Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, Brno 27.4.-28.4.2019

Video sestřih ZDE
Záznam finálového zápasu Maty ZDE
Záznam finálového zápasu Niki ZDE

V sobotu vyrazila partička dvou sporťáků a jedné dámy do Brna. Na Viktorce se konal turnaj kategorie „A“. Cestou v Kňazovčíkovic fáru skupinka shlédla krásný film. Dokonce Škrobík po vystoupení z auta u sportovního centra prohlásil, že to byl motivační film! Asi měl pravdu, protože všichni hráči si za celou sobotu zaslouží velikou pochvalu.
Neděle byla v podstatě celá holčičí a jsme rádi, že se Maty taky odvážil jet :-D. Ještě, že naše holky G13 jezdí na turnaje, jinak by se kategorie zřejmě vůbec neotevřela. Holky měly za úkol psát si pro sebe informace o svých zápasech, abychom je pořád nehodnotili jen my a zjistili jsme, zda a jak se hodnotí ony samy a jak vnímají ostatní aspekty hry. Maty si jel ro jasné vítězství a navíc je to kluk, tak jsme ho psaním nějakého turnajového deníku netrápili :-D.

Celkové výsledky

Sobota 27.4.2019

G 11       Marie Kňazovčíková      3.místo
B 15       Adam Škrobánek          10.místo
B 19       Vojtěch Mohelník          2.místo

Neděle 28.4.2019

G 13       Nikol Kubíčková              1.místo
G 13       Jana Brodová                  3.místo
G 13       Karolína Sikorová           4.místo
G 13       Marie Kňazovčíková       5.místo
B 17       Matyáš Hrubý                  1.místo

 

B 11       Marie Kňazovčíková      3. místo
Marie Kňazovčíková       vs           Julie Naučová         3:0  (11:5, 11:5, 11:9)
Marie Kňazovčíková       vs           Anna Plzáková       1:3  (6:11, 11:5, 5:11, 3:11)
Marie Kňazovčíková       vs           Denisa Otáhalová   0:3  (7:11, 9:11, 8:11)
Marie Kňazovčíková       vs           Anna Zelenková     3:0   (11:4, 11:3, 11:0)

První zápas lehce zahřívací. Snažící se soupeřka nestačila na drtivé Májiny údery. Dva sety „pohoda“, třetí lehce volnější, Julča toho málem využila. Naštěstí koncovka pro Máju a malinký (veliký) oddech.
Druhý zápas proti jedné z favoritek celého turnaje Aničce. Mája byla v prvním setu malinko nervózní, set prohrála, ale ukázala soupeřce, že žádný míč nebude mít zadarmo. Druhý set byl ukázkový! Soupeřka nevěděla, kde skočit, tak přesně (promiň) a s chutí jsem snad Máju ještě neviděl hrát. Set zaslouženě vyhrála. Třetí a čtvrtý set měla Anička více sil a Máju přetlačila. Supr zápas prcku, vlastně Májo.
Další povedený zápas, i když nebyl vítězný. Deniska hraje velice rychle, Mája byla na to připravená a zle soupeřce zatápěla. Jak říká Karlos „na rychlost, chytrost“. To se Máji dařilo, hrála velice chytře. Sama dokonce po zápase říkala, že je spokojená. Poslední zápas proti další Aničce. Ke vší úctě k soupeřce, bylo od začátku o vítězce jasno. Míče chodily tam, kde měly. Akorát Majas, s nulou se nevyhrává, ale soupeře necháme alespoň jeden míček uhrát, BABO!
Celý den si byla milá, hodná, usměvavá, máš velikou pochvalu za sobotu!
Málem bych zapomněl, gratuluji k třetímu místu!

B 15       Adam Škrobánek            10. místo
Adam Škrobánek            vs           Sean Vittek                 0:3  (8:11, 3:11, 7:11)
Adam Škrobánek            vs           Bye                             3:0   (11:0, 11:0, 11:0)
Adam Škrobánek            vs           Radim Jurášek           3:0   (11:5, 11:1, 11:8)
Adam Škrobánek            vs           Michal Jurášek           0:3    (8:11, 7:11, 5:11)

Adam si tentokrát pro medaili nedojde. Do prvního kola mu los určil slovenského hráče Šóna, výborný zápas se spoustou krásných výměn. Bohužel ve většině byl soupeř přesnější. Na druhou stranu to není na škodu, občas dostat „na prdel“. Je to dobrá motivace podle trenéra!
Druhý zápas byl pohodový. BYE a výhra ve třech setech, vím, že by sis raději zahrál, ale tak to někdy chodí, že je volné kolo. Třetí zápas byl proti domácímu hráči Radimovi. Ten moc chtěl, poslední zápasy s Áďou prohrál. Také tentokrát nenašel recept, aby Áďu porazil. Tomu vycházely rychlé míče, sem tam nějaký kraťas a bylo vymalováno. K poslednímu zápasu nastoupil proti momentálně lepšímu z bratrů Jurášků Michalovi. S ním Adam naopak několik posledních zápasů prohrál. Moc chtěl Michalovu sérii přerušit, ale jak platí obecné pravidlo „když moc chceš, tak to zrovna nejde“. A to bylo přesně dneska. Herně nebyl Áďa horší, ale prostě udělal více zbytečných chybiček. Třeba z podání, minimálně dvě zkažené podání v každém setu, to je mazec!
Áďo, zlepšuješ se herně, turnaj od turnaje. Je radost s Tebou pracovat, jen neusnout a Ty rád spíš! 🙂

 

B 19       Vojtěch Mohelník          2. místo
Vojtěch Mohelník           vs           Marek Paták               3:0  (11:2, 11:2, 11:5)
Vojtěch Mohelník           vs           Daniel Burkart             3:0  (11:1, 11:7, 11:4)
Vojtěch Mohelník           vs           Svatopluk Kreidl          3:0   (11:6, 11:1, 11:6)
Vojtěch Mohelník           vs           Adam Sinkule             1:3   (11:3, 6:11, 4:11, 4:11)

Vojťas po delším čase na juniorském turnaji. První zápas ho moc neprověřil, lehce odevzdaný soupeř a pohodové vítězství. Rodiče to tak ukolébalo, že si raději zajeli do Černé Hory na wellness.
Druhý a třetí zápas vyzněl podobně. Snažící se soupeři, ale Vojtova rychlost jim dělala největší problémy. Oba zápasy byly naprosto pod kontrolou a zaslouženě vyhrál. Poslední zápas, dalo by se říci finálový, byl o něčem jiném. Soupeř, který je neuvěřitelný střelec. Podle toho vypadal první set. Vojta v pohodě přihlížel, jak se Adam vlastně porazil sám. Od druhého setu se soupeř začal více věnovat hře než střelbě a hned to bylo vidět. Vojta byl více pod tlakem, udělal více chyb a body i sety přibývaly na Adamovu stranu. Vojta byl se svým výkonem spokojen, trenér také. Bylo z toho konečné druhé místo, což se na Áčkovém turnaji počítá.
Konečně pro Vojtu skončil turnaj. Vlastně NE pro Vojtu, ale pro pana Mohelníka (tatínka), ten se celý den těšil na tvarůžkové hody do Olomouce! Věřím, že si to užil minimálně stejně jako wellness.
Uvidíme na úterním tréninku, jestli i Vojta tvarůžky koštoval. Trochu se děsím!!! 🙂

Neděle 28.4.2019

G 13       Karolína Sikorová  4.místo

Karolína Sikorová      vs     Anna Plzáková           2:3   (11:4, 9:11, 11:13, 12:10, 8:11)
Karolína Sikorová      vs     Jana Brodová             1:3   (8:11, 11:7, 6:11, 6:11)
Karolína Sikorová      vs     Nikol Kubíčková         1:3   (5:11, 9:11: 11:7, 6:11) Karolína Sikorová      vs     Marie Kňazovčíková  3:0   (11:3, 11:6, 11:7)

Ostrý start. Anička ještě nebyla tak rozehraná, tak jsme se s Kájou shodly hned na útoku od prvního míče. Nebyl čas se v prvních setech rozpinkávat. Nástup byl skvělý, potom bohužel i Anička se víc rozehrála a Káji začala docházet fyzička už v podstatě ve třetím setu. Respekt, že jsi vydržela pětiseťák. Výměny byly už opravdu dlouhé, žádné nahodilé 3 míčové, ale pořádné deseti úderové výměny s celkem kvalitní kontrolou hry a přesnosti. Poslední set jsem bohužel neviděla, protože jsem jela pro Matyho, ale Kája tvrdí, že ze začátku vyhrávala díky podání, ale to potom Anička zvládla vybrat a Kája začala mít strach, že to Anička dožene, tak začala hrát svázaněji a opatrněji. Takže příště žádný respekt ze soupeře a ovládat hru od prvního míče až do konce úplně stejně.
Janča s Kájou hrály zřejmě fyzicky odpočinkový zápas, za to techničtější. Bedlivě sledovaly soupeřku, aby takticky zvolily úder, protože se ani jedné nechtělo moc běhat. Výměny sice byly přibližně o 3 úderech, za to přesných a promyšlených. Káju trochu překvapilo, že Janča získávala body pro sebe a po získaném třetím setu začala zápas vzdávat. Přílišný tlak, který nečekala, nestačila zpracovat. Věřím, že příště půjde do zápasu připravenější a utkání si víc promyslí a pohlídá.
Zápas Niki s Kájou jsem viděla letmo, holky věděly co si hlídat, řešíme vše celý den. Když jsem viděla pár míčů, obě makaly na 100% a šlo vidět, že do zápasu dávají vše a že je to opravdu jejich vnitřní potřeba výhry a Niki mi přišla o něco přesnější. Holky si psaly takový turnajový deník, tak třeba nám ho dají přečíst :).
Maru s Kájou poslední zápas skupiny. Kája šla do zápasu s čistou hlavou a Maru už byla docela vyčerpaná po 2 dnech zápasení, takže zápas celou dobu řídila s přehledem Kája.

G 13       Nikol Kubíčková  1.místo
Nikol Kubíčková         vs     Jana Brodová                3:0   (11:8, 11:9, 11:8)
Nikol Kubíčková         vs     Marie Kňazovčíková      3:2   (11:4, 7:11, 8:11, 11:6, 11:3)
Nikol Kubíčková         vs     Karolína Sikorová          3:1   (11:5, 11:9, 7:11, 11:6)
Nikol Kubíčková         vs     Anna Plzáková              1:3   (11:9, 8:11, 5:11, 11:13)

Dožvejknout jablko a jde se na první zápas J. Niki hrála volněji, ale za to zřejmě klidněji a uhrála zápas na přesné a jistější míče, ve kterých se Janča ještě nezorientovala.
Maru a Niki mají trošinku podobnou razanci úderu. Jen místy zápas vypadal jako trénink. Jakoby holky úplně vyply taktiku a vracely na sebe míče bez taktického uvažování. Na pohled to bylo příjemné, ale na vítězství to fungovalo méně. Niki, jakoby potřebuje silnější motivaci. Až když jsem se přišla na zápas koukat, tak začala víc přemýšlet nad umísťováním úderů a hrála útočněji a docela snáze otočila poslední set ve svůj prospěch.
Zápas Niki s Kájou jsem viděla letmo, holky věděly co si hlídat, řešíme vše celý den. Když jsem viděla pár míčů, obě makaly na 100% a šlo vidět, že do zápasu dávají vše a že je to opravdu jejich vnitřní potřeba výhry a Niki mi přišla o něco přesnější. Holky si psaly takový turnajový deník, tak třeba nám ho dají přečíst :-).
V podstatě finálový zápas skupiny, Niki s Aničkou byl závěrečným bojem nervů. Obě se dobře soustředily a podání od Aničky bylo opravdu perfektní a podobně jako tomu bylo před pár lety, vyhrávala ta, která podávala. Je to paradoxní, ale protože se u nich právě squash posunul na takovou úroveň, že umí z drobné chyby pro sebe získat vítězný míč, tak jim stačila malá chyba na příjmu podání a zbytek výměny bylo náročnější se vymanit z tlaku soupeřky. Niki bojovala do posledního dechu. Na konci posledního setu dala do všech úderů úplně vše, ale Anička byla o něco přesnější a vytrvalejší a získal zápas pro sebe. Avšak holky hrály skupinu, takže nakonec rozdílem jen jednoho bodu, Niki vyhrála turnaj. Musíme poděkovat Janči, že porazila Aničku. Díky tomu, měla Niki šanci na vítězství.

 

G 13       Jana Brodová           3.místo
Jana Brodová              vs     Nikol Kubíčková         0:3   (8:11, 9:11, 8:11)
Jana Brodová              vs     Anna Plzáková           3:2   (11:3, 11:8, 9:11, 10:12, 11:7)
Jana Brodová              vs     Karolína Sikorová       3:1   (11:8, 7:11, 11:6, 11:6)
Jana Brodová              vs     Marie Kňazovčíková   3:0   (11:9, 11:6, 11:7)

Janica makala a možná byla trochu svázaná se zápasu s Niki a nepodala úplně svůj výkon, ale výměny měly moc hezké a dlouhé. Nebát se Janica a půjde to lépe.
S Aničkou neuvěřitelný zápas. Janča má na ni vlastní klíč, který se holkám nedaří na kurtu najít. Janča těží ze své výšky a díky tomu hraje razantnější míče a o něco dříve se k míči dostane. Ve třetím setu vedla 10:7 a začala fungovat trochu panika, hlava se zatavila a nedokázala ze zmatku najít cestu ven a tak Anička vyhrála. Situaci jsem si vyjasnily a v posledním setu tě obrovsky chválím za psychický klid a práci se svou hlavou. Kdy i pod tlakem ses dokonale zkoncentrovala, nenechala rozhodit ani o trošku a tlačila Aničku nádherně přesnými úderů do zadních rohů, dobíhala náročné dropy dopředu a zápas získala pro sebe. Krása Jani. Klidná Janča je boží Janča :-).
Janča s Kájou hrály zřejmě fyzicky odpočinkový zápas, za to techničtější. Bedlivě sledovaly soupeřku, aby takticky zvolily úder, protože se ani jedné nechtělo moc běhat. Výměny sice byly přibližně o 3 úderech, za to přesných a promyšlených. Janča sice dělala víc chyb, ale pořád se snažila koncentrovat a hrát klidně a díky tomu vyhrála.
Zápas Maru s Jančou byl ve znameních razance a síly proti technice a klidu. Kdy Klidu už fakt došla energie a vrátit míč z razantních úderů vypadalo jako nemyslitelné. Janča tedy Marušku přetlačila. Maru má můj obdiv za dvoudenní turnaj s 8 zápasy.

 

G 13       Marie Kňazovčíková         5.místo
Marie Kňazovčíková vs     Nikol Kubíčková           2:3   (4:11, 11:7, 11:8, 6:11, 3:11)
Marie Kňazovčíková vs     Anna Plzáková             1:3   (7:11, 2:11, 12:10, 8:11)
Marie Kňazovčíková vs     Jana Brodová               0:3   (9:11, 6:11, 7:11)
Marie Kňazovčíková vs     Karolína Sikorová         0:3   (3:11, 6:11, 7:11)

Maru a Niki mají docela podobnou razanci úderu. Jen místy zápas vypadal jako trénink. Jakoby holky úplně vyply taktiku a vracely na sebe míče bez taktického uvažování. Na pohled to bylo příjemné, ale na vítězství to fungovalo méně. Z FH vracela Maru skvělé míče a z BH se už natrápila více, ale obecně to srovnává a dbá na techniku i délku svých úderů, což si na ni cením a co ji posunuje rychleji nahoru.
S Aničkou snad trochu chyběla motivace, nebo naopak obavy trochu semknuly Maruš, nejsem si jistá :-). Maru hrála trochu bez energie a nahrávala Aničce spíše na střed kurtu, ta měla čas si v klidu dojít k míči a celkem bez tlaku odehrát velmi přesné míče, které Maru neměla moc šanci odehrát. Ve vítězném setu se na konci obrovsky kousla a ze stavu 6:10 pro soupeřku začala víc tlačit a takticky volit údery a získala set pro sebe. To ale Maru úplně vyšťavilo a v posledním setu se zase snažila chytit na konci, ale už na to nebyly síly.
Maru s Jančou byl zápasem razance a síly proti technice a klidu. Kdy Klidu už fakt došla energie a vrátit míč z razantních úderů vypadalo jako nemyslitelné. Janča tedy Marušku přetlačila. Maru má můj obdiv za dvoudenní turnaj s 8 zápasy.
Maru s Kájou poslední zápas skupiny. Kája šla do zápasu s čistou hlavou a Maru už byla docela vyčerpaná po 2 dnech zápasení, takže zápas celou dobu řídila s přehledem Kája.

 

 

B 15       Matyáš Hrubý      1.místo
Matyáš Hrubý             vs     Radim Jurášek                 3:1   (10:12, 11:5, 11:7, 11:8)
Matyáš Hrubý             vs     Svatopluk Kreidl               3:1   (6:11, 11:8, 12:10, 11:7)
Matyáš Hrubý             vs     Martin Suk                        3:0   (11:7, 13:11, 12:10)

První zápas raději nevidět :-D. Po prvním setu měl May pořád studené ruce a bez kapky potu.
Prý: ,,v klidu Klári, úplně v pohodě, neboj.´´
,,Jooo tak jooo, tak ten první set teda nebudeme řešit :-D, ale aspoň v tom třetím bys už mohl zahrát aspoň jeden míč dozadu. Ok, tak ne, ale v tom posledním už bys fakt mohl.´´
,,Hej, první polovinu setu, než jsi přišla jsem hrál fakt dozadu a jak jsi přišla, tak cvak, a už to bylo všechno zase dopředu, přísahám.´´
Zřejmě v prvním setu nebyla taková potřeba koncentrace a tak hrál Maty svých tak 30% a soupeře ubil na razantní a nízké killshoty z přední části. Radimovi se naštěstí moc nedařilo dostat Matyho dozadu. Jedeme dááál.
Maty se potřeboval dostat pod tlak, aby zapnul režim soustředění. Trochu soupeře podcenil ze začátku a přílišnou sebejistotou nebo zbrklostí když zjistil, že prohrává, se sám docela vyházel, ale vždy když začalo jít do tuhého, přidal na kontrole a soupeře hlídal. Chce to stabilnější přístup k zápasu a asi o 15 stroků méně.
Finále hrál Maty proti svému horšímu zrcadlu. Příjem BH podání úplně stejně, FH lajny úplně stejné a ve stejný okamžik. Takže jsme to vzali jako výhodu, protože jsme věděli, který úder v jakou situaci přijde. Naštěstí měl Maty větší spektrum úderů a o něco větší razanci, takže zápas vedl většinu času hlavně on. Poslední set byl opravdu na krev. Oba hráči se překonali a zpřesnili o 300% oproti předchozím setům. Náhle už vítěz nebyl tak jasný. Maty musel hodně zabrat a vytrvale čekal, až soupeř udělá chybu dříve.

Děkujeme a na dalším turnaji zdar!
Klára Mihulová  & Karel Wanke
FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739