REPORT SQUASH – turnaj juniorů „B“, Brno 2.11.-3.11.2019

Video sestřih turnaje ZDE
Video sestřih semifinále Honza Netolička a Tomáš Hrubý ZDE

V sobotu jsme do Brna vyjeli na dvě várky. Maloši hráli od rána a staroši začínali po obědě. Cesta byla super, v autě se soutěžilo, kdo nakreslí nejhezčí obrázek. Jediný, kdo měl výjimku a kreslit nemusel, byl šofér Karlos, i když to bral jako křivdu a kreslit chtěl. Byl ovšem přehlasován, aby se raději věnoval volantu. V neděli jel s partou Siki, který si potřeboval odpočinout od práce. Výpravy byly úspěšné, podařilo se nám po oba dny získat zajímavá umístění.

G 11       Karolína Wanke     3. místo
Karolína Wanke         vs        Adéla Bendová            3:0       (11:3, 11:5, 11:8)
Karolína Wanke         vs        Anna Zelenková          0:3       (1:11, 1:11, 1:11)
Karolína Wanke         vs        Marie Zelenková          3:1       (11:9, 13:11, 8:11, 11:6)

První zápas s usměvavou Adélkou byl, jako již to bývá v této věkové kategorii standardní, kdo lépe podá, ten bude velkou výhodu. Nám se to dařilo více a po zásluze zvítězili. Druhé utkání bylo opačné, Anička skvěle podává a Káju k ničemu nepustila. V utkání o třetí místo s Májou to bylo parádně vyrovnané. Každý chvilku, tahal pilku, holky měly po zápase krásně červené tvářičky. Kája, měla kapánek jistější míče a stalo se to, co jsme nečekali, byla na bedně!
Dceruška si turnaj užila do sytosti. Na kurtě se snažila, o pauzách se honila a blbla s partou squashistů, takže turnaj, jak má být.

B 11       Matyáš Závacký      6. místo
Matyáš Závacký      vs            Michal Zoubek              3:scr   (11:0, 11:0, 11:0)
Matyáš Závacký      vs            Jakub Novák                  0:3      (8:11, 3:11, 1:11)
Matyáš Závacký      vs            Thomas Koukola           3:0      (11:1, 11:7, 11:4)
Matyáš Závacký      vs            Martin Jašek                  1:3      (11:4, 8:11, 9:11, 6:11)

Maty se těšil na první zápas, ale soupeř na kurt nedorazil, takže pohodový postup. Ve druhém utkání na něj čekal velice těžký soupeř Kuba. První set byl přehlídkou krásných a bojovných výměn. Bohužel pro Matyho měl soupeř více přesných míčů v koncovce a set získal pro sebe. Toto Matyho malinko, spíše více zlomilo. Oba další sety byly bojem se sebou, trenérovi se nepodařilo tohoto draka již nastartovat a soupeř po zásluze zvítězil. Nakonec se Kuba stal i celkovým vítězem turnaje. Zápas s Thomasem měl Maty od začátku pod palcem. Když má body, tak jede, když je má soupeř, tak prostě nejede. Tentokrát jel a zápas získal na svou stranu. V zápase o páté místo s tradičním soupeřem Martinem. Maty chtěl Martinovi oplatit poslední porážku. Zápas začal parádně, první set byl nejlepší, jaký jsem Matyho viděl hrát. Hrál neuvěřitelně přesně a chytře, velká škoda, že toto neudržel hrát déle. Myslím, že by to soupeře zlomilo. Párkrát se zbytečně vyhodil a Martin toho začal využívat. Přesto, že byl zápas vyrovnaný, soupeř další tři sety vyhrál a získal na tomto turnaji páté místo. Na Maťu zbyla šestá příčka.

G 15       Nikol Kubíčková     9. místo
Nikol Kubíčková         vs        Karolína Sikorová         2:3 (9:11, 11:5, 7:11, 11:5, 6:11)
Nikol Kubíčková         vs        Lucie Kolářová             3:0  (12:10, 11:5, 11:7)

Dívčí tichá zápasová rivalita byla cítit i za kurtem. Drama od prvního míče, dal se očekávat pětiseťák. Tak se stalo, každá hráčka byla chvíli nahoře, chvilku dole. Zápas dospěl do stavu 2:2. Nikča dala všechny síly do srovnání stavu, v rozhodujícím měla více sil Kája a zápas vyhrála. Obě dámy bojovaly příkladně, ale vyhrát může vždy jen jedna, i když v tomto zápase by si vyhrát zasloužily obě naše kočandy.
Nikču prohra s Kájou poslala už pouze k jednomu zápasu. Dívek bylo deset, proto svůj druhý zápas hrála o konečné deváté místo. To získala, i když o tři roky starší Lucka v prvním setu nepříjemně kousala. Další dva sety byla Nikča lepší hráčkou, měla hru jasně ve své režii a zápas s přehledem zvládla. Škoda losu, mohlo to být výsledkově veselejší.

G 15       Klára Nováková      2. místo
Klára Nováková          vs        Tereza Tichá                   3:0       (11:7, 11:3, 11:1)
Klára Nováková          vs        Nikol Štěpánová           3:0       (11:7, 11:7, 11:9)
Klára Nováková          vs        Aneta Sezemská          0:3       (4:11, 10:12, 3:11)

První zápas s klubovou kolegyní Terkou byl pro Klárku zahřívací, v prvním setu se pomalu rozjížděla, ale další dva sety ukázaly herní rozdíl mezi oběma hráčkami. Druhý zápas byl náročný spíše psychicky. Nikol v posledních čtyřech zápasech Klárku porazila, proto byla příprava na zápas kapánek náročnější. Nikol se snažila technickou hrou nabourat Klářinu rychlost. Ta se po celý zápas maximálně soustředila na každý míč a po boji v každém setu si díky pestřejší a dnes přesnější hry vyhrát zasloužila, určitě více než Nikol. A šlo se do finále. Posledních pár zápasů Klárka s Anet prohrála, ale po výborném semifinálovém zápase jsme věřili, že výkon potvrdíme také ve finále. Bohužel se tak nestalo, zápas si Anet kontrolovala prakticky neustále. Šance blýskla, ve druhém setu, ale nevyužitý setbol se podepsal na Klářině psychice. Třetí set již byl pouze formalitou, ale musím uznat, že si Anet výhru zasloužila.
Klári malá rada: vyhrát se dá s každým, ale musím tomu věřit! A pokud se nevyhraje, tak se vlastně nic neděje.
Porážka po odmakaném výkonu by měla být vždy motivující!

G 15       Karolína Sikorová  5. místo
Karolína Sikorová      vs        Nikol Kubíčková            3:2 (11:9, 5:11, 11:7, 5:11, 11:6)
Karolína Sikorová      vs        Aneta Sezemská          0:3  (1:11, 4:11, 2:11)
Karolína Sikorová      vs        Anežka Větrovská        3:2  (5:11, 11:9, 7:11, 11:6, 11:8)
Karolína Sikorová      vs        Tereza Tichá                3:0   (12:10, 11:3, 11:6)

Dívčí tichá rivalita byla v prvním zápase cítit i za kurtem. Drama od prvního míče, dal se očekávat pětiseťák. Tak se stalo, každá hráčka byla chvilku nahoře, chvilku dole. Zápas dospěl do stavu 2:2. Nikča dala všechny síly na srovnání stavu, v rozhodujícím měla více sil Kája a zápas vyhrála. Obě dámy bojovaly příkladně, ale vyhrát může vždy jen jedna, i když v tomto zápase by si vyhrát zasloužily obě naše kočandy. Druhý zápas proti Anet vypadal ze strany Káji jako tréninkový. Soupeřka byla lepší, každou nepřesnost potrestala. Ve třetím zápase Anežka neuvěřitelně bojovala. Ještě Káju neporazila. Tentokrát musela Kája máknout ze všech dosavadních zápasů s touto soupeřkou určitě nejvíce. Po prvním setu si stěžovala na bolest nožiček. Po promluvení do dušičky si Kája více pohlídala svou přesnost a šla do každého míče naplno. No přece za ty prachy, proč si to udělat jednodušší, když to jde složitě. J Rozhodl až pátý set, kde v koncovce byla Kája šťastnější a zápas získala na svou stranu. Poslední zápas s ranařkou Terkou, starší kamarádkou z klubu nebyl ze začátku vůbec jednoduchý. V prvním setu rozhodl až nejtěsnější bodový rozdíl. V dalších dvou setech Kája každou nepřesnou ránu soupeřky využila ve svůj prospěch a zbytek zápasu si hlídala.
Kája, si vyzkoušela starší kategorii, kde skončila na krásném pátém místě.

G 15       Tereza Tichá   6. místo
Tereza Tichá                vs        Lucie Kolářová               3:0       (11:7, 12:10, 12:10)
Tereza Tichá                vs        Klára Nováková             0:3       (7:11, 3:11, 1:11)
Tereza Tichá                vs        Denisa Španělová        3:0       (11:0, 11:0, 11:1)
Tereza Tichá                vs        Karolína Sikorová         0:3       (10:12, 3:11, 6:11)

První „rozehrávací“ zápas pro Terku, za mě spíše psychicky než fyzicky. I za prohrávajících stavů byla Terka schopna sety otočit a vyhrát. Na druhý zápas proti Klárce byla Terka velice namotivována. V prvním setu soupeřka vypadala nerozehraně, díky tomu si Terka držela svými razantními lajnami šanci na výhru setu. Nestalo se, Klárka si set v koncovce získala. V dalších setech už Klárka rozbalila vše, co umí a i přes všechnu Terčinu snahu se ji nepodařilo dohromady urvat více než 4 body. Další zápas byl celý v její režii. Pro Terku bylo nejtěžší, se celý zápas dokázat soustředit a nemít své úlety. 🙂 Ty víš, viď?  Nakonec se to podařilo a pohodově zvítězila.
Poslední zápas se svou mladší kamarádkou z klubu. Terka měla na začátku velmi hezký dotaz na Káju, jestli by si nemohly zahrát pětiseťák, nejlépe, abych vyhrála. J Návrh byl zamítnut. V prvním setu díky své razanci to vypadalo, že by se to mohlo i povést. V dalších setech už razance nepomohla, ba naopak. Kája už Terku téměř k ničemu nepustila. Přes to všechno si podávala na tomto turnaji nejlepší výkony ve své squashové kariéře. Jsem neskutečně rád, že máš takový zápal do hry a do turnajů. Je to super, věř, že už to půjde jen líp a líp.

B 15       Patrik Závacký         8. místo
Patrik Závacký            vs        Adam Kolář                     3:0       (11:9, 11:3, 11:3)
Patrik Závacký            vs        Jan Holuša                       0:3       (6:11, 2:11, 4:11)
Patrik Závacký            vs        Šimon Rynt                     0:3       (5:11, 5:11, 6:11)
Patrik Závacký            vs        Jiří Hartmann                 scr:3   (0:11, 0:11, 0:11)

Tak tohoto klučíka tentokrát nebudeme hodnotit. Celý turnaj si zhodnotí sám a svému fan klubu a trenérovi určitě svůj pohled rád a dopodrobna sdělí.
Sporťáku, jen jedna drobnost nebo raději nic, hlavně, že je pohoda, viď?

B 19       Hrubý Tomáš 3. místo
Hrubý Tomáš              vs        Štěpán Hájek                 3:0       (11:5, 11:8, 11:6)
Hrubý Tomáš              vs        Jan Netolička                 0:3       (6:11, 5:11, 7:11)
Hrubý Tomáš              vs        Daniel Burkart               3:1       (11:8, 8:11, 11:3, 14:12)

Tak tohoto elegána zbožňuji. Umí, ale třese se před zápasem jako Karlos na prvním rande! První zápas byl malinko rozlítaný, ale v celém zápase byl Tom rychlejší i přesnější než soupeř. Občas sice zahrál kraťas nad středovou podávací čáru, ale nevadí, hlavně, že byl vítězný! S Honzou byly parádní pouze první dvě výměny, od tohoto okamžiku byl zápas ve stylu „čundr-country šou“. Zajímavá podívaná pro diváky, trenérovi padaly další vlasy z bohaté kštice. Poslední zápas s nasazenou jedničkou Danem byl o třetí místo. První set byl nervózní z obou stran, ale naštěstí náš Tomík koncovku zvládl, stejný průběh měl druhý set, ale s opačným vítězem. Parádní byl třetí set, nejlepší Tomův v turnaji. Výborná kontrola i rychlost, škoda, že to nejde takto kontrolovat pořád. Trocha zklidnění a šlo se do čtvrtého setu. Výborný set z obou stran, setboly měli oba, ale ten nejdůležitější Tom proměnil pro sebe a z Brna si odvezl třetí místo. Hele elegáne, maminka opět nic nenabalila na sváču pro Karlose, to už je divné! 🙂

B 19       Jan Netolička 1. místo
Jan Netolička              vs        Ondřej Kutý                   3:0       (11:3, 11:3, 11:8)
Jan Netolička              vs        Hrubý Tomáš                 3:0       (11:6, 11:5, 11:7)
Jan Netolička              vs        Martin Suk                      3:0       (11:6, 11:8, 11:5)

Zápas na rozehrání s Ondrou, ničím Honzína nepřekvapil, a když překvapil, tak vlastně nepřekvapil. Pohodový postup a semifinále proti oddílovému kamarádovi Hrubákovi. S Tomem byly parádní pouze první dvě výměny, od tohoto okamžiku byl zápas ve stylu „čundr-country šou“. Zajímavá podívaná pro diváky, trenérovi padaly další vlasy z bohaté kštice. Finálový zápas proti Martinovi, zápasovou bilanci mají 1:1. Martin je nepříjemný soupeř, je vysoký, občas hraje nečitelné „ptákoviny“. Vše, co mohlo Honzína ohrozit, si však soustředěný „Džony“ hlídal a hrou, která mu přinášela body, soupeře kontroloval v dostatečném bodovém odstupu. Zasloužené vítězství a po čase opět turnajový triumf.

G 13       Nikol Kubíčková  2.místo
Nikol Kubíčková         vs     Monika Moltašová            3:0       (11:6, 11:1, 11:3)
Nikol Kubíčková         vs     Anna Zelenková               3:0       (11:3, 11:4, 11:7)
Nikol Kubíčková         vs     Denisa Otáhalová            1:3       (4:11, 11:13, 11:6, 8:11)

První dva zápasy byly pro, výborně připravenou a s fantastickou náladou hrající Nikču, procházkou růžovým sadem a jen tak si soupeřky oťukávala svými přesnými volejemi po lajnách.
Boj o první místo už bolel. Holky se nelítostně mydlily, hlava – nehlava a za kratší provaz tahající Nikča, měla co dělat, aby emotivní zápas dohrála. Třetí set vlil Nikči do žil jiskřičku naděje pro zisk zlata, ovšem výborně hrající Denča čtvrtou sadou ukončila krásný a napínavý zápas.
Gratulujeme Niki. Krásné umístění !!! Hrát přesněji po lajnách (ne do středu kurtu), tak by bylo i zlato 🙂

G 13       Jana Brodová        3.místo
Jana Brodová              vs     Johana Jedličková        3:0       (11:4, 11:6, 11:5)
Jana Brodová              vs     Denisa Otáhalová         1:3       (6:11, 11:9, 10:12, 5:11)
Jana Brodová              vs     Anna Zelenková            3:0       (11:8, 12:10, 11:6)

Janička se do Johanky pustila se vší parádou a krásným squashem ukázala obecenstvu své kvality. Vítězství důležité a pro uklidnění velmi potřebné. Denča už tak lehce svou kůži nedala a pěknými razantními údery Janičku, ve čtvrtém setu, poslala na souboj o třetí místo. Třetí místo si Janička zasloužila svým nasazením, bojovností a dobrými údery. Ještě bude potřeba zpřesnit servis, nehrát tolik na střed, zamakat na fyzičce a porazíš i Denču 🙂

B 13       Daniel Stypa         2.místo
Daniel Stypa                vs     Václav Holuša                 3:0       (11:4, 11:5, 11:3)
Daniel Stypa                vs     Matěj Kročil                      3:0       (11:5, 11:4, 12:10)
Daniel Stypa                vs     Mikuláš Dufek                  0:3       (4:11, 5:11, 4:11)

Dan si první dva zápasy užíval a doslova se bavil squashem. Soupeři sice kousali, ale Danovy citlivé místa nezasáhli J Nasazením a pílí se Dan prodral k boji o zlato, kde mu, bohužel, vystavil stopku Mikuláš. Zápas to byl nádherný a výměny byly vyrovnané vždy jen do poloviny setu. Druhá polovina každého setu byla nad Danovy síly. Práce na fyzičce bude nezbytná Dane, pak zpřesníš servis a Mikuláš Ti to zlato přenechá 🙂

G 17       Klára Nováková   1.místo
Klára Nováková          vs     Ella Pelikánová                  3:0       (11:7, 11:3, 12:10)
Klára Nováková          vs     Marie Kubíková                3:0       (11:6, 13:11, 11:3)

Klárka se na Ellu nijak dlouho nepřipravovala a zvolňujícím tempem si šla za svým vítězstvím. Třetí set už bylo tempo natolik vlažné, že se konstantně hrající Ella, dostala k možnosti zisku setu. Pár přesných a razantně zahraných úderů nakonec Klárce zajistilo výhru bez ztráty kytičky :-). Druhý zápas už byl pro Klárku těžší a šlo poznat, že se předzápasové rozehřátí vyplatilo. Klárka se do Marušky pustila bez respektu. Rána střídala ránu a správnou délkou úderů nebylo možné těmto úderům vzdorovat. O třídu lepší hrou si Klárka zasloužila kov nejcennější a spokojené mamince předala zlatou medaili :-). Jen tak dál Klárko, zlata není nikdy dost 🙂

G 17       Marie Kubíková  2.místo
Marie Kubíková         vs     Ella Pelikánová                  3:1       (11:6, 11:4, 11:13, 11:2)
Marie Kubíková         vs     Klára Nováková                 0:3       (7:11, 3:11, 10:12)

Mája si do zápasu s Ellou přinesla zbytečnou nervozitu, která způsobila ztrátu třetího setu. Jinak byl její výkon velmi dobrý a být lajny přesnější, tak bych řekl, že perfektní. Po náročných výměnách ve třetím setu se mírně nachlazená Ella nedokázala vzepřít Májčiným úderům a bylo rozhodnuto. Druhý zápas už byl z Májiny strany nedůrazný, nepřesný a myslím, že došlo k podcenění soupeřky (kámošky). Nutno říct, že Klárčiny údery by asi stěží dokázali vybrat i kluci z kategorie B17 :-). Maruško, když budeš na kurtu stát vzadu, tak nebudeš vyhrávat. Dej si do plánu zlepšení pohybu po kurtu a ber zápas jako lepší trénink. Zbav se přílišné nervozity !