REPORT SQUASH – turnaj juniorů B, Brno 5.1.-6.1.2019

Video sestřih ZDE

Brno, sníh, 12 squashistů a squashistek, 3 trenéři a 30 ospalých očí :-D. Předposlední turnaj před Mistrostvím republiky a po Vánocích jsme všichni skvěle rozehraní :-D. Doufáme, že soupeři se taky přes svátky především cpali cukrovím a lyžovali :-D. Naštěstí stačilo většině hráčů rozehrání v prvních dvou setech a vrátili ke svým standartním výkonům. Motivace hrát a třeba vyhrát byla naštěstí silnější.

G 11       Nikol Kubíčková  3.místo
Nikol Kubíčková         vs     Johana Jedličková           3:0       (11:9, 12:10, 11:5)
Nikol Kubíčková         vs     Anna Plzáková                 1:3       (1:11, 9:11, 11:7, 4:11)
Nikol Kubíčková         vs     Valentýna Boháčová        3:0       (11:4, 12:6, 12:10)

Vánoce Vánoce jupííííí :-D. Nikča byla po Vánocích mimo squash kurt, a tak první zápas nebyl divácky úplně atraktivní a čekali jsme, kdy se zombie Nikita probudí. Naštěstí v posledním setu už začala získávat převahu a s klidem vyhrála. Měla velké štěstí na snadnou soupeřku v prvním kole, na které si mohla připomenout, jak se squash vlastně hraje :-D. Véélká škoda s Aničkou. První 2 sety pořád ještě Nikča nehrála tak, jak je zvykem a tak na 70% zapnula až ve třetím setu, ale motivace soupeřky byla silnější než Nikčiné údery a rychlost nohou. Dnes si Anička výhru jednoznačně zasloužila. Věřím, že na dalším turnaji už dopadne výsledek v Nikčin prospěch. S Valentýnou to nebyla až taková procházka růžovým sadem. Dneska Niki opravdu nebyla ve své formě. Dnes bylo třeba přemluvit více hlavu a chtít hrát, ale Vánoční pohodlí dnes zvítězilo, i když místo na bedně Nikča získala. Možná je čas převzít více zodpovědnost za squash a za svou hru,….uvidíme… 🙂

Karolína Sikorová      vs  Marie Kňazovčíková    3:0       (11:3, 11:1, 11:5)
Karolína Sikorová      vs  Valentýna Boháčová   3:0       (11:4, 11:6, 11:4)
Karolína Sikorová      vs  Anna Plzáková            3:2       (11:4, 7:11, 13:11, 7:11, 11:5)

První zápas a hned se svojí spoluhráčkou Maruškou. Kája hned od nasadila vražedné tempo, a co mohla, to zabila. Ale Maruška to nedala zadarmo, takže když vyšla Kája z kurtu, konstatovala, že se dokonce i zpotila. 😀 Na druhý zápas se Kája těšila. Od prvního míčku hrála soustředěně a přesně. Druhý set hrála hlavně přesné lajny dozadu a soupeřka je měla problém vzít. Trochu koncovky dělaly problém, ale i to zvládla a probojovala se do finále!! Jupííí!!

Nádherný, brilantní, životní zápas s Aničkou. Nikdy jsem neviděla Káju tak běhat. Motivace byla opravdu silná a překonala se o 200%. Perfektní a nechytatelné lajny z přední části kurtu. Bh příjem občas trápení, ale jinak voleje skvěle vracela a hlavně běhala opravdu jako nikdy v životě. Skvěle naslouchala radám mezi sety a věřím, že má z tohoto zápasu naprosto dokonalý pocit a je pyšná na to, jak se překonala. Obrovsky gratuluju Káji.

G 11       Marie Kňazovčíková   5.místo
Marie Kňazovčíková vs     Monika Moltašová           3:0       (11:2, 11:0, 12:10)
Marie Kňazovčíková vs     Karolína Sikorová            0:3       (3:11, 1:11, 5:11)
Marie Kňazovčíková vs     Anna Zelenková              3:0       (11:1, 11:2, 11:0)
Marie Kňazovčíková vs     Johana Jedličková           3:0       (11:3, 11:9, 11:6)

Skvělý první zápas :). Soupeřka byla snadná a tak jsem dostala před posledním setem skvělý nápad :-D. Domluvily jsme se, že když bude Maru cítit jistotu v úderech, může zkusit soupeřce nahrávat, ale zároveň si hlídat body a držet si náskok. Takže se rázem stalo, že soupeřka vyhrávala 10:8 :-D. Naštěstí soupeřka chybovala a Maru získala zase podání a začala hrát opět víc dozadu a razantněji a o fous vyhrála. Nápad s nahráváním soupeřce už raději nikdy pokoušet nebudeme :-D. Druhý zápas byl pro Marušku s větší nervozitou, jelikož nastoupila proti Káji. První dva sety spíše bojovala s nervozitou, tak míčky nelítali tam, kam chtěla. V posledním setu už nad nervozitou vyhrála a hrála svoji hru. Třetí zápas procházka růžovým sadem, ale taktiku nahrávat soupeři jsme raději neuplatnily, takže nám zůstalo vše skvěle pod kontrolou. Poslední zápas krása krása. Vyrovnanější o trošku, ale přesto měla Marušku převahu. Ještě víc by to chtělo zatlačit soupeřku do zadních rohů, ale dnes to stačilo. Hra se stále zlepšuje. Paráda Maru!:-)

B 15       Patrik Závacký      14.místo
Patrik Závacký            vs     Filip Doležal                      3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)
Patrik Závacký            vs     Matyáš Hrubý                   0:3       (8:11, 2:11, 6:11)
Patrik Závacký            vs     Radim Jurášek                 1:3       (11:7, 6:11, 3:11, 4:11)
Patrik Závacký            vs     Šimon Zelenka                 3:0       (11:1, 11:3, 11:3)
Patrik Závacký            vs     Michal Jurášek                 0:3       (4:11, 6:11, 1:11)

Výborně Paťa první zápas :-D. Sotva přijel, soupeř ho spatřil, tak raději scratchoval první zápas :-D.
U druhého zápasu jsme velká očekávání na výhru neměli, ale zápas s vlastním hráčem vyšší výkonosti je ideální na zahřátí. Maty držel Patrika v dlouhých výměnách, takže je Patrik po prvním zápase možná trochu utavený :-D. Občas dokázal Patrik zakončit, ale hlavně by to chtělo víc tvořit hru. Držel se hodně jen v lajnách, za to málo kazil, jen další míč prostě nedoběhl.
S Radimem věčná bitva a v prvním setu to vypadalo docela snadně pro Patrika, takže v dalším setu trošku povolil a zato soupeř přidal. Je těžké udržet hlavu pod tlakem v psychické vyrovnanosti, a pokud bude chtít s tímto hráčem Patrik vyhrát, bude muset obětovat více sil a hlavně to nevzdat a bojovat do konce. Herně měl Patrik šanci, ale chce to přemluvit hlavu. Měl spoustu super vítězných úderů, skvělé lajny i crossy, ale neudržel delší výměnu. Ani ne tak fyzicky, jako spíše psychicky. Fyzicky by zápas zvládl vyhrát. Se Šimonem lehké utkání. Patrik mu nahrával, aby si trochu zahrál, takže vše plně pod kontrolou. V posledním zápasu dne brácha od Radima, Michal, takže v podstatě měl dnes Patrik 2 totožné utkání, protože bráchové – dvojčata hrají velmi podobně. Michal hrál ještě o něco rychleji než Radim a Patrik ho nestihl zatlačit moc dozadu a většinu míčů spíše nahrával nebo tak tak vracel. Ve druhém setu ho i hodně potrápil příjem podání, kterým si pokazil většinu zápasu a tak přišly na řadu i trochu nervy, ale srovnal si myšlenky po svém (v tom vidím pokrok od dob házení raket přes raket :)) a snad to vezme férově vůči soupeři a neodnese si špatný pocit po turnaji.

B 15       Adam Škrobánek          17.místo
Adam Škrobánek      vs     Mojmír Zálešák                  1:3       (4:11, 11:1, 2:11, 5:11)
Adam Škrobánek      vs     Dominik Wojtucki               3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)
Adam Škrobánek      vs     Bedřich Beneš                   3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)
Adam Škrobánek      vs     Adam Burget                     3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)

Adamův první soupeř byl pro nás nový. Adam šel do prvního setu s menší nervozitou, a proto míčky lítaly trochu nepřesně. Druhý set byl skvělý. Adam hrál svojí hru a soupeř neměl šanci. Zřejmě to Adama vyčerpalo na tolik, že už se neuměl dostat do hry a spoluhráč toho využil a střílel Adamovy rychlé a nízké míče. Takže Adam si dnes opravdu zahrál. Další 4 soupeři, kteří také měli hrát předkolo a se kterými by se utkal v dalších zápasech, na turnaj nedorazili, a tak všechny ostatní zápasy Adam vyhrál bez boje. Naštěstí organizátoři soucítili s Ostravákem a domluvili Adamovi přátelské zápasy s kluky v kategorii B19 i B17 :). Jeden přátelák na 2 sety si zahrál s Krejčím a dle slov Adama hrál Adam hrozně :-D. Další přátelák na 2 sety hrál s Petrem Špalkem, který v turnaji skončil lépe umístěný a toho porazil s prstem v nosu. Měl čas na skvělé umístění míče od soupeře a v tom je Adam skvělý, hraje velmi chytrý squash, pokud to soupeř dovolí J. Adama na turnajích sleduji jen jedním okem a na tomto turnaji jsem viděla velké technické zlepšení. Konečně převažuje squash nad tenisem :-D:-D. Poslední přátelák s no name hráčem, protože ani jeden nevíme jméno, byl prý velmi vyrovnaný, ale není to takový tlak při přáteláků, když se to nikam ´´nepíše´´, takže i motivace je o něco slabší. Nakonec si ale Adam zahrál dostatek zápasů, díky skvělým organizátorům, kteří dokázali do turnaje propašovat pár neoficiálních utkání.

B 15       Matyáš Hrubý      2.místo
Matyáš Hrubý             vs     Patrik Závacký                  3:0       (11:6, 12:10, 11:9)
Matyáš Hrubý             vs     Filip Uvíra                         3:0       (11:5, 11:7, 11:1)
Matyáš Hrubý             vs     Alexej Izotov                     3:0       (11:5, 11:2, 11:5)
Matyáš Hrubý             vs     Vojtěch Martinovský         0:3       (5:11, 7:11, 8:11)

V prvním zápasu rozehrání s Paťasem na pohodu. Možná se pořádně rozehrát ještě nestihl, jen Patrika tavil v dlouhých výměnách. Když to byl příliš nahrávka, dokázal Patrik Matyho uzemnit, ale to se mockrát nestalo. Druhý zápas procházka růžovým sadem. Rozehrál se o něco víc než s Patrikem, ale přesto s velkým herním náskokem nad soupeřem. V posledním setu bez nevynucených chyb…..tak dívala se Nela že jo :-D.
S Matym jsme se dohodli, že s Alexejem už pojede naplno, aby byl v dalším zápasu maximálně připravený. Z přední části kurtu se Maty velmi zlepšil a má luxusní FH killshoty i dobře hlídá přesnost a razanci crossů i lajn. Ze zadní části kurtu měl i v tomto zápase problémy, ale dokázal se do finále dostat za celý den v podstatě dost snadno.
FINÁLE :)! Maty jen na maximum a z přední části kurtu opravdu nádherná hra – vhodná volba úderů, pomoc dropem v nouzi i skvělé zatlačení soupeře dozadu. Jen nesměl dostat míč do BH zadního rohu, tam to byl problém. Trápil se i s příjmem podání na BH, ale oba kluci to brali skvěle psychicky :-D, skoro po každém úderu sami sebe povzbuzovali pokřikem: pojď :-D. Divákům se tyto emoční gesta velmi líbily, alespoň byl zápas hned o kousek zajímavější 😀

Neděle 1.1.2019

G 13       Nikol Kubíčková  3.místo
Nikol Kubíčková    vs  Marie Kňazovčíková 3:1       (9:11, 11:4: 11:5, 11:8)
Nikol Kubíčková    vs  Tereza Svobodová   3:0       (11:4, 11:4, 11:0)
Nikol Kubíčková    vs  Ella Pelikánová         0:3       (5:11, 2:11, 9:11)
Nikol Kubíčková    vs  Anna Plzáková         2:3       (13:15, 11:6, 15:13, 10:12, 10:12)

Lehce přátelský první zápas Nikči a Marušky. Maruška se velmi zlepšila v zadní části kurtu, ale Nikča si pořád drží nad hrou převahu. Trochu to braly holky pohodověji a přátelštěji, tak se těším na nějaký napínavější zápas.
S Terezkou to byl snadný zápas. Stačilo hrát dobré podání a do zadních rohů. S Niki jsme si dohodli nějaké údery, které si má zkoušet do následujících dvou těžších zápasů. Dnes hraje Niki rozhodně tak o 50% lépe než v sobotu. Už se do toho zase dostává :)…ještě kousek chybí, ale už je na povánoční cestě :).
S Ellou klasický výkon, možná dnes trošku unavenější a Ella už nedávala tolik prostoru pro hru, ale přesto měla Niki celkem slušné vítězné míče.
Dlouho očekávaný zápas s Aničkou byl naprostým masakrem. Plno emocí každou vteřinu hry a nejvíce emocí za stavu 10:10…takže vlastně v každém setu. Holky se skvěle kontrolovaly a set od setu zpřísňovaly své BH lajny, podání i rychlost nohou.
Dokonalá hra holky, Niki o malinko dříve podlehla tlaku na koncích posledních dvou setu, ale dala do toho celé své srdce. Podaní kazily minimálně, jejich soustředěnost na hru dosáhla úplného maxima. Skvělý výkon obě hráčky.

G 13       Marie Kňazovčíková   4.místo
Marie Kňazovčíková vs     Nikol Kubíčková        1:3       (11:9, 4:11, 5:11, 8:11)
Marie Kňazovčíková vs     Anna Plzáková          0:3       (7:11, 9:11, 11:13)
Marie Kňazovčíková vs     Tereza Svobodová    3:2       (11:6, 11:5, 5:11, 4:11, 11:5)
Marie Kňazovčíková vs     Ella Pelikánová         0:3       (0:11, 1:11, 3:11)

Lehce přátelský první zápas Nikči a Marušky. Maruška se velmi zlepšila v zadní části kurtu, ale Nikča si pořád drží nad hrou převahu. Trochu to braly holky pohodověji a přátelštěji, tak se těším na nějaký napínavější zápas. Krásný zápas s Aničkou a naprosto chladná a vyrovnaná hlava Marušky :-D. Set po setu tlačila Maruška Aničku víc do zadní části kurtu a to skvěle platilo. Jen Maru ještě nepřečte hru soupeřky. Chtělo by to trochu zrychlit nohy i razanci, abychom tlačily soupeřku my, a bude to zase o něco lepší. Za mě squashově zřejmě nejlepší zápas do dnešního dne.

Jupíííí náročný plný neočekávaných zvratů dokázala vydržet a vyhrát. První 2 sety vypadaly pro Marušku docela jednoznačně. Soupeřka zřejmě vzdala zápas už předem, ale zjistila, že Maruška hraje pomalejší squash, který Terka stíhá dobíhat, a tak dokázala míčky i vracet. Maruščin poker face nenaznačoval žádnou známku emocí, ale všichni jsme odhadli, že se musela překonat a pekelně soustředit na délku svých úderů a připravenost doběhnout všechny míče. Skvělá práce Maru J. Joo a první objetí jsem dostala od Marušky :-D..jupíííí…

S Elou Brněnský masakr squashovým podáním J. Maruška se snažila rychlosti podání přizpůsobit, ale ještě k tomu nemá naučené svaly, takže většinu promáchla. Občas se do hry dostala ale Ella dnes neměla moc náladu na pinkání, tak to s narostou přesností vždy zakončila.

B 13       Daniel Stypa   6. místo
Daniel Stypa          vs        Sebastian Šíma        3:0       (11:1, 11:5, 11:2)
Daniel Stypa          vs        Radek Ďurán           2:3       (11:13, 8:11, 11:8, 8:11)
Daniel Stypa          vs        Andrej Hausknotz    3:0       (11:1, 11:2, 11:7)
Daniel Stypa          vs        Jiří Hartmann           2:3       (8:11, 8:11, 13:11, 11:3, 8:11)

Neděle, kdy se Danovy před turnajové prognózy nevyplnily. První kolo bylo tréninkové. Seboš lítal po kurtu, ale Dan bodoval a ve třech setech vyhrál. Bohužel ho první zápas nenastartoval natolik, aby ve druhém zápase podal svůj standardní výkon. Od začátku nebyl ve své kůži, měl více nevynucených chyb než Radek, který „jen“ poctivě dřel. Na Radkovu bojovnost jsme bohužel dnes nenašli recept a soupeř asi po zásluze zvítězil.
V zápase s Andrejem to bylo od začátku jasné, kdo kraluje na kurtu. Až na třetí set pohodový zápas.
O páté místo hrál proti Jirkovi, se kterým poslední souboj prohrál 1:3. Takže mu měl co vracet. Nejlepší dnešní Danův zápas. Oba se tahali o každý bod. Škoda prvních dvou setů, ve kterých se Dan dal do souboje spíše s výroky rozhodčích, než aby se staral o svůj výkon. Ve třetím měl více štěstí v koncovce a šlo se do čtvrtého. Nejlepší Danův dnešní set. Míče měly délku, přesnost a hlavně klučík nic neřešil a soustředil se na každý míč. Pátý set byl boj, který v závěru lépe zvládl soupeř.
Závěr: nejlepší motivace je porážka, platí samozřejmě pro skutečné sportovce a já vím, že sportovec Dan je!
Musíme se naučit více soustředit na svůj výkon, na svoje míče, než řešit soupeře a rozhodčí. Vím, že to půjde.
A ještě jedna neuvěřitelná věc se stala! Sám od sebe Karlosovi nabídl keks a bonbón! Toto datum jsem si zapsal do kalendáře, to mě vážně šokoval víc, než ne úplně povedeným turnajem! Paráda!

G 17       Valerie Hradilová        5.místo
Valerie Hradilová       vs     Eliška Mecová                  1:3       (2:11, 2:11, 1:11)
Valerie Hradilová       vs     Marie Kubíková                0:3       (5:11, 3:11, 3:11)
Valerie Hradilová       vs     Klára Nováková                3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)

Bitva mezi Valčou a Eliškou byla doslova na život a na zranění. 2x zásah raketou, 10x odehraný stroke, 6x nahlas vyřčených sprostých nadávek a tipuju, že tak 1000 nadávek ve své hlavě. Jste obě psychicky trochu nestabilní. Chce to držet emoce víc na uzdě a především kontrolovat hru. Eliška se potřebovala po Vánocích rozehrát, což se jí podařilo od třetího setu a tlačila Valču velmi dobře vzadu. V prvních dvou setech Valči nahrávala víc dopředu a Valča ukázala obrovské zlepšení hry z přední části kurtu, kde skvěle zakončovala razantními a přesnými crossy a dobrými dropy. Bohužel v zadní části kurtu a na příjmu má Vali pořád mezery. Vím, že to vše doženeme a vy dvě budete dobrými soupeřkami a kamarádkami (a to je důležitější!).
S Maruškou trochu nešťastný zápas. Vali příjem a většinu míčů zahrála na střed kurtu a Maruška hraje skvěle přesně z nahrávky, tak nedala Valči moc šanci doběhnout míč. Vali, hodnoť zápas prosím objektivně. Maruška je aktuálně lepší hráčka a reagovat na její míče se musíš teprve naučit. I tvoje psychická stabilita se turnaj od turnaje zlepšuje, ale házet naštvaně raketou a ohrozit lidi okolo prostě nejde, i když to bylo nechtěně a mimo kontrolu emocí. Hlídej Vali a víc makej.
Jupíí vítězství :-D. Klárka to ze zdravotních z důvodu sctrachovala zápas.

G 17       Eliška Mecová      4.místo
Eliška Mecová             vs     Valerie Hradilová             3:1       (12:10, 5:11, 11:8, 11:3)
Eliška Mecová             vs     Marie Kubíková                0:3       (7:11, 9:11, 6:11)
Eliška Mecová             vs     Nikol Štěpánová              1:3       (11:8, 9:11, 8:11, 10:12)

S Maruškou za mě zatím nejlepší zápas, i když setově to úplně neodpovídá. Líbí se mi chytřejší squash od Eli, který začal hrát. Ubíjet soupeře bezhlavě dozadu může fungovat jen do jisté doby. Učíš se používat celý kurt, což chvíli potrvá, ale odměna bude sladká. Příjem podání velké trápení, ale věřím, že si sama najdeš čas a do MČR to potrénuješ.

S Ellou jsme přesně nevěděly, co nás čeká, ale tušily jsme, že razantní hra na tak mladou hráčku bude vhodná. Plán fungoval za předpokladu, že míče lítaly podél stěny. Stačila však chyba na střed kurtu a Eliška se dostala hned pod tlak, ze kterého se však dalo vymanit. Eliška běhala jako nikdy předtím a díky tomu hrály holky tak vyrovnaně. Pomalu se nám ten squash začíná rýsovat :), taktika přichází do zápasů. Super.

B 17       Jan Netolička 1. místo
Jan Netolička              vs        Gjumia Leoš        3:0       (11:1, 11:5, 11:2)
Jan Netolička              vs        Viktor Nezveda   3:2       (11:7, 6:11, 13:15, 11:7, 11:6)
Jan Netolička              vs        Martin Suk           3:0       (11:5, 11:2, 11:5)

Honza na turnaj dorazil se svou milou. Bylo vidět, že je trošku nervózní, ale myslím, že spíše z prvního soupeře, kterého neznal. Nervozita byla brzy pryč, když viděl, že zápasové tempo určuje on. Od začátku měl body na své straně a byl z toho postup. Na další zápas se těšil, nastoupil proti Viktorovi, se kterým ještě nikdy nevyhrál, měl s ním před tímto utkáním bilanci 0:3. Krásný zápas z obou stran od prvního míče. Dle mého předčasné finále.,A co těšilo nejvíc, že oba hráli fair play, přiznali ve svůj neprospěch pár míčů, které rozhodčí neviděl. Zápas měl rychlost, přesnost, emoce a hlavně šťávu a chuť. Samozřejmě tam byly i chybičky, ale v takových zápasech se odpouští. Po dramatickém boji byl z toho postup do finále a první Viktorův skalp. Finálový zápas proti Martinovi.
Poslední vzájemný zápas Honza prohrál, ale tentokrát to byl jiný zápas. Martin se snažil, ale na rozjetého „Džonyho“ nestačil. Bylo sice vidět, že po petiseťáku s Viktorem moc sil nezbylo, ale Honza je bojovník se vším všudy. Co bylo neuvěřitelné a málo vídané? Že svou hru zklidnil, údery zvolnil, nehrál tak razantně a kupodivu byly míče přesnější! To činilo soupeři největší problém a Jeník se mohl radovat z prvního vítězství na turnaji ČASQ!
Závěr: myslím si, že jdeš správným směrem, jsi motivace pro ostatní. Sorry, teď Tě trochu srazím! Člověk nemusí mít dáno do kolébky moc talentu, ale svou pílí a tahem na branku to jde zvládnout také. Jen tak dál Džony!
Ale bacha, někdy míň je víc, to abys něco nepřepálil. 🙂 To se také občas stává.