Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – Turnaj juniorů B, Hradec Králové

O víkendu výprava squashistů vyměnila slunečné počasí za světla kurtů a zúčastnila se juniorského béčka, v Hradci Králové. Turnaj to byl zajímavý, představili se na něm zajímaví hráči, ale také zajímavá trenérská jména, např. Luboš Walter, Jan Koukal, Vojtěch Ryba, Oldřich Václavek atd., samozřejmě také Klárča a Karlos. Luxusní Kňazovčíkovic kára pro 8 lidí nás pohodlně dopravila do Hradce a zpět. Cestou jsme zkoukli motivační film Rocky a popereme se s každým míčem, který nám přiletí pod ruce.

B 15     Daniel Šrámek                       4. místo
Daniel Šrámek     vs         Dominik Wojtucki       3:2       (3:11, 12:10, 3:11, 11:9, 11:5)
Daniel Šrámek     vs         Tomáš Holinka           3:1       (11:9, 11:8, 7:11, 11:8)
Daniel Šrámek     vs         Šimon Rynt                0:3       (9:11, 7:11, 4:11)
Daniel Šrámek     vs         Matěj Kolpak              1:3       (6:11, 11:8, 11:13, 8:11)

Herně povedený Danův turnaj.

První zápas doslova vydřel, Dominik hraje agresivně, to Danovi z počátku moc nevonělo, ale pomalu si na rychlost zvykal. Naštěstí to nezabalil po prohraném třetím setu, čtvrtý a hlavně pátý set si krásně pohlídal, bylo z toho vydřené, ale zasloužené vítězství.

Tradiční soupeř a kamarád Tomáš. Rozhodovaly koncovky setů, ve kterých byl Dan úspěšnější a byl z toho postup do semifinále. V něm nastoupil proti chlapíkovi ze Strahova. Velká škoda koncovky prvního setu, Dan ji nezvládl, dal pár míčů soupeři „zadarmo“. To Šimona uklidnilo a od druhého setu měl malinko navrch. Dan se snažil, ale čím více chtěl, tak to tam prostě nepadalo.

Poslední zápas byl o třetí místo. Opět zajímavý zápas. Dan byl lehce netrpělivý v koncovkách, kde se ukázala větší zkušenost Matěje. Chce to více hrát tyto těžké zápasy se staršími hráči. První Danův turnaj v kategorii B 15 dopadl nadmíru slušně. SKAUTÍKU, i přes to, že máš „jen“ bramborovou medaili zasloužíš pochvalu.

B 15     Adam Škrobánek      12. místo
Adam Škrobánek  vs         Šimon Rynt              0:3       (3:11, 5:11, 11:13)
Adam Škrobánek  vs         Radim Jurášek        3:2       (11:7, 11:4, 5:11, 8:11, 11:5)
Adam Škrobánek  vs         Adam Otčenáš        2:3       (2:11, 15:17, 12:10, 11:7, 4:11)
Adam Škrobánek  vs         Miloslav Vaněrka    1:3       (3:11, 12:10, 7:11, 8:11)

První zápas byl smolný. Dva sety se rozkoukával, malinko šlapal naprázdno, do třetího šel s chutí se porvat, měl čtyři setbaly, ale bohužel je nevyužil. Věřil jsem, že pokud třetí set vyhraje, půjde to otočit. Škoda, poučení pro příště, hraje se od prvního míče prvního setu! Ve druhém zápase nastoupil proti tradičnímu svému soupeři Radimovi. Tentokrát z toho byl pětiseťák, dva sety v pohodě, třetí a čtvrtý lehce lenivý, prohra v koncovkách setů. Pátý set opět pohoda. Áďo, za stavu 2:0 zápas nekončí! V dalším utkání proti Adamovi proploužil první set, asi následek předešlého pětisetového zápasu. Druhý set smolně prohrál v koncovce, to byla úžasná přetahovaná. Další dva vítězné sety ho stály spoustu sil, které bohužel v pátém došly.

Poslední zápas proti Mílovi byl po dvou pětiseťácích ze začátku opět ospalý. Možná už docházely síly, soupeř byl malinko jistější a zápas si pohlídal.

Áďa odehrál turnaj velice slušně. Až se naučíš makat od prvního setu, prvního míče, tak to bude OK. Určitě tím ušetříš spousty sil. Ale Ty to děláš určitě schválně, že v prvních setech ploužíš. Oťukáváš si soupeře a chceš být na kurtu déle, je mi to jasné.

Lukáš Krišica               vs         Radim Jurášek           3:0       (11:1, 11:4, 11:3)
Lukáš Krišica               vs         Šimon Rynt                 0:3       (2:11, 5:11, 8:11)
Lukáš Krišica               vs         Tomáš Holinka           3:0       (11:7, 11:4, 11:2)
Lukáš Krišica               vs         Adam Horák               3:0       (11:9, 11:2, 11:3)

Typický Lukiho turnaj. První zápas na pohodu, soupeř neměl moc co hrát. Druhý úplný opak, lážo, plážo, bez šťávy. Luki svůj druhý zápas zhodnotil jednoduše. Proč má ten soupeř takové „emoce“? A to je ono, můžeš prohrát se soupeřem, který není lepší, ale má právě ty zdravé emoce, říkám tomu „šťáva“. Šimon ji měl, proto vyhrál.

Proti Tomášovi kromě prvního setu nebylo co řešit. Luki byl přesnější, rychlejší a po zásluze vyhrál. V posledním zápase si slušně zatrénoval, Adam mu vzdoroval pouze první set. Druhý a třetí měl Luki pod kontrolou a s přehledem si zajistil konečné pěkné páté místo, i když Karlos čekal trošičku lepší umístění.

Supr Lukino, na to, jak si ráno vypadal a jakou jsi měl NE-chuť, určitě sis fajn zahrál, cestou zpátky jsi koukal na horor, takže pohodový den se squashem! 🙂

G 11       Karolína Sikorová   5. místo

Karolína Sikorová   vs      Barbora Komárková   3:2       (11:7, 8:11, 11:8, 11:13, 11:8)
Karolína Sikorová   vs      Stela Davies               3:0       (11:5, 11:2, 11:8)
Karolína Sikorová   vs      Jana Brodová             3:2       (11:1, 11:8, 11:1)

Veeeelmi těžký zápas. Barča hraje silnou hru v zadní části kurtu, na kterou Kája neumí vždy odpovědět. Kája má krásné podání a skvělé dropy. K dropům bohužel neměla moc příležitost, protože hrály hlavně v zadní části kurtu. Je to zase squash o level výše a je skvělé, že holky přechází do zadní části a nutí je to pracovat se sklem a lepším pohybem. Další zápas byl relaxační. Kája měla celou dobu velkou převahu. V posledním setu povolila o něco víc než by měla a tak dala soupeřce nějaké body zadarmo, ale zápas si pohlídala. Hodně napínavá bitva. Síla vs. taktika. Obě hrály nádherné údery, tlačily se chytře na svou slabší stranu, tedy na BH vzadu, kde hrály dlouhé lajnové výměny. V celém zápase využily všech v podstat všech úderů, ale Kája byla nakonec trochu přesnější a závěr patřil skvělému cross dropu.

G 11       Marie Kňazovčíková  7. místo
Marie Kňazovčíková   vs      Anna Plzáková              1:3       (13:15, 11:4, 5:11, 6:11)
Marie Kňazovčíková   vs      Jana Brodová                0:3       (9:11, 8:11, 3:11)
Marie Kňazovčíková   vs      Stela Davies                  3:1       (7:11, 11:5, 11:1, 11:6)

Napětí v obou klubech se dalo krájet. Maruška se zlepšila ve všech oblastech squashe rovnoměrně a do této doby vždy s Aničkou prohrála 3:0, ale jde vidět pokrok jak ve velmi těsném prvním setu a jednom vyhraném setu. Myslím, že Anička je příjemný záchytný bod pro Marušku, který se může snažit překonat. Nekonečné výměny v zápase s Jančou. Dobře se tlačily na BH dozadu, ale silově vyhrála Janča. Poslední zápas se začínající squashistkou a primárně tenistkou Stelou byl díky delším výměnám napínavý, avšak bodově se udržela ve vedení Maruška. Maruš měla squashovější přehled na kurtu a soupeřka byla ve volejích slabší a tak se konečně dařilo Maruš hrát i vysoké míče až ke sklu, díky kterým získala podstatné množství bodů.

G 15       Jana Brodová        6. místo
Jana Brodová    vs      Leona EL Nakhala      0:3       (1:11, 2:11, 7:11)
Jana Brodová    vs      Marie Kňazovčíková   3:0       (11:9, 11:8, 11:3)
Jana Brodová    vs      Karolína Sikorová       2:3       (7:11, 11:8, 8:11, 13:11, 8:11)

Nějakou dobu jsme Leonu neviděly hrát a za tu dobu udělala obrovský skok, za kterým bude spousta hodin individuálních tréninků. Nabrala na velké jistotě v úderech a přesnosti. Janča náhlou změnu a razanci úderu od soupeřky nečekala a zpracovávání té informace zabralo trochu času. Janči ztuhly nohy a netrefila příjem podání. Je to také první turnaj sezóny, tak se potřebovala nejdříve rozkoukat. Poslední set už se sehrála se soupeřkou a dokázala ji konkurovat, nervozita trochu opadla a hrály delší výměny. S Maruškou hrály pěknou bitvu s dlouhými výměnami. Janča chtěla hodně vyhrát a jelikož s Maruškou spolu trénují, tak byla psychicky v pohodě a silově ji přetlačila údery na BH dozadu. Síla vs. taktika. Obě hrály nádherné údery, tlačily se chytře na svou slabší stranu, tedy na BH vzadu, kde hrály dlouhé lajnové výměny. V celém zápase využily všech v podstat všech úderů, ale Kája byla nakonec trochu přesnější a závěr patřil skvělému cross

B 17     Eliáš Bencúr               10. místo
Eliáš Bencúr      vs         Adam Otčenáš            1:3       (2:11, 11:3, 3:11, 8:11)
Eliáš Bencúr      vs         Dominik Davies           3:0       (11:2, 11:4, 11:4)
Eliáš Bencúr      vs         Tomáš Hrubý              0:3       (10:12, 6:11, 6:11)

Elin po delším čase na turnaji. První zápas byl nahoru dolů od obou hráčů. Jeden set válel Adam, druhý Eli. Bohužel od třetího byl Adam trošičku jistější a zápas vybojoval na svou stranu.

Ve druhém zápase byl ve znamení rychlých a přesných míčů od Eliho. Soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Po zásluze zápas vyhrál a mohl se těšit na poslední utkání proti kamarádovi z klubu, Tomovi Hrubému.

Zápas vůbec nevypadal jako zápas kamarádů, oba si nic nedarovali. Eli malinko tahal nohy a to byla voda na mlýn Toma, který si koncovky setů pohlídal.

Eli, pokud objedeš více turnajů, uvidíš, že budeš mít ještě větší radost ze sebe než dnes. Velká chvála.

B 17     Matyáš Hrubý                       5. místo
Matyáš Hrubý         vs         Tomáš Hrubý        3:2       (11:1, 12:14, 9:11, 11:3, 11:9)
Matyáš Hrubý         vs         Martin Suk            0:3       (8:11, 8:11, 2:11)
Matyáš Hrubý         vs         David Priesel        3:0       (11:6, 11:6, 11:8)
Matyáš Hrubý         vs         Adam Otčenáš      3:0       (11:3, 11:9, 11:6)

Velká smůla, v prvním kole svedl los dohromady bratry Hrubáky. Jako vždy „bratrovražedný souboj“, kdy si nedarovali vůbec nic. Po prvním setu to vypadalo na jasný zápas pro Matyho, Tom byl malinko (spíš více) nervózní.

Neskutečný Tomův herní obrat od druhého setu a konečně začalo to pravé maso. Velice pohledné výměny se spoustou šotíků se střídaly s parádními blbinami! Ale to jsou prostě ONI. Zápas dospěl do pátého setu, ve kterém byl Maty malinko šťastnější a nejtěsnějším rozdílem celý zápas vydřel.

Ve druhém zápase se Maty malinko hledal. Asi hrál finále už proti bráchovi! Škoda, protože soupeř nebyl lepší, jen šel trochu tomu vítězství naproti a asi zaslouženě Martin postoupil.

Další zápasy už bojoval lehce s motivací, ale oba vyhrál, takže OK. Dneska skončil na pátém místě, malinko jsem věřil v lepší umístění. Doufám, že nebude zlobit a bude moci jet na nejbližší turnaj! ON ví, lump jeden!

Maminko Hrubá, moc děkuji za vynikající žemlovku, už kvůli ní musí jet opět na turnaj. Co nejdříve. J

B 17     Tomáš Hrubý             9. místo
Tomáš Hrubý      vs         Matyáš Hrubý             2:3       (1:11, 14:12, 11:9, 3:11, 9:11)
Tomáš Hrubý      vs         Eliáš Bencúr               3:0       (12:10, 11:6, 11:6)
Tomáš Hrubý      vs         Dominik Davies          3:0       (11:3, 11:2, 11:4)

Neskutečný Tomův herní obrat od druhého setu a konečně začalo to pravé maso. Velice pohledné výměny se spoustou šotíků se střídaly s parádními blbinami! Ale to jsou prostě ONI. Zápas dospěl do pátého setu, ve kterém byl Maty malinko šťastnější a nejtěsnějším rozdílem Tom prohrál. Škoda, zasloužili by si postoupit oba. Další zápasy již byly takové tréninkové, ve kterých si zkoušel svou kontrolu a přesnost. Jeho občasné údery typu „země-vzduch“ nelze napodobit. Tvrdě maká a to se mu určitě brzy bude vracet v podobě více uhraných míčů, setů i zápasů.

Já tomu věřím a Ty určitě taky, viď šampióne Tome!

Díky za turnaj. Dobrá práce, jen tak dál.