakončovat vepředu. Bylo to o hlavě holky a Niki má na koncích setů víc obav než soupeři. Nicméně ses v tom hodně posunula Nikita a budeme na bojovnosti pracovat :-).
Druhý zápas easy peasy.
Janča s Niki zajímavě bojovaly. 2:0 vedla Niki docela jednoznačně, potom Janča řešila nějaké zdravotní věci, díky kterým vlastně zvolnila, ale i vlastně zpřesnila. Niki taky docela zvolnila, mohlo to být z různých důvodů. Nepříjemnost hrát s hráčkou, která přemýšlí o srcatchi zápasu nebo dalších 10 typických holčičích záležitostí J. Zápas překvapivě skončil těsnou výhrou Janči.
NIki v posledním zápase klasicky se slabší soupeřkou v prvním setu nalákala soupeřku na med a potom ve následujících dvou setech ten med osolila a v posledním i opepřila. Ten byl nejvzorovější ze všech. Držet si soupeřku vzadu a potom snadno zakončit vepředu…a je to :-).

G 13 Jana Brodová    9. místo
Jana Brodová              vs    Ella Pelikánová         2:3  (11:9, 3:11, 15:13, 8:11, 8:11)
Jana Brodová              vs    Monika Moltášová    3:0  (11:1, 11:1, 11:4)
Jana Brodová              vs    Nikol Kubíčková        3:2  (8:11, 9:11, 11:8, 11:6, 11:4)
Jana Brodová              vs    Karolína Sikorová     3:1  (11:6, 11:5, 2:11, 11:8)

Životní zápas bejbe….přilákat pozornost 17ti lidí, kteří si za kurtem vyřvou hlasivky, takže že zbytek dne nepromluví jen, aby ti fandili se jen tak neumí. Na tréninku jsme se domlouvaly v převratný první zápas a jak budou všichni čumět, když první zápas vyhraješ a ty bláho, ty jsi do toho fakt šla…všichni kolem čučeli a nepoznávali tě :-). Starší ségra si určitě nejednou učurla, jak byla najetá adrenalinem a fandila ti :-D. V prvním setu jste byly obě S Ellou docela nervózní a v několika úderech rozhodovalo hodně štěstí. Další setík ses srovnávala s příjmem a od třetího ses s tím srovnala skvěle a slovy Kuba Solnického bych si troufala tvrdit, že jsi žrala podlahu. Nebyl míček, který bys nedoběhla…naprosto špičkové nasazení způsobilo, že jsi dokázala dostat Ellu pod dokonalý tlak mnoha údery, ze kterého se nezvládla vymanit. Skvělý, dokonalý zápas Janica…všechny ty pocity kolem si fakt zapamatuj, protože to byl nejlepší zápas, jaký jsi kdy zahrála. Ella a vlastně všichni za kurtem nestačili koukat :-D.
Druhý zápas easy peasy. Janča s Niki zajímavě bojovaly. 2:0 vedla Niki docela jednoznačně, potom Janča řešila nějaké zdravotní věci, díky kterým vlastně zvolnila, ale i vlastně zpřesnila. Niki taky docela zvolnila, mohlo to být z různých důvodů. Nepříjemnost hrát s hráčkou, která přemýšlí o srcatchi zápasu nebo dalších 10 typických holčičích záležitostí :-). Zápas překvapivě skončil těsnou výhrou Janči.
V posledním zápase se Kája dostala díky super killshotům a dropům do hry jen v jednom setu, v ostatních vcelku vévodila Janča. Myslím, že dnes velmi záleželo na psychickém nastavení holek. Janča byla nahecovaná od prvního zápasu s Ellou, který ji vynesl do výšin a tahle hlava ji provázela po celé MČR a byla neuvěřitelně nastartovaná. Kajča za to měla méně bojovný průběh Mistrovství a tak motivace a herní nastavení nebylo až tak směřované k tomu, aby chtěla na kurtu nechat duši. V tomhle zápase bylo třeba naprosté koncentrace a chtivosti úplně u každého míče. Toto Mistrovství jsi Jani ukázala nesmírnou odvahu a bojovnost, která tě vynesla na mnohem vyšší úroveň squashe. Snad ta chuť vydrží co dlouho a ještě déle a třeba na MČR družstev uvidíme ještě další zvraty.

G 13 Karolína Sikorová 10. místo
Karolína Sikorová       vs    Nikol Štěpánová          0:3  (0:11, 4:11, 5:11)
Karolína Sikorová       vs    Tereza Jurigová          3:0  (11:1, 11:0, 11:4)
Karolína Sikorová       vs    Stela Davies                3:0  (11:3, 11:8, 11:4)
Karolína Sikorová       vs    Jana Brodová              1:3  (6:11, 5:11, 11:2, 8:11)

Nejsme si jistí, jestli byla Kája pod takovým tlakem z kvality soupeřky a způsobilo ji to takovou nervozitu, že vlastně trefit míček bylo najednou velmi náročné…ale úsměv na tváři jí zůstával, ale spíše bychom řekli, že to byl nějaký obranný mechanismus. Ve třetím už se více rozběhla a rozehrála, ale trochu nám to celé zůstává záhadou :-).
Druhý zápas easy peasy.
Třetí zápas taky lehoulinký. Kajča zatím neměla se moc šancí se rozehrát na turnaji, tak pár bodíků uniklo. Stela se taky v některých věch zlepšila, ale pořád byly některé věci, které byly jisté a ty Kája měla v pořádku.
V posledním zápase se Kája dostala díky super killshotům a dropům do hry jen v jednom setu, v ostatních vcelku vévodila Janča. Myslím, že dnes velmi záleželo na psychickém nastavení holek. Janča byla nahecovaná od prvního zápasu s Ellou, který ji psychicky vynesl do výšin a tahle hlava ji provázela po celé MČR a byla neuvěřitelně nastartovaná. Kajča za to měla méně bojovný průběh Mistrovství a tak motivace a herní nastavení nebylo až tak směřované k tomu, aby chtěla na kurtu nechat duši. V tomhle zápase bylo třeba naprosté koncentrace a chtivosti úplně u každého míče. Uvidíme příště :-).

 

G 13 Tereza Tichá      12. místo
Tereza Tichá               vs    Marie Kubíková          0:3  (4:11, 2:11, 2:11)
Tereza Tichá               vs    Kateřina Lindovská     3:0  (11:4, 11:7, 11:8)
Tereza Tichá               vs    Veronika Vejrostová   0:3  (7:11, 5:11, 3:11)
Tereza Tichá               vs    Daniela Dohnalová     0:3  (5:11, 7:11, 7:11)
Tereza Tichá               vs    Anna Pavelková         1:3  (7:11, 11:8, 4:11, 3:11)

Hustě Teri. Jenom to, že jsi teď s námi na MČR… Jsem z toho opravdu nadšený.
První zápas s Májou, jakožto kolegyní, kamarádkou. Za mě jsi dokonce předčila mé očekávání, postupné dopilovávání BH se krásně uplatnilo. Perfektní dropy, bohužel občas krátké, nepřesné lajny.
Těším se na další zápasy.
První vyhraný zápas na MČR. Hrála jsi na jistotu, celou hru sis kontrolovala, soupeřku sis krásně povodila, kde jsi potřebovala. Až na pár tvých „zajímavých“ míčků to byla pěkná hra.
Proti o dost zkušenější Verči jsi nastoupila velmi sebevědomě. A to se vyplatilo! Mohu s přehledem říct, že jsem tě nikdy neviděl hrát lepší zápas. Perfektní rozhodnutí, skvělá hra, i když jsi byla pod tlakem, několikrát jsi to dokázala obrátit. Soupeřka často kazila díky tvým přesným úderům. Příště si akorát více pohlídat téčko.
Zápasy začínají být více emotivní. S Aničkou jsi hrála krásné 4 sety. Tvoje hra měla všechno, byla jsi schopná soupeřku dostat velmi dobře pod tlak. Tahala jsi ji do všech rohů.  Tvé nasazení bylo 100 %.
S Dančou to bylo taktéž emotivní. Nesmíš být na sebe tak přísná, udrž si klidnou hlavu… Hrála jsi všechno co si uměla. Kdybych srovnal první zápas od posledního tak jsi udělala neskutečný skok vpřed tady za těch pár dnů. Lajny od skla, dropy, rozhodnutí, vše je na vyšší úrovni. Trochu dopilujeme příjem a pohyb na kurtu, zefektivníme tvou rychlost.
Gratuluji ti ke krásnému 1. MČR! Těším se na další

 

G 15 Klára Nováková       4. místo
Klára Nováková          vs    Ella Pelikánová         3:0    (11:3, 11:5, 11:3)
Klára Nováková          vs    Riana Alexová          0:3  (4:11, 3:11, 1:11)
Klára Nováková          vs    Aneta Sezemská       0:3  (6:11, 6:11, 10:12)

První kolo bye. Ve čtvrtfinále trochu obavy ze soupeřky, se kterou byl poslední zápas 3:2. Klárka však nastoupila do zápasu plně koncentrovaná a odehrála opravdu velmi dobré utkání a bez ztráty setu postoupila do semifinále.
V semifinále nás čekal těžký soupeř. Upřímně jsem doufal, že budeme více kousat, ale trochu jsme se podvědomě šetřili na zítřejší boj o medaili. Zápas o bronz jsme pojali až moc zodpovědně. Moc jsme se báli, že uděláme chybu a z toho pramenila opatrná a trochu zatažená hra. Ve třetím setu to z Klárky spadlo, ale bohužel koncovka setu těsně utekla, a tak máme druhou bramboru. A otřepané klišé, které zklamání neutěší, máme krásné čtvrté místo 🙂 🙂 :-).

 

G 17 Vendula Boháčová  3. místo
Vendula Boháčová   vs    Kateřina Lindovská       3:0   (11:3, 11:0, 11:2)
Vendula Boháčová   vs    Klára Nováková            3:0   (11:9, 11:5, 11:4)
Vendula Boháčová   vs    Tamara Holzbauerová  0:3   (1:11, 6:11, 6:11)
Vendula Boháčová   vs    Sofie Hausknotzová     3:2   (13:11, 4:11, 11:7, 1:11, 13:11)

V prvním kole neměla Vendulka moc práce a v utkání neponechala nic náhodě.
Ve čtvrtfinále se potkala s tréninkovou partnerkou a druhou Grácií Klárkou. Výsledek vyzněl lépe pro Vendy.
Semifinále těžké přetěžké. Ano silná soupeřka, ale právě proto můžeme hrát bez jakýchkoliv stresujících myšlenek a jen hrát. Byly tam dobré okamžiky a určitě jich může být více :-).
Očekávaný boj o bronz, očekáváná soupeřka, očekávaný výsledek a na konci medailová radost, je to hra a hezká :-). Gratulace a samozřejmě víme, že nemůžeme usnout na medailích 🙂

 

G 17 Marie Kubíková       6.místo
Marie Kubíková          vs    Tereza Tichá             3:0  (11:4, 11:2, 11:2)
Marie Kubíková          vs    Sofie Hausknotzová  0:3  (6:11, 5:11, 5:11)
Marie Kubíková          vs    Klára Hamáčková     3:0  w.o.
Marie Kubíková          vs    Klára Nováková        0:3  (8:11, 6:11, 9:11)

Pro první utkání, pro Maju v její hlavní kategorii, ji los přinesl oddílovou parťačku. Maja byla v tomto utkání lepší a zaslouženě postoupila do druhého kola.
Čtvrtfinále bylo pro Maju repete z pátečního utkání v kategorii GU19. Sofie je lepší, ale některé výměny už opravdu byly squashové :-).
Dá se říci, že MR dopadlo pro Máju úspěšně. 6. místo je moc pěkné.

 

G 17 Klára Nováková       5.místo
Klára Nováková          vs    Anna Pavelková        3:0  (11:5, 11:8, 11:3)
Klára Nováková          vs    Vendula Boháčová   0:3  (9:11, 5:11, 4:11)
Klára Nováková          vs    Marie Kubíková        3:0  (11:8, 11:6, 11:9)

Klárka v prvním zápase předvedla koncentrovaný razantní výkon a výsledek měla celou dobu pod kontrolou. Čtvrtfinálový souboj dvou Grácií vyzněl lépe pro Vendy. 5. místo v GU17 je hezká tečka. Klárka může být spokojena. 😉

G 19 Tereza Široká    5.místo
Tereza Široká              vs    Sofie Hausknotzová   3:0  (11:7, 11:9, 11:3)
Tereza Široká              vs    Eliška Jičínská           1:3  (11:9, 5:11, 3:11, 5:11)
Tereza Široká              vs    Barbora Brodová       3:0  (11:6, 11:1, 11:6)
Tereza Široká              vs    Veronika Vejrostová  3:0  (11:3, 11:7, 11:2)

Terka měla první zápas pod kontrolou. Sofie, jak je jejím zvykem, bojovala o každý míček, ale Terka si výsledek pohlídala. Bohužel ve čtvrtfinále jsme nestačili na dnes velmi dobře hrající Elišku. Holky předvedly skvělý squash. Nevím, jestli objektivně, ale squashovější je Terka, Eliška však dnes měla více síly, a i některé odrazy přály spíše Elišce. Soupeřka dnes byla zkrátka lepší. Nezbývá než pogratulovat, otřepat se a začít se připravovat na ME.
Další ze zápasů tréninkových kolegyň v pavouku o 5. až 8. místo. Terka stejně jako nedávno na Czech JO zvítězila 3:0. Zápas o páté místo si Terka pohlídala.
Patří jí pochvala, za to, že překousla zklamání ze čtvrtfinále a turnaj absolvovala se vztyčenou hlavou.

G 19 Barbora Brodová     7.místo
Barbora Brodová        vs    Tereza Šlehoferová  1:3  (2:11, 6:11,11:5, 3:11)
Barbora Brodová        vs    Tereza Široká           0:3  (6:11, 1:11, 6:11)
Barbora Brodová        vs    Daniela Dohnalová  3:0  w.o.

Baru jsem dlouho neviděla hrát a v prvním setu to byla taková stará nervózní Barča, která chce rychle zakončit a spíše se vychybuje. Ve druhé pořád ještě nejistota a opatrnost hrály roli. Ve třetím jsem byla naprosto v šoku. Luxusní a čistý squash. Terka v podstatě neměla šanci. Baru byla rychlá nohama, agresivní v ruce. Míče dozadu byly přesné, nízké, vepředu útočila hned. Kdysi ještě čekávala delší dobu po odrazu míče, ale teď reagovala hned, chtivě a agresivně a Terce u Barčiných vítězných míčů chyběly 2 kroky, což je zatraceně hodně ve squashi. Nejsem si jistá, proč to nešlo udržet i v dalším. Terka hrála v posledním ze všeho crossy a ty změny směru Baru zřejmě moc nevoněly. Nicméně ve třetím setu to byl nejlepší a nejsebevědomější squash jaký jsem od Baru kdy viděla a je daleko cennější vyhrát třetí set než první, ve kterém soupeřka jen ještě nerozlepila oči. Ve třetím už jsou všichni rozehraní a čistě si to Baru vybojovala.
Další ze zápasů tréninkových kolegyň v pavouku o 5. až 8. místo. Terka stejně jako nedávno na Czech JO zvítězila 3:0. Baru nakonec bere bez boje 7. místo.
A už se pomalu začneme soustředit na dospělou kategorii, že nejstarší účastnice MR 🙂 :-).

 

G 19 Marie Kubíková       10.místo
Marie Kubíková          vs    Tereza Šlehoferová  0:3  (1:11, 3:11, 0:11)
Marie Kubíková          vs    Sofie Hausknotzová  0:3  (7:11, 6:11, 2:11)
Marie Kubíková          vs    Klára Hamáčková     3:0  w.o.

Víme, že je Šlehof „o  něco“ lepší, ale s výkonem může být Maja opravdu spokojená. Výměny byly hezké, jen ta razance tam ještě není, ale to přijde. Dobrý zápas. Poslední zápas Maji soupeřka vzdala. Maja tak obsadila desátou příčku.

 

B 13 Daniel Stypa      12. místo
Daniel Stypa               vs    Mikuláš Dufek          1:3  (11:9, 3:11, 7:11, 10:12)
Daniel Stypa               vs    Antonín Procházka   3:1  (11:9, 11:4, 7:11, 11:5)
Daniel Stypa               vs    Jiří Hartmann           1:3  (6:11, 8:11, 11:9, 6:11)
Daniel Stypa               vs    Matěj Kročil             scr:3  (0:11, 0:11, 0:11)

K prvnímu zápasu los Danovi přidělil herně nepříjemného soupeře, Mikiho, pražáka 🙂 ze Strahova. V prvním setu Dan soupeře i mě mile překvapil klidem a soustředěným výkonem. Byl z toho těsný, ale vítězný set. Druhý set byl jasně v režii Mikiho, na začátku si udělal náskok, který s přehledem kontroloval. Třetí a čtvrtý set byly přehlídkou parádních výměn z obou stran. Bohužel koncovky patřily soupeři. Na úvod prohra, ale po velice povedeném výkonu.
Druhý zápas byl opět koukatelný, Tonda je technický hráč, který někdy až moc přemýšlí, ale nikdy žádný míč nevypustí. Stypman kromě třetího setu byl v ostatních přesnější a důraznější. Je vždy pohoda, když lajna je lajna a kros je kros, co Stypínku! Po zásluze Toníka přehrál a mohl se těšit na další kolo, kde narazil na šikovného Jirku, hráče domácího klubu Brno Viktoria.
Dan tentokrát nebyl na začátku tak soustředěný jako v předešlých zápasech. Sice makal, ale něco tomu chybělo, říká se tomu přesnost úderů. Dva sety pro soupeře. Třetí set začal Dan velice dobře, udělal si náskok, který kontroloval skoro až do konce. V závěru zbytečně polevil v koncentraci, ale naštěstí mu chybou soupeř set „daroval“. Ve čtvrtém se oba do půlky tahali o každý bod, ale ve druhé části Jirka bodoval více a celý zápas nakonec urval pro sebe. K poslednímu zápasu Dan ze zdravotních důvodů bohužel nenastoupil.
Hele kámo, díky za fajn všechny dny a prosím Tě, z Thajska nedovez žádný bacil, jedině můžeš přivést v sobě bacil většího squashového chtíče! 🙂

 

B 13 Jan Bravenec     10. místo
Jan Bravenec              vs    Dominik Forgáč      1:3  (4:11, 10:12, 11:9, 9:11)
Jan Bravenec              vs    Antonín Beneš        3:0  (11:4, 11:7, 11:4)
Jan Bravenec              vs    Matěj Kročil             3:1  (11:4, 11:8, 4:11, 11:3)
Jan Bravenec              vs    Jiří Hartmann          0:3  (8:11, 6:11, 5:11)

První zápas, troufnu si říct, že byl Honzův, nejdůležitější zápas mistrovství. Sorry, máte pravdu, každý zápas je důležitý. V prvním setu neskutečná nervozita, nešlo nic. Soupeř v pohodě vyhrál. Museli jsme Brabčáka v pauze zklidnit a nastavit modul „o nic nejde“. Víme, že to není jednoduché, ale trošku se to povedlo. Od druhého setu neuvěřitelný boj. Každý skončil nejtěsnějším možným rozdílem. Bohužel pouze jeden Honza vyhrál. Z celkové výhry se radoval Dominik. Musíme jen smutně konstatovat, že dvakrát vést 9:5 a pokaždé set prohrát, by se nemělo stávat. Jeden nejmenovaný starší hráč říká, že míček je kulatý a možné je všechno. Asi má pravdu. Škoda.
Druhý zápas s teplickým Tondou byl jasně v režii Honzy, nikdo nepochyboval, kdo v tomto zápase zvítězí.
Třetí zápas byl jak na houpačce, každý chvilku, tahal pilku. Matěj je podobný „střelec“ jako náš Brabčák. Naštěstí lépe střílel v prvních dvou setech Honza, třetí vypusťme, to byla šílenost, až čtvrtý set byl jak má, lajna byla lajna, kros byl kros, kraťas byl skoro 🙂 kraťas. Výhra, velký výdech a jdeme do posledního zápasu.
Hrálo se o deváté místo, kterému se říká „malé“ finále. Narazili jsme v něm na šikovného Jirku, který v předešlém kole přehrál našeho Stypmana. Měli jsme mu tedy co vracet! Bohužel také v tomto zápase jsme tahali za kratší konec a techničtější a přesnější Jirka si výhru pohlídal a musíme říci, že zaslouženě. Brabčáku, Brabčáku, už teď se těším na tréninky s Tebou. Začneme tím, že si ostříháš vlasy, hlavně ofinu, ok! 🙂

 

B 15 Jan Bravenec     16. místo
Jan Bravenec              vs    Vojtěch Martinovský  0:3      (0:11, 3:11, 1:11)
Jan Bravenec              vs    Adam Horák             0:3  (4:11, 7:11, 2:11)
Jan Bravenec              vs    Radek Ďurán            0:3  (14:16, 10:12, 3:11)
Jan Bravenec              vs    Bedřich Beneš          0:3  (7:11, 7:11, 10:12)

Promiňte, tyto zápasy nebudu hodnotit. Tuhle kategorii jsme neměli hrát, příště poslechneme trenéra, přes to, že jsme s ním velice krátce. V Brně nám ze sportovního hlediska nic nepřinesla. Jenom nám ubrala síly k některým zápasům kategorie B 13. Ale máte pravdu, dobrá zkušenost a navíc, zápas je vlastně trénink. Takže na závěr, bylo dobře, že jsme ji hráli, potvrdilo se nám, kde je potřeba zabrat.

 

B 15 Adam Škrobánek     11. místo
Adam Škrobánek        vs    Martin Štěpán ml.    0:3  (3:11, 4:11, 4:11)
Adam Škrobánek        vs    Bedřich Beneš         3:0  (11:9, 11:4, 11:6)
Adam Škrobánek        vs    Šimon Rynt              0:3  (7:11, 9:11, 6:11)
Adam Škrobánek        vs    Jan Gerstdorf           3:0  (11:8, 11:4, 11:9)

Velice těžký soupeř na turnajový start. Vlastně ten nejtěžší, nakonec celkový vítěz turnaje. Snaha proti Martinovi nestačí. Ve svém věku má neuvěřitelně vše squashově pod kontrolou. Dobrá škola na začátek, viď Adíku!
Druhý zápas s Béďou byl opakem prvního. Snažící se soupeř na rychlost a přesnost Škrobíkových úderů prostě nestačil. Jen první set byl vyrovnaný, v ostatních převahu Áďa potvrdil.
Strahovák Šimon je nepříjemný soupeř. Když má den, dovede hrát s kýmkoli velice nepříjemně. Bohužel proti Adamovi svůj den měl. I strahovští trenéři koukali, jak mu vše vychází. Sice občas s přispěním Ádi, ale tak to prostě chodí. Kdo udělá méně chyb, měl by vyhrát. Tentokrát byl Šimon lepším hráčem a po zásluze vyhrál.
Poslední zápas proti teplickému Honzovi. Zdálo se mi, že ho Áďa malinko podcenil. Nebyl tak soustředěný, jako v předešlých zápasech. Toho Honza občas využil a Áďovi nezbývalo nic jiného, než si zakroutit hlavou, jakou to, že jsem já, velký Adam udělal blbost. Přes to, že to nebyl zápas s velkým „Z“, je fajn, že ho nakonec Adam zvládl a zápas zvládl. Každá i upracovaná výhra se počítá.
O prázdninách si u dědečka odpočiň a hned poté, začneme makat na další turnaje, kámo!

 

B 17 Alex Kelar          4.místo
Alex Kelar                   vs    Adam Horák             3:0  (11:2, 11:2, 11:0)
Alex Kelar                   vs    Daniel Svoboda        3:0  (11:2, 11:5, 11:4)
Alex Kelar                   vs    Karím Farrag            0:3  (3:11, 7:11, 5:11)
Alex Kelar                   vs    Karel Matoušek        2:3  (9:11, 12:10, 11:7, 9:11, 8:11)

Alex první kolo pojal ze začátku trochu exhibičně a hrál více o sklo než o přední stěnu, ale potom se tvářil, že „jako bude se snažit rozehrát“. Uvidíme, jak to bude dál ;-). Čtvrtfinále pod kontrolou a teď to začne ;-). Karim nám ukázal, že tak vysoko ještě nedosáhneme. Škoda, že jsme nedrželi taktiku, tak nevíme, jestli byla zvolena správně :-). Vyrovnaný a skvělý squash v zápase o třetí místo. Bohužel jsme tentokrát bramboroví. V momentě, kdy jsme vedli anebo jsme stáhli vedení soupeře, jsme jako kdyby o 10% zvolnili a to nás zřejmě stálo bronz. Ale dobrý výkon, v této kategorii bude Alex ještě příští rok, tak budeme mít možnost reparátu. Gratulace k nepopulární bramboře 😉

B 17 Matyáš Hrubý   6.místo
Matyáš Hrubý             vs    Radim Jurášek          3:0  (11:7, 11:6, 11:2)
Matyáš Hrubý             vs    Karel Matoušek        0:3  (5:11, 7:11, 13:15)
Matyáš Hrubý             vs    Michal Jurášek         3:1  (11:9, 5:11, 11:9, 11:7)
Matyáš Hrubý             vs    Daniel Svoboda        0:3  (2:11, 6:11, 2:11)

Matylda si za první kolo zaslouží pochvalu. Nevymýšlel, měl i záchvaty trpělivosti a dokázal i přitlačit. Nějaká chyba tam byla, ale to je normální, navíc takticky to bylo v pořádku. Čtvrtfinále s Karlem velmi dobrá práce. Docela dlouhé výměny. Víme, že musíme přidat na fýze, ale to máme rádi :-). S Michalem Juráškem, Maty v letošní sezóně 2x prohrál. O to cennější je výhra zrovna na vrcholné akci. Matydla hrál velmi dobře, jeho slabší chvilky přičítám tomu, že myslí i na rodiče a trenéra, kteří by se za sklem jinak nudili :-). Konečné šesté místo z MR považuji opravdu za dobrý výsledek. Dobrá práce Matyldo ;-).

B 19 Jan Netolička     8.místo
Jan Netolička              vs    Svatopluk Kreidl       3:0  (11:4, 11:2, 11:3)
Jan Netolička              vs    Luboš Walter            0:3  (7:11, 4:11, 11:13)
Jan Netolička              vs    Kristián Mráček       0:3  (4:11, 5:11, 5:11)
Jan Netolička              vs    Vojtěch Mohelník     0:3  (3:11, 7:11, 8:11)

První zápas vyšel Netolovi na jedničku. Viděl jsem z jeho rakety zahranou lajnu, dropshot a dokonce i volej ;-), super. Ve čtvrtfinále se Johny snažil, ale na Luboš to dnes nestačilo. Cíl do budoucna je jasný, zefektivnit pohyb a lépe využít fyzický potenciál ;-). V pavouku o 5. až 8. místo se Johny utkal s Kristiánem. Kristián je vyhranější a každou Johnyho nahrávku nekompromisně trestal. Čeká nás spousta práce :-). V posledním zápase Johny nestačil na oddílového kolegu a umístil se tak na celkovém 8. místě. Umístění v TOP 8 určitě novému členovi TOP 12 sluší :-).

B 19 Tomáš Hrubý     9. místo
Tomáš Hrubý              vs    Jáchym Mráček        0:3  (2:11, 3:11, 2:11)
Tomáš Hrubý              vs    Štěpán Hájek            3:0  (11:6, 11:4, 11:7)
Tomáš Hrubý              vs    Lukáš Stupka            3:1  (11:7, 11:7, 4:11, 14:12)
Tomáš Hrubý              vs    Martin Suk               3:2  (5:11, 5:11, 11:9, 16:14, 12:10)

Prvním soupeřem Toma byl Jáchym ze Strahova, tajně jsme doufali, že by to mohlo jít, ale trvalo to jen krátce,
Jácha od začátku drtil Toma v rychlosti i přesnosti. Jednoduše to nešlo vyhrát. Snaha v tomto zápase na výhru nestačila. Ve druhém zápase měl Tom za soupeře dalšího pražáka, tentokrát Štěpána z Especial. Hratelný soupeř, který má zajímavý herní styl. Přesto, že Tom nebyl na každý míč 100% soustředěný, na vítězství v tomto zápase to stačilo.
Herně nejpovedenější zápas Tomík odehrál proti Lukášovi z Plzně. Dva vydřené první sety Toma malinko ukolébaly a třetí dobře hrajícímu Lukáši daroval. Čtvrtý set byl pravé maso. Neuvěřitelný set, ve kterém bylo vše. Supr šoty na obou stranách, p.… (ptákoviny) na obou stranách, Tom dokonce i lítal k míčům, jedna z šipek dokonce rozhodla tento nevídaný zápas. Naštěstí jsme nešli do pátého setu, viď kámo!
Poslední zápas o deváté místo (malé finále) proti ne příliš oblíbenému soupeři Martinovi. Byl to zápas, který vypadal jako zápas finálový, ne o deváté, ale o první místo. Sledoval ho každý, kdo ve sportovním centru byl. Prostě velká ŠOU! První dva sety Tom bojoval sám se sebou. Bylo malinko vidět, jak mu soupeř nechutná. Ten do Toma strkal, odrážel se od něj, no prostě hrůza. Po druhém setu jsme museli našeho módemana probudit. Malinko se to probudilo a začala pravá šou. Každý set šel až do tiebreaku, naštěstí s velkou dávkou štěstí ve všech měl více štěstí Tom a zápas, který nebyl tím nejkvalitnějším na turnaji, ale byl určitě nejdramatičtějším v celém turnaji. A se šťastným koncem pro Tomíka Hrubíka.
Jó a na závěr se touto formou omlouvám mamince Míši, že jsem ji pozval na kafe a nic! Chápeš to, prostě nic!
Stydím se, ale jen malinko. 🙂

 

B 19 Vojtěch Mohelník    7. místo
Vojtěch Mohelník       vs    Adam Gacek            3:0  (11:3, 11:3, 11:8)
Vojtěch Mohelník       vs    Šimon Makovský      0:3  (7:11, 6:11, 0:11)
Vojtěch Mohelník       vs    Jáchym Mráček        0:3  (2:11, 7:11, 4:11)
Vojtěch Mohelník       vs    Jan Netolička           3:0  (11:3, 11:7, 11:8)

Vojta nemá rád reporty, tak jsem mu slíbil, že nic nenapíšu. Nebylo by to fér, tak napíšu, ale jen mále.
První zápas pohoda.
Druhý zápas dřina, pro soupeře postup. Třetí zápas dřina, ale prohra.
Poslední zápas měl zajímavý náboj. Kamarád z klubu a čerstvá TOP 12. Motivace pro Vojtu soupeře šmiknout. Nebyl to pohodový zápas, ale na závěr výhra a malá spokojenost. Tak to je vše.
Vlastně není to vše! Pane Mohelník, mám další smažák od Vašeho syna! Vy víte za co, že? 🙂

Děkujeme sporťáci a squashi zdar.

Klára Mihulová & Jan Mutina & Karel Wanke & Jan Netolička

 

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739