Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – turnaj juniorů B, Uherské Hradiště 14. 9. 2019

Video sestřih ZDE

V sobotu se uskutečnil juniorský turnaj „B“ na jihu Moravy. Tentokrát pro menší počet hráčů se všechny kategorie odehrály v sobotu. Několik natěšených hráčů se již nemohlo po prázdninách dočkat, proto vyrazili na turnaj s Káčou a Karlosem za prvními body do žebříčku. Obsadili jsme kategorii dívek G 11, chlapců B 13 a B 15. Jak se na prvním juniorském turnaji našim borcům dařilo, si počtěte níže.

Ani tentokrát jsme neodjeli s prázdnou a získali několik pódiových umístění.

G 11       Karolína Wanke     3. místo
Karolína Wanke         vs        Anna Zelenková           0:3       (4:11, 4:11, 2:11)
Karolína Wanke         vs        Johana Jedličková        0:3       (2:11, 1:11, 2:11)

Soupeřky o prázdninách vidno trénovaly. Hlavně asi podání. V prvním zápase s Aničkou to herně šlo jen do té doby, pokud Karolína vrátila do hry servis soupeřky. Bohužel těch vrácený příjmu bylo málo a Anička po zásluze zápas vyhrála. Ve druhém zápase to bylo ještě viditelnější, protože Johanka podávala jako přes kopírák. Její luxusní podání bylo pro Karolínku ještě těžší než v prvním zápase. Dceruško, neboj, příště, to bude určitě lepší.

A když NE, tak se nic neděje, rodiče Tě budou mít pořád rádi. Akorát ten trenér, tam si jistý nejsem.

B 11       Matyáš Závacký      3. místo
Matyáš Závacký         vs        Thomas Koukola       3:0 (11:1, 11:3, 11:2)
Matyáš Závacký         vs        Max Pelikán               0:3 (6:11, 5:11, 10:12)
Matyáš Závacký         vs        Martin Jašek              3:2 (11:5, 11:13, 11:6, 5:11, 11:9)

Maty je dravec, který už teď počítá body, aby mu neuteklo únorové MČR juniorů.
První zápas byl pro Matyho zahřívací, snažící se Thomas měl pár světlých momentů, ale daleko více jich měl Mates. Drtil Thomase slušným podáním, pokud mu servis vrátil, věděl si Mates rady s tím, kde další míč zahrát, aby mu bodíky skákaly na svoji stranu. Zápas zvládl a vyhrál.
Další zápas byl proti Maxovi, který byl turnajová jednička a favorit celého turnaje. Mates se ze začátku malinko třepal, ale jakmile získal první bod, začal si více věřit a Maxovi zle zatápěl. Dva sety měl soupeř malinko navrch, velká škoda koncovky třetího setu, kde měl Maty setbol, který bohužel nevyužil. Prohra, ale parádní zápas odehrál.
V zápase o třetí místo proti Martinovi to bylo malinko nervózní z obou stran již před zápasem. Jejich poslední asi tři zápasy byly vždycky pětisetové! Rodiče ani nedutali, jak byli napjatí. Úžasný zápas, ve kterém bylo všechno, krásné výměny, lehké ztráty, super podání, zkažená podání, bojovnost, slzičky, no prostě paráda!
Rozhodující set byl tak napjatý, že ho sledoval snad každý, kdo zrovna nehrál na jiném kurtu. Maty v něm byl malinko šťastnější v koncovce, vyhrál a konečně se smál od ucha k uchu. Paráda!
Mates, ale po zápase se jde vždy k trenérovi pro placáka nebo za svou holkou! Nejde se k rodičům! To jsem to vymňoukl, Dobřin nám dá za uši, prozradil jsem, že tam byli rodiče. Uf, to zas bude sekec …

B 13       Daniel Stypa   1. místo
Daniel Stypa                vs        Kročil Matěj                3:2 (9:11, 6:11, 11:9, 11:7, 11:5)
Daniel Stypa                vs        Hrušecký Dominik      3:0 (11:6, 11:5, 11:9)
Daniel Stypa                vs        Max Pelikán                3:0 (11:3, 11:6, 11:6)

Na toto jsme čekali, Dan po delším čase na turnaji. Vypadalo, že se na turnaj těší. První zápas proti Matějovi byl z pohledu turnaje velice důležitý. Matěj není zrovna lehký soupeř na „rozehrání“. Je velice bojovný, běhavý.
První dva sety měl malinko navrch soupeř. Nesmírně důležitý byl třetí set. Jeho vyhraná koncovka nalila Danovi novou šťávu, jako by se polil „živou vodou“. Od této chvíle si začal více věřit, měl více vítězných míčů a další tři sety vybojoval pro sebe. První zápas a hned vyhraný pětiseťák. V dalším zápase byl Dan soustředěný na každý míč, zápas proti Dominikovi zvládl s přehledem a mohl se připravit na finálový zápas proti vítězi druhé skupiny. Tím byl Max.
Sice kousal, ale jeho herní výpadky Dan vždy parádně využil a bodík po bodíku kráčel k vítězství.
Od začátku mi bylo jasné, kdo vyhraje tento zápas a celý turnaj. Velká gratulace! Doufám kámo, že Tě to bude motivovat k větší tréninkové aktivitě. Co Ty na to?

B 15       Patrik Závacký         6. místo
Patrik Závacký            vs        Michal Jurášek              0:3       (1:11, 5:11, 7:11)
Patrik Závacký            vs        Adam Kolář                   3:1       (11:4, 8:11, 11:2, 11:5)
Patrik Závacký            vs        Dominik Wojtucki          0:3       (4:11, 6:11, 6:11)

Turnaj, který Paťasovi herně vyšel. Nebyl sice na „bedně“, jeden zápas vyhrál, dva prohrál, ale to je pro trenéra vedlejší. Makal jsi tak, jak jsem Tě ještě neviděl, určitě jsem viděl, ale už si nepamatuji! J Jdeme na to postupně.
První zápas proti favoritovi turnaje Michalovi. První set byl trochu nervózní, ale to byl jediný set, který v sobotu Páťovi nevyšel. Po prvním setu se povedlo zapnout u Patrika tlačítko, užij si to, je to těžký soupeř, ale chtěj mu to znepříjemnit. Přesně to se stalo, najednou se hrály delší výměny, Paťas běhal, spoustu výměn si vyhrál sám, nebylo to tím, že by soupeř polevil. Přes porážku velká chvála za bojovnost a přístup. Druhý zápas byl proti soupeři, který byl snaživý, ale Paťas nenechal nikoho na pochybách, kdo tento zápas vyhraje. Pouze ve druhém setu měl slabší chvilku v koncentraci, ale v dalších setech již dominoval a vyhrál. Poslední zápas byl o páté místo, hrál proti Dominikovi, který svou hrou není zrovna oblíbeným Paťasovým hráčem. Přes porážku to bylo hodně slušné utkání. Hele, Ty lovče ženských úsměvů, takto si představuji, abys odehrál každý turnaj, jasan? Je vidět, že jsi přes prázdniny nelenil, vím, že Tě squash baví, tak se do toho ještě více opřeme a bude to ještě lepší.
Díky kámo za odmakaný turnaj.

B 15       Adam Škrobánek            3. místo
Adam Škrobánek      vs        Adam Kolář              3:0 (11:2, 11:5, 11:0)
Adam Škrobánek      vs        Michal Jurášek         0:3  (5:11, 6:11, 6:11)
Adam Škrobánek      vs        Mikuláš Janda          3:0 (10:12, 13:15, 14:12, 11:5, 11:0)

Áďu trošku zarmoutilo přelosování turnaje, stalo se tak na základě rozhodnutí Dana Šrámka na turnaj nejet z důvodu zdravotního problému. Tím pádem se mohlo stát, že by v případě postupu přes první kolo, narazil hned ve druhém kole na svého velkého rivala Michala Juráška z Viktorky Brno. Tak se stalo, první zápas byl pro Áďu zahřívací, Adamu Kolářovi nic nedaroval a zaslouženě postoupil. Michal rovněž svůj zápas vyhrál, mimochodem proti Páťovi Závackému, takže v dalším kole nastal souboj „rivalů“. Věřili jsme, že bychom mohli vyhrát, ale musím říci, že Michal byl v celém zápase lepším hráčem a po zásluze vyhrál. Byly tam sice drobné záchvěvy, ale bylo jich dneska málo, aby šlo vyhrát. Michal výborně zpomaloval hru, hlavně do bekhendu, to Áďovi moc nechutnalo a více chyboval. Škrobík byl zklamaný, chtěl být ve finále, ale musel se spokojit se soubojem o třetí místo. V něm nastoupil proti Mikulášovi, s kterým ještě nikdy nehrál. První dva sety v koncovkách vyhrál soupeř, ale velice důležitá byla vydřená výhra setu třetího. Od toho okamžiku byl na kurtu jenom jeden hráč a tím byl Áďa. Čtvrtý a pátý set byly dnes ze strany Škrobíka nejlepší a mohl se radovat alespoň z třetího místa. Nebuď smutný, bedna je vždycky fajn, i když si chtěl dneska víc. Aspoň vidíš, že chtít je málo a musíš makat ještě víc. Půjde to? Co myslíš? Já si myslím, že to půjde.