REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, Praha 12.1.-14.1.2019

Video sestřih:       ZDE

Víkend v Praze byl cestovatelským i squashovým zážitkem. Klára cestovala přesně 18 hodin :). Rozhodli jsme se, že koupíme vlastní vlak s postelemi, ledničkou a sprchou :). Sobotní dopoledne bylo nabité poháry a všichni v mladších kategoriích předvedli opravdu skvělé výkony. Sobotní odpoledne a neděle se nesly v duchu přípravy a boje o body na Mistrovství republiky. Někteří hráči skvěle potvrzovali svou výkonnost a někteří chtěli urvat, co mohli. Celý víkend byl fyzicky i psychicky náročný. Všechny zápasy (snad kromě 2 :)) byly odehrány na 100%. Je cítit příjemný týmový duch a to dělá hodně. I hráči, kteří nejsou turnajovými mistry, jezdí na turnaje rádi pro náš kolektiv :).

G 11       Nikol Kubíčková     3.místo
Nikol Kubíčková            vs     Anna Plzáková             3:1       (11:5, 11:2, 3:11, 11:7)
Nikol Kubíčková            vs     Karolína Sikorová         0:3       (4:11, 4:11, 7:11)
Nikol Kubíčková            vs     Denisa Otáhalová         3:1       (6:11, 11:9, 13:11, 11:7)

Masakrrrrr :-D. Nikča je zpět :-). Minulý víkend v Brně mažu z povrchu zemského a začínáme nový rok tímto turnajem. Niki byla skvěle nastartovaná s Aničkou, sebevědomá, razantní, rychlá a kromě jednoho setu, kde ulítla na příjmu podání si všechny výměny skvěle držela a Niki byla ta šéfka na kurtu. Snad tahle úroveň vydrží.
Hmm zápas s Kájou, několika letá zkušenost na turnajích. Občas výhra pro Niki, občas pro Káju. Niki si to pořád drží v hlavě, i když by ji to už tolik trápit nemuselo, protože už spolu hrají dlouho a hrát vždy budou a je třeba to přijmout jako fakt a emočně se odprostit. Někdy je jednodušší vzdát zápas předem nebo si prohru snažit omluvit tím, že hrály s červeným míčkem. Je to lehčí než se tlaku a dřině postavit. Věřím, že jednou už to Niki trápit nebude a odehraje zápas naplno s čistou hlavou. Těžký zápas o 3. místo s Denčou. Naštěstí razantní podání nedělalo Niki problém, naopak umí dobře využít té rychlosti ve svůj prospěch a stačí nasměrovat. V tomto zápasu už to byla zase Nikča – běhala, hrála sebevědomě, razantně a dlouhými lajnami udržela Denču pod tlakem po celou dobu. Gratuluji :).

G 11       Karolína Sikorová  2.místo
Karolína Sikorová         vs     Jůlie Naučová               3:0       (11:8, 11:8, 11:3)
Karolína Sikorová         vs     Nikol Kubíčková            3:0       (11:4 11:4, 11:7)
Karolína Sikorová         vs     Barbora Komárková      0:3       (6:11, 10:12, 11:3)

Docela pohodový první zápas. Ne úplně snadný, protože soupeřka díky tenisovým úderům má v ruce docela ránu, ale ještě není tak squashově otřelá a udělala vždy víc chyb než Kája. Kája se svým skvělým podáním a lajnami z přední části kurtu si udržela kontrolu, i když i Kája si občas nebyla úplně jistá, zda vyhraje – já jsem byla asi jistější :).
Kája hrála s Nikčou skvěle. Hrála to co umí. Nervozitka tam panovala, ale Kája se tím nedala tolik ovládnout, chtěla vyhrát a dělala pro to maximum. Tvá bojovnost se mi líbí. Ještě před Vánoci jsem cítila malé záchvěvy nejistoty na kurtu, ale ty jsou snad pryč a jde to vidět na kurtu. Hrála jsi sebevědomě, naplno a takticky chytře. Občas to oběma ulítávalo na střed, ale Kája udržela hlavu chladnější a bojovnost na plné obrátky, i když ji Niki jednou omylem trefila míčkem, ale z těžkém zápalu boje, se zavařenou hlavou, se to dá odpustit. Díky tomu všemu dohromady a tomu, že Nikča zápas docela vzdala, Kája v tomto zápasu zvítězila.
S Barčou se do toho Kája nějak nedokázala pořádně dostat. Barča ji držela razancí pod docela slušným tlakem, který Kája zvládala vracet, ale ovládnout hru dlouhodobě ve svůj prospěch už bylo příliš náročné. Malý zádrhel na konci třetího setu, kdy Káju trefila omylem do rakety Barča a tak Káji povolily slzy jak z šoku, tak možná i ze všeho toho tlaku a chyběly jen 3 míče do konce setu, tak obrátit se ho už nepovedlo.  K výhře bude potřeba ještě o něco více běhat a zpřesnit údery. Ovšem je to reálné Káji.

Marie Kňazovčíková    vs     Denisa Otáhalová         1:3       (11:7, 3:11, 7:11, 3:11)
Marie Kňazovčíková    vs     Valentýna Boháčová     3:1       (10:12, 13:11, 11:0, 11:0)
Marie Kňazovčíková    vs     Anna Plzáková              3:1       (11:8, 9:11, 13:11, 11:6)

Hned první zápas razantní střelba. Naštěstí Denča nemá podání tak přesné, jen je třeba si zvyknout na razanci, což se Marušce taky začíná dařit a ve výměnách hrály obě skvěle. Využily celé spektrum úderů (jen dropy by to chtělo ještě trošku víc zařadit od hry :)). Výměny o 5-10 míčích byly docela časté a moc příjemně se na to dívá a Maruška získala i jeden setík. Tato soupeřka nutí Marušku hrát razantněji, což mě těší, protože ji to moc pomůže. Do zápasu s Valentýnou nastoupila Maruška trošku pohodlněji a vypadalo to, že se moc nesnažila a jen tak odrážela údery bezmyšlenkovitě na střed kurtu. V dalším setu už začala tlačit víc dozadu a běhat, což začalo na Vali fungovat. Naneštěstí jeden míč zahrála Vali víc na sebe a Maruška šla odehrát a trefila Valču do ruky. Pro Vali to už dnes byl třetí zásah raketou nebo míčkem a tak už ji to tolik ztrápilo, že zápas scratchovala a Maru nechala vyhrát. To se občas ve sportu stane, není třeba z toho být nervózní, ale jen je třeba víc si uvědomovat na kurtu soupeře a v takových situacích hru zastavit.

Překvapení turnaje….Maruška hrála královsky, asi tím, že jí radily Nikča s Kájou. Celý zápas byl jen její. Věřím, že se překonala, jak jen mohla. Obrovsky gratuluju Maruš. Porazit Aničku je velmi cenné. Tak už jen přijít na to jak s Denčou Otáhalovou a turnaje naberou jiný rozměr :).

B 11       Daniel Stypa   1.místo
Daniel Stypa           vs     Adam Gerstdorf           3:0       (11:5, 11:2, 11:7)
Daniel Stypa           vs     Andrej Hausknotz        3:0       (11:3, 11:3, 11:3)
Daniel Stypa           vs     Lukáš Rychtařík           3:2       (11:9, 6:11, 11:4, 3:11, 11:5)
Daniel Stypa           vs     Adam Burget                3:0       (11:6, 14:12, 11:7)

Otázka po prvním zápase, který jsme neviděli: Klára: ,,Jak jsi hrál?´´, Dan: ,,tak červený míček.´´ :-D. Takže prý snadná výhra až na občasné špatné podání, protože je Dan zvyklý na žlutý míček. Nemilosrdný zápas s Andrejem z Danovy strany. Chyba = trest. Občas ulítla kratší lajna, kterou Andrej vrátil, ale výměnu si stejně pohlídal Dan skvělým killshotem z přední části kurtu. Je třeba mít nastartovanou hlavu na smrtící režim do dalšího zápasu. S Lukášem velmi těžký boj plný emocí. Lukáš má velmi šikovnou ruku, ale fyzicky není tak zdatný jako Dan, i kdy i ten si sáhl na fyzické dno. Sety, které prohrál, si pokazil údery na střed kurtu a pozdní reakcí na příjmu podání, ze kterého ho soupeř dostával pod zbytečný tlak. Dan ve vítězných setech dokázal udržet lepší délku úderů a začal zakončovat dropy i killshoty, které soupeř nestíhal dobíhat. Projevená radost po vyhraném zápasu byla nádherná. Jde vidět, že mu na squashi záleží. Parádní Stypínovo finálové představení. Tradiční soupeř z posledních turnajů. Do této chvíle byla bilance těchto hráčů 7:0 ve prospěch Adama. Čekání na soupeřův skalp chvíli trval, ale stál za to. Na posledním B11 turnaji v Danově kariéře a ve finále. Jó hochu stárneš a už Tě čeká B 13 a výš! Neskutečně nahecovaný, ale s pokorou k soupeři. Od začátku byl dnes Dan lepším hráčem, jako rozhodující bych viděl druhý set s vítěznou dramatickou koncovkou. Toto bylo psychicky velice důležité. I když už pár zápasů s tímto hráčem Dan vedl 2:0 a nakonec prohrál, tentokrát drama nepřipustil a ve třech setech vyhrál. Velká gratulace!
Celkové hodnocení: Jen tak dál drakoune, ale pozor na pusinku, máš ji občas prořízlejší, než je zdrávo. Ale my si s Tebou poradíme lumpíku. A když ne Karlos, tak určitě někdo jiný, třeba Čak (Chuck) Norris!!! 🙂

B 15       Matyáš Hrubý         6. místo
Matyáš Hrubý        vs     Tomáš Holinka           3:0       (11:5, 12:10, 11:3)
Matyáš Hrubý        vs     Martin Štěpán            0:3       (9:11, 2:11, 6:11)
Matyáš Hrubý        vs     Matěj Bomba             3:2       (9:11, 8:11, 15:13, 13:11, 11:5)
Matyáš Hrubý        vs     Vojtěch Martinovský  scr:3   (0:11, 0:11, 0:11)

Maty měl první kolo zahřívací, první set jakž takž, druhý set odfláknutý, proto měl setbol také soupeř. Naštěstí byl odvrácen a set pro Matyho. O pauze jsem mu lehce zvednul mandle a najednou to šlo, herně slušný třetí set a „pohodové“ vítězství. Druhý zápas proti Martinovi byl parádní. Hlavně v prvním setu soupeř nečekal takový odpor, škoda trošku zblázněné koncovky, kde se projevila herní zkušenost Martina. Maty o pauze dýchal, jako by byl po desátém setu a ne po prvním! Jo, kámo, sport je dřina. Ve druhém setu jsme šlapali naprázdno, vypadalo to na ručník. Naštěstí to Maty nezabalil, našel v sobě zbytek sil a třetí set zvládl se vztyčenou hlavou. Po zápase říkal, „Ty vole, ta fyzička“! Utkání proti Matějovi bylo doslova vydřené. Herně to moc neklapalo, bylo to, jednou nahoře, podruhé dole. Hůře se soustředil, řešil své chyby, toho soupeř párkrát využil. Naštěstí to nezabalil po dvou prohraných koncovkách. Třetí a čtvrtý set byly neuvěřitelně dramatické. Maty je doslova vydřel. Pátý set byl nejklidnější, jako by nebyl rozhodující. Je super vyhrát zápas, když to moc neklape. Chválím! K dalšímu zápasu bohužel nenastoupil, jelikož měl jeho zápas skluz a celá parta by nestihla odjezd nočního vlaku. Maty se zachoval jako týmový hráč a jel s partou domů.
Celkové hodnocení: Koordinace na kurtu se lepší, je potřeba se ještě v určitých fázích zápasu zklidnit, asi to zklidnění nastane, když nebudeš tolik myslet na holky! Lumpe a příště žemlovku pro Karlose neseš Ty, ne starší brácha!

B 15           Adam Škrobánek                                            18. místo
Adam Škrobánek      vs     Miloslav Vaněrka     2:3       (5:11, 11:5, 11:6, 8:11, 5:11)
Adam Škrobánek      vs     Radek Ďuráň           3:0       (11:4, 11:3, 11:2)
Adam Škrobánek      vs     Bedřich Beneš         0:3       (9:11, 4:11, 7:11)

Áďovi poslední dobou nevychází vstupy do turnajů. Je to škoda, protože se nedostává v pavouku tam, kam rozhodně patří. I tentokrát první zápas a prohra v koncovce pátého setu. Soupeř nebyl lepší, spíše šťastnější. V pátém setu Áďa udělal pár zbytečných chyb, nechal soupeře bodově poodskočit a toto rozhodlo, soupeř si set pohlídal a zvítězil. Druhý zápas byl dle slov Adama pohodový. Radek hraje snaživý, poctivý squash, ale přesné míče Áďovi přinášely bodíky. Zasloužené vítězství a šlo se na Béďu. Zápas to byl takový divný. Adam byl squashovější, ale body dělal soupeř. Ten každou malou chybu potrestal. Koncovka prvního setu ovlivnila další průběh. Soupeř ucítil šanci, hrál trpělivě, naopak Admen se zakončením výměn zbytečně spěchal, kazil míče, které normálně nekazí a Béďovi tím usnadnil spoustu výměn. Za svou trpělivost si soupeř asi výhru zasloužil.

Celkové hodnocení: Musíš se na turnaj nastartovat dříve, občas vypadáš ospale a lenivě. Zápasy se hrají od prvního míče, prvního setu kámo! Vím, že to bude lepší a lepší, jsi hodně vnímavý a až překonáš maličkou lenivost, tak i vítězné zápasy budou přibývat na Tvé konto.

G 19          Barbora Brodová          4. místo

Barbora Brodová      vs     Markéta Zemanová    1:3       (11:9, 7:11, 6:11, 7:11)
Barbora Brodová      vs     Vanda Lukavcová       3:0       (11:8, 11:1, 11:7)
Barbora Brodová      vs     Tereza Zdubová         1:3         (12:10, 9:11, 7:11, 10:12)

První zápas proti Market byl smolný. Barča začala ve velkém stylu, hrála rychle, přesně, chytře, soupeřka nevěděla kam dřív skočit. Stav byl tuším 8:3 pro Barču. Bohužel od tohoto momentu jako by si přestala věřit, že může nad svou soupeřkou „hravě“ vyhrát! Míče už neměly ten drive, soupeřce narostla křídla. Set se sice podařil vyhrát, ale další už byly soupeřčiny. Proti Vandě je to vždy trošku nervóznější. Začátek prvního setu bodově vycházel líp pro soupeřku, ale naštěstí se Barča včas vzchopila a koncovku prvního setu zvládla. Druhý set byl takový jako bych si představoval vždy. Bum, bum přesně = bod, bum, bum přesně = další bod atd. Naprostá dominance. Třetí set lehká obava, ale naštěstí koncovka opět parádní a zasloužené vítězství. V zápase o třetí místo parádní squash. První set vydřen v koncovce. Škoda těsné prohry druhého setu. Třetí set měla pod kontrolu soupeřka, ve čtvrtém se hra přelévala z jedné strany na druhou, šťastnější byla Tereza a na Barču zbyla bramborová medaile.

Celkové hodnocení: Hej Ty babo, až začneš více věřit tomu, že to umíš, tak soupeřky, se kterými si dnes prohrála, budeš hravě porážet, ale musíš tomu věřit, kurňa už!

B 19       Tomáš Hrubý 7. místo
Tomáš Hrubý                 vs     Matěj Sezemský          0:3       (7:11, 7:11, 7:11)
Tomáš Hrubý                 vs     Benjamin Bergel           0:3       (5:11, 3:11, 4:11)
Tomáš Hrubý                 vs     Dalibor Procházka        0:3       (4:11, 3:11, 5:11)

Tom po zdravotní pauze opět na turnaji. Pro první kolo mu los přidělil Matěje. Poměrně přijatelný hráč. Na začátku Tom trošku bojoval se svou tradiční nervozitou. S postupem času zjistil, že není čeho se obávat. Sety byly bodově vyrovnané, ale soupeř byl přeci jen přesnější a trpělivější. Slušný herní vstup.
Druhé kolo a Beny. Od začátku bylo o vítězi jasno, Tomova snaha je málo na tak zdatného protivníka. Sice párkrát v tréninkovém tempu hrajícího soupeře překvapil, ale jakmile do toho soupeř „střelil“, nešlo reagovat. Beny je jedním z nejrazantnějších juniorů. Turnaj zakončil proti Daliborovi. Bylo cítit, že je to poslední zápas, oba soupeři mi připadali, že už chtějí domů, bylo to nějaké rychlé. Zkušený Dalibor si držel bodový odstup, který si pohlídal v každém setu. Tom ho párkrát šotnul, ale na lepší bodový zisk to nestačilo.
Celkové hodnocení: Jsem moc rád, že jsi nakonec jel, potřebuješ hrát moc, moc zápasů. A o dvě věci Tě chci požádat. Každý zápas hraj tak, jako bys hrál proti bráchovi. Zdá se mi, že proti jiným hráčům do toho nedáš tolik jako proti němu. A za druhé. Žemlovku příště nese mladej, ne TY!
Pozn. Kláry: ,,Já bych taky ráda žemlovku prosím :-D.´´

B 19       Matěj Černý   11. místo
Matěj Černý           vs     Vojtěch Hanzal                0:3       (0:11, 3:11, 2:11)
Matěj Černý           vs     Walter Veedla Herold      0:3       (3:11, 3:11, 2:11)
Matěj Černý           vs     Martin Brňák                    0:3       (5:11, 2:11, 8:11)

Matěje jeden nejmenovaný trenér nazval „Bizonem“, měl pravdu, jeho herní projev je úžasný. Chybí mu pouze pára z nosu, pardón, z nozder! J Všichni soupeři byli nad jeho síly, ale šel do toho jak pravý rváč. Trošku bojoval s přesností a proti takovým borcům bojovnost nestačí, musí tam být také klid a přesnost. Každou drobnou chybičku Matymu potrestali. Přesto je příkladné, jak se chce rvát do posledního míče, přesto, že je stav značně nepříznivý.
Vojta se s ním nemazlil, první set kanár, trošku jsme museli o pauze Matyho uklidnit a přes to, že i další sety výrazně prohrál, byly výměny delší, squashovější. V zápase s Veedlou bylo také od začátku vidno, kdo je pánem na kurtu. Maty se těžko dostával do koncovky, i když měl nalito, většinou byl z toho ne vítězný míč, ale opětovný míč do hry.
Na poslední zápas se moc těšil, bohužel až třetí set byl takový, jako měly být i ostatní. Maty se uvolnil, najednou byly míče přesnější a bodíky přibývaly. Přesto, že prohrál, turnaj zakončil velice sympaticky.
Celkové hodnocení: Chce to hrát, hrát a hrát, trénovat, trénovat a trénovat, fyzička, fyzička a fyzička, pak půjde vše jak po másle „BIZONE“.

Neděle 13.1.2019

G 13       Jana Brodová 7.místo
Jana Brodová                 vs     Aneta Sezemská           0:3       (6:11, 4:11, 6:11)
Jana Brodová                 vs     Anna Plzáková               0:3       (10:12, 10:12, 9:11)
Jana Brodová                 vs     Tereza Jurigová             0:3       (11:4, 11:1, 11:3)

Brodovi mají nejlepší bagety na světě 😀 a k tomu všemu i nejskvělejší dcery :-D…hlavně proto….že se s námi o bagety podělí, ale milý pane Broda, chtělo by to i víc baget ještě pro trenéry :). Trošku byla Janča nervózní vzhledem ke zkušenostem soupeřky, ale nedovolila nervozitě vstoupit na kurtu a hrála přesně to, co umí. Skvělé lajny z přední části kurtu. Dokonce se odvážila zahrát i dropy, díky čemuž se povedlo rozpohybovat Anet a dokonce urvati nějaké body :). Zápas s Aničkou byl už vyrovnanější, tím pádem taky těžší na psychiku. Na zápas jsme se obě jistě těšily, i když každá asi trochu jinak. Mě zajímalo, jak se s touhle výzvou popere a Janča chtěla vyhrát. Trošku cítím zápasovou menší vyhranost, tak orientace v prostoru na kurtu je náročnější. Nicméně zlepšení v chybovosti podání, příjmu podání i lajnách z přední části kurtu je velké. Ještě to přirozeněji zapojit do hry. Tak a snadnější zápas na konec. Kája jako trenérka Janči. Je skvělé vidět, jak holky nad zápasy přemýšlí samy a snaží se společně vymyslet taktiku. Zápas jsem sledovala z povzdáli a celý zápas i atmosféra byla jen od hráček a to je přesně ono. Samy zhodnotily, jak to Janči šlo, samostatně myslela a to je do života skvělá věc :).

G 13       Karolína Sikorová  4.místo
Karolína Sikorová      vs     Anna Plzáková          3:2       (4:11, 11:7, 9:11, 11:9, 11:9)
Karolína Sikorová      vs     Anet Sezemská         0:3       (7:11, 7:11, 7:11)
Karolína Sikorová      vs     Barbora Komárková  0:3       (1:11, 9:11, 5:11)

Na kurtu opět náročný zápas s Aničkou. Ta, která se víc soustředí, tak vyhrává. V těchto zápasech musí jet hlava na plné obrátky, není prostor pro odpočinek. Jeden setík uletěl Káji trochu víc, protože hrála skoro vše na střed kurtu. Kája si uvědomila, že není možné začít makat až za stavu 7:7, ale už od začátku se musí plně koncentrovat na délku úderu už od prvního míče. Nohy opět skvěle zapojila a v doběhnutí k některým míčům se překonala. Tahle dravost je přesně to Káji, co tě bude posunovat dopředu. Barča je holt o kousek lepší, razantnější a trošku pohyblivější. Asi to píšu pokaždé, ale hratelná je. Je o kousek dál, ale ne o velký. Musíme na ni zpřesnit, nebát se používat i dropy, i když ty jsou pod tlakem velmi těžké hrát. 4. místo ve vyšší kategorii je ovšem moc příjemné :).

B 13       Daniel Šrámek        4. místo
Daniel Šrámek       vs     Daniel Stypa                   3:0       (11:6, 11:6, 11:6)
Daniel Šrámek       vs     Miloslav Vaněrka            3:1       (6:11, 11:6, 11:8, 11:8)
Daniel Šrámek       vs     Vojtěch Martinovský       0:3       (3:11, 2:11, 2:11)
Daniel Šrámek       vs     Mikuláš Janda                2:3       (11:6, 11:6, 4:11, 7:11, 9:11)

Jsem hodně rád, že jsi na tento turnaj jel. I když maminka moc nechtěla, jsem rád, že si přivstala a vypravila Tě na cestu do Prahy. :):) Stálo to za to. Celkové čtvrté místo je odměnou za brzké vstávání.
První zápas byl proti kamarádovi z tréninkové skupiny. Zápas začal už v šatně. Stypín před zápas zdravě nahecovaný, v šatně tvrdil, že 3:0 vyhraje. Šrámis mu to slovně vrátil a říkal, dáš mi maximálně jeden set. Vidíte, toto je zdravý hec a jak to dopadlo? Stypín asi malinko pře motivovaný, více kazil a jistější Šrámis ve třech setech vyhrál. O postup do semifinále hrál proti Mílovi. První set byl jasně v réžii soupeře, který Danovi moc nedovolil. O pauze jsme nalili do Dana živou krev, trošku „propleskli“ a začalo tóčo. Jiný Dan měl najednou více ze hry, krásně zakončoval většinu výměn. I když někdy zbytečně spěchal, padalo mu vše, jak mělo.
Semifinále bylo zaslouženou odměnou. Čekal na něj reprík Vojta. Netuším, jestli se Dan šetřil už na zápas o třetí místo, ale vypadalo to spíše, jako by se „podělal“. Moc mu nechodily nohy, u všeho byl kapánek později, čehož soupeř náležitě využíval a bodoval. Na Danovu obranu, soupeř byl opravdu nad jeho síly. Poslední zápas, neuvěřitelný pětiseťák, kde byla veliká škoda, že po dvou úžasných setech, jako by trošku došly síly a od této chvíle byl lepší soupeř. Šlo se do pátého, museli jsme Dana trošičku nastartovat, naštěstí to nezabalil a dřel, co to šlo. Bohužel měl soupeř v koncovce více štěstí a na Dana skončila pouze „brambora“.

Celkové hodnocení: Supr turnaj, ale co píšu už poněkolikáté, sport trošku bolí a aby nebolel, musí se narvat do sebe kapánek fyzičky. Už se těším, až přijdeš za Karlosem a řekneš mu, Karlosi, „CHCI, já budoucí právník DAN, více makat na fyzičce“! Fakt se na to těším. 🙂

B 13       Daniel Stypa         13. místo
Daniel Stypa           vs     Daniel Šrámek               0:3       (6:11, 6:11, 6:11)
Daniel Stypa           vs     Adam Burget                 2:3       (3:11, 11:3, 11:9, 8:11, 7:11)
Daniel Stypa           vs     Ondřej Hazucha            3:0       (11:7, 11:2, 11:1)
Daniel Stypa           vs     Jan Gerstdorf                3:2       (11:8, 8:11, 11:8, 3:11, 11:8)

První zápas byl proti kamarádovi z tréninkové skupiny. Zápas začal už v šatně. Stypín před zápas zdravě nahecovaný, v šatně tvrdil, že 3:0 vyhraje. Šrámis mu to slovně vrátil a říkal, dáš mi maximálně jeden set. Vidíte, toto je zdravý hec a jak to dopadlo? Stypín asi malinko pře motivovaný, více kazil a jistější Šrámis ve třech setech vyhrál. Odchod z kurtu byl malinko hektický, ale raketa i tatínkovy nervíky vše ustály. 🙂
Další zápas a opět Adam. Zklamání z prvního zápasu bylo velké, podle toho vypadal první set. Lehce ho získal Adam. Dana nevím čím, neptal jsem se, probudil táta a druhý set opakem prvního. Třetí se podařilo Danovi v koncovce urvat. Další sety v koncovce získal Adam a vrátil Stypínovi včerejší finálovou porážku. Vypadalo, jakoby nám trošičku došly síly. Utkání s Ondrou bylo v tréninkovém tempu a celkem pohodová výhra. Poslední dnešní zápas opět malinko nervózní. Sety nahoru, dolů, naštěstí ten poslední (pátý) Dan v koncovce zvládl a úspěšný víkend zakončil výhrou.
Celkové hodnocení: No comment (bez komentáře)! Hodnocením nebudeme obtěžovat ostatní, to si Stypínku probereme osobně. Stejně Tě mám rád, i když si tlučhuba!

G 17       Valerie Hradilová  7.místo
Valerie Hradilová      vs     Klára Nováková                1:3       (7:11, 5:11, 11:6, 5:11)
Valerie Hradilová      vs     Tamara Holzbauerová      0:3         (3:11, 2:11, 3:11)
Valerie Hradilová      vs     Kateřina Lindovská           3:0       (11:3, 11:1, 11:4)
Valerie Hradilová      vs     Zuzana Outratová             3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)

Valča se naprosto překonala. Turnaj od turnaje jdou od září vidět obrovské pokroky. Už od začátku jsme věděli, že Valčin cit v ruce bude trvat, než se probudí k životu, ale zatím to nevadí, protože svou razancí získala s Klárkou spoustu bodů. Zapamatuj si ten jedinečný třetí set, kdy jsi skvěle takticky volila údery, přesné a razantní lajny a dokonce i skoro citlivé dropy :). Skvělý výkon. Je důležité vědět, že všichni hráči se dají porazit ať dříve nebo později.
Taaaaak s Tamarou to byla pěkná škola. Valča mohla vidět, jak velký nadhled nad hrou lze mít. Ale hrála bez respektu, což je skvělé. Strach ze soupeřky nesmí mít vliv a díky své drzosti, hrála skvěle to, co umí.
S Kačou vcelku pohoda….tedy..snad první vyhraný zápas na turnaji :). Jupííí :). Vím, že kvalitou ten zápas nevyvolal tak velké nadšení z výhry, ale taky se to počítá. Postupně se pěkně přibližuješ ostatním :).

G 17       Eliška Mecová         6.místo
Eliška Mecová                vs     Veronika Vejrostová       0:3       (7:11, 3:11, 2:11)
Eliška Mecová                vs     Kateřina Lindovská        3:0       (11:4 11:0, 11:0)
Eliška Mecová                vs     Karolína Šrámková        0:3       (2:11, 1:11, 5:11)
Eliška Mecová                vs     Klára Nováková             0:3       (6:11, 3:11, 7:11)

S Kačou velmi snadný zápas, stačilo v podstatě hrát podání a zatlačit trošku na BH. Celý zápas byl ale přípravou na hru s Verčou Vejrostovou. Vím, že Eli chtěla uhrát alespoň set a neříkám, že v budoucnu to není reálné, ale s aktuální přesností úderů a výdrží ve výměně, to nejde. Verča je těžká a nemilosrdná soupeřka. Ovšem i ona měla respekt z Elišky a hrála na 100%. Možná, že Eli byla tak přemotivovaná, že nekontrolovala plně svou hru. Většina míčů bohužel letěla na střed kurtu, z čehož Verča nemilosrdně zakončovala. Je třeba vydržet delší dobu než soupeřka a hrát kvalitní údery.
No Eli….je fajn, že začínáš hrát více dropů, sice vysokých, ale zkoušíš je. Na druhou stranu pořád nadáváš na příjem podání, ale nic neděláš pro to, abys to zlepšila. Poslední set s Klárou se mi ale líbil. Podání jsi docela hlídala, jen neudržíš kvalitní výměnu tak dlouho. Postavením na téčku se odřízneš od poloviny kurtu,….naštěstí to jsou věci, které může opravit sama, jen musíš chtít. Pokud pro to sama víc neuděláš tak to moc nepůjde..Být naštvaná 1 den na turnaji a zklamaná po každém zápasu je fajn první krok k tomu, aby tě to nakoplo a ty jsi dělala víc vzhledem ke tvým ambicím, ale jakmile začne pondělí a měla bys dělat něco mimo kurtu, tak se ti už moc nechce. Je to škoda, protože dravost na turnaji máš skvělou. S Karolínou to už Eli trošku odbyla, i když zápas mohl být víc vyrovnaný. V podstatě stejné chybky jako v předchozím zápasu, protože i soupeřka byla celkem podobná, jen o něco lepší v přední části kutu.
Těším se ve čtvrtky v 15 hod :)..snad pravidelně 🙂

B 17    Jan Netolička       7. místo
Jan Netolička                 vs     Martin Štěpán              0:3       (7:11, 4:11, 6:11)
Jan Netolička                 vs     Viktor Nezveda            0:3       (7:11, 5:11, 7:11)
Jan Netolička                 vs     Adam Horák                3:scr   (11:0, 11:0, 11:0)

Tentokrát to nebyl turnaj s velkým „T“. Honza se dneska neuměl na zápasy správně vyhecovat. Což beru také trochu na sebe. V prvním zápase měl proti sobě talentovaného Martina, který toho umí spoustu, i přes svůj mladší věk. Nepustil Honzu do jeho standardní hry. Od začátku jsme tahali bodově za kratší konec. Přesto, že byly výměny poměrně vyrovnané, více vítězných míčů na své straně měl Martin. Bohužel zasloužená porážka ve třech setech. Na druhý zápas jsem se těšil. Přál jsem si, aby Honza potvrdil vítězství z minulého týdne, kdy poprvé Vikiho na mistrovském turnaji porazil, udolal ho 3:2. Tentokrát byla větší chuť vyhrát na straně soupeře. Až poslední zápas si Džony užil a měl neuvěřitelně zápas pod kontrolou. Soupeř skrečoval, moc mu dodatečně děkujeme, pomohl nám dostat se dříve z Prahy domů.
Celkové hodnocení: Zdáš se kapánek unavený, nevím, jestli to není jen můj pocit, ale pokud se nemýlím, dej si chvíli pohov a nabuď se na MČR, které klepe na dveře. Někdy méně je více kámo!