REPORT SQUASH – turnaj junorů B, Ostrava 4.5.-5.5.2019

Video sestřih ZDE
Záznam finálového zápasu Maty ZDE

O víkendu se uskutečnil juniorský turnaj „B“. Tentokrát jsme zůstali „doma“ a nemuseli daleko cestovat. Turnaj se konal v Ostravě, ve squashových centrech v Mariánských Horách a Zábřehu. V sobotu jsme měli celkem šest želízek v ohni, v kategorii dívek G 11 a G 15 a chlapců B 11 a B 15. V neděli pět, v kategorii dívek G 13 a chlapců B 17.
Ani tentokrát jsme neodjeli s prázdnou a získali několik pódiových umístění.

G 11 Marie Kňazovčíková      1. místo
Marie Kňazovčíková       vs     Karolína Wanke            3:0   (11:0, 11:2, 11:3)
Marie Kňazovčíková       vs     Johana Jedličková        3:0   (11:4, 11:3, 11:5)
Marie Kňazovčíková       vs     Anna Zelenková           3:0   (11:6, 11:5, 11:0)

Pohodový turnaj pro Máju, pardón, pro Marunku. Karolínka Sikorová mi říkala, že oslovení Mája nemá Mája ráda. Takže ode dneška to bude Marunka, pokud Karlos nedostane nové pokyny k oslovení. Marunku v celém turnaji nikdo ani trošičku nepotrápil. V prvním zápase si lehce pohrála s Karlosovic dcerou Karolínkou. Příště uvidíš, Maruno, Marunko! Samozřejmě se nezlobím, hrála jsi opravdu dobře a na Tvůj servis a přesnost každého úderu prostě Karolínka neměla.
Druhý a třetí zápasy už tak „pohodové“ nebyly, ale zkušenost se projevila na celé čáře a Marunka po zásluze s přehledem svá utkání zvládla a zaslouženě turnaj vyhrála. Možná poslední ve své kariéře v kategorii G 11!
Jo, jo, stárneš Marunko! 🙂
Akorát Majas, už minule jsem psal, s nulou se nevyhrává!!! Soupeře necháme alespoň jeden míček uhrát, BABO!
Celý den si byla hodná, usměvavá, až na Ty „nuly“ soupeřkám, máš velikou pochvalu!

G 11 Karolína Wanke     4. místo
Karolína Wanke      vs     Marie Kňazovčíková     0:3   (0:11, 2:11, 3:11)
Karolína Wanke      vs     Anna Zelenková           0:3   (4:11, 1:11, 8:11)
Karolína Wanke      vs     Johana Jedličková       1:3   (6:11, 12:10, 6:11; 8:11)

Tak jsme konečně vyrazili na turnaj! Karolínka se těšila, ale hned první zápas hrála proti favoritce Marunce. 🙂
Rychle bylo poznat, kdo zápas kontroluje. Snaha byla, ale Marunka o parník lepší. Další zápas už byl hratelnější. Anička byla v prvních dvou setech lepší, škoda drobné šance ve třetím setu, kdy se to dalo vyhrát. Zkušenější soupeřka si set i zápas urvala pro sebe. Poslední utkání bylo nejvyrovnanější. Chybělo malinko a mohlo být veselo. Set se, ale počítá, příště určitě vyhrajeme!
Dceruško, asi začneme více jezdit po turnajích, moc se mi to líbilo! I mamince, která bude jezdit s námi, ale potají, aby se to Dobřin nedozvěděl!!! :-):-)

G 15 Karolína Sikorová  4. místo
Karolína Sikorová   vs  Denisa Otáhalová            0:3   (7:11, 2:11, 7:11)
Karolína Sikorová   vs  Klára Nováková               0:3   (3:11, 5:11, 5:11)
Karolína Sikorová   vs  Kateřina Lindovská          3:0   (12:10, 11:4, 11:7)
Karolína Sikorová   vs  Ella Pelikánová                0:3   (2:11, 4:11, 7:11)

Kája se rozhodla rvát o body v kategorii G 15. V prvním zápase proti Denise to mohlo být výsledkově malinko lepší. Kája tento zápas zhodnotila pohotově a pravdivě. Nešlo mi nějak rozběhat nohy. Každý nepřesný míč soupeřka pohotově „zabila“. Druhý zápas proti pozdější vítězce Kláře byl ze strany Káji snaživý, ale kapánek přesnější soupeřka si zápas pohlídala a vyhrála. Další utkání výsledkově vyšlo, snažící se Katka vzdorovala pouze první set. Měla v něm od začátku bodově navrch, ale Kája přesnými míči koncovku zvládla a první set vydřela. Od druhého setu se Kájiny nohy rozhýbaly a o vítězce již nebylo pochyb. Když se hýbe, najednou to jde tak nějak lehčeji. V posledním zápase proti Elle opět trochu pomalejší úvod, čím déle se hrálo, tím byl výkon Káji lepší. Ella nakonec vyhrála, ale žádný míč neměla zadarmo. Káji, musíš se více soustředit již na začátek utkání, trvá Ti, než se rozjedeš. Jak se rozjedeš, pak je to OK, důležité je hrát od prvního míče každého zápasu. Karlos si příště vezme pomlázku, budeš mít Velikonoce v rámci rozcvičky před každým zápasem, to budou rychlé nohy! 🙂

B 11 Matyáš Závacký      8. místo
Matyáš Závacký      vs     Patrik Cvak                    3:2   (3:11, 11:9, 9:11, 11:8, 11:7)
Matyáš Závacký      vs     Dominik Forgáč             0:3   (1:11, 16:18, 2:11)
Matyáš Závacký      vs     Karol Cziba                    0:3   (3:11, 5:11; 2:11)
Matyáš Závacký      vs     Matyáš Zlý                     0:3   (3:11, 4:11; 1:11)

Maty je borec, jako jediný hrál své zápasy v Zábřehu, ostatních pět bojovníků hrálo v Mariánských Horách. Proto měl s sebou nejlepšího trenéra a podporovatele, kterého mohl mít! Svou maminku. 🙂
První zápas proti Patrikovi byl na krev. Do tohoto zápasu měli vyrovnané skóre, jednou vyhrál Patrik, jednou Maty. Podle toho zápas vypadal, v prvním setu byl Maty malinko nervózní, ale od druhého to byl boj o každý míč. Každý chvilku, tahal pilku, nakonec to Maty lépe zvládl a v koncovce pátého setu to urval na svoji stranu a zápas vyhrál. V dalším kole ho čekal jeden z favoritů turnaje, Dominik. První set se opět Maty malinko hledal, set prohrál. Druhý set byl maso! Úžasná bitva a 18:16, bohužel pro zkušenějšího soupeře, to Matyho trošku zlomilo a třetí set už tolik nevzdoroval a soupeř dominoval. Třetí a čtvrtý zápas Maty sice prohrál, ale bojoval, jak to šlo.Maty jsi bojovník, rveš se o každý míč a to je moc dobře. Technika se vypiluje a bude to lepší a lepší, vztekloune! 🙂

B 15  Patrik Závacký     6. místo
Patrik Závacký         vs     Adam Škrobánek          0:3   (7:11, 7:11, 6:11)
Patrik Závacký         vs     Štěpán Kopecký           3:0   (11:4, 11:3, 11:5)
Patrik Závacký         vs     Michal Jurášek              0:3   (4:11, 4:11; 7:11)

Typický Paťasův turnaj, když na soupeře má, tak maká, když na soupeře nemá, tak „fláká“ a pak občas plaká. :-):-)
Lehce to zjednodušuji, ale záměrně. Protože Paťas může být velice dobrý hráč, ale … Ale musí se naučit dřít, i když je soupeř lepší. Naštěstí dneska padla jen malá slza, to když zjistil, že praskla raketa. Občas i raketa padne, tentokrát padla v zápalu o zahrání míče.
Proti Adamovi šel na kurt trochu poraženecky, jakmile zjistil, že to jde, tak makal. Páťa hrál velice slušně, ale soupeř byl v koncovkách setů přesnější. Druhé utkání proti Štěpánovi bylo zase až moc pohodové, v něm praktikoval hru „ALA PROFESOR PATRIK“. To je celý ON, slabší soupeř, úsměvy od ucha k uchu, neuvěřitelný šoumen! V posledním zápase proti Michalovi nešlo hrát na pohodu. Makající soupeř, který udělal velký herní skok dopředu, byl celý zápas malinko jistější. Páťa měl světlé momenty, hlavně v třetím setu, ale bylo jich málo na solidně hrajícího soupeře. Kámo, musíš (musíme) zabrat na fyzičce a ochotě nechat v každém zápase „DUŠI“. Vím, že to dáš, ale už zvony bijí na poplach!

B 15   Adam Škrobánek     3. místo
Adam Škrobánek   vs     Patrik Závacký               3:0   (11:7, 11:7, 11:6)
Adam Škrobánek   vs     Filip Uvíra                      1:3   (8:11, 7:11, 11:7, 6:11)
Adam Škrobánek   vs     Jan Holuša                     3:1   (11:5, 11:13, 11:2, 11:7)

V zápase kamarádů z klubu byl Áďa přesnější a rychlejší. V zápase bylo plno hezkých výměn, ale také spousta „ptákovin“. Jistější a méně chybující byl Áďa a postoupil.
Druhý zápas proti Filipovi mu herně moc nevyšel. Soupeř hrající velice rychle a tvrdě, dělal Áďovi stylem své hry velké problémy. Nějak si neuměl poradit s agresivitou soupeře, zbytečně kazil. Moc si chtěl zahrát finále, to byl dle mého hlavní problém, proč tento zápas odehrál tak křečovitě. Dobrá škola a ponaučení, ne vždy, lepší hráč musí vyhrát! Filip si za své odhodlání v sobotu finále zasloužil malinko víc ne Áďa.
V zápase o třetí místo jsem nepochyboval, kdo bude třetí. Kromě druhého setu, kde měl soupeř štěstí v koncovce byl Áďa lepší a zaslouženě byl na bedně. Sice „AŽ“ třetí, ale každá medaile se počítá.
Kámo, viděl jsem opět spoustu zkažených podání, toto by nemělo být, každý bod pro soupeře zadarmo pak stojí spoustu sil to napravit!
Vzhledem k tomu, že jsi nebyl ještě úplně fit a více než týden si netrénoval, to bylo slušné vystoupení!

Karolína Sikorová   vs     Jana Brodová              3:0   (11:9, 11:5, 12:10)
Karolína Sikorová   vs     Anežka Větrovská       3:0   (11:3, 11:2, 11:5)
Karolína Sikorová   vs     Denisa Otáhalová        0:3   (9:11, 1:11, 9:11)
Karolína Sikorová   vs     Nikol Kubíčková           1:3   (3:11, 14:12: 9:11, 3:11)

První zápas s Jančou naprosto rozdílný oproti poslednímu turnaji. Kája byla ještě plná síly a psychicky dobře naladěná. První set nebudeme počítat, ten nevypadal moc squashově ani od jedné z holek 🙂 a od druhého setu Kája hrála s maximální přesností a nedala Janči moc prostoru pro útok.
Druhý zápas easy peasy. Stačilo dobré podání, jedna lajna a jeden drop. Zápas měla plně pod kontrolou Kája. Nebyl prostor ani pro nervozitu a vše šlo, jak mělo.
Zápasu s Denčou předcházela nepříjemná událost. Kája měla o stěnu pověšené brýle na raketě, tak, aby v prostoru nezavázely, ale prostor za kurty je tak stísněný, že o ně někdo zavadil a pravděpodobně na ně šlápl a rozbily se. Viník si buď nevšiml, nebo se nepřiznal, ale to už není podstatné. Kajča se slzami v očích, výčitkami a strachem, že dostane vyhubováno, i když za to vlastně nemůže (v tašce by jim asi bylo lépe, ale Kája je na své věci velmi pečlivá a bohužel tohle jsme nepodchytily) vcházela na kurt. Bylo těžké se od slzavých pocitů oprostit a celý zápas se nesl ve smutném duchu. Nakonec tedy byly slzy jak se zničených brýlí, tak z prohraného zápasu. Kajči, brýle nevadí (navrhuji brigádu formou umytí oken například :-)), tím se zkus netrápit a zápas srovnáme příště s čistší hlavou.
Zápas Kája a Nikča byl pěknou dřinou. Holky si nedaly nic zadarmo a Kája byla dnes ve větší formě. Předchozí víkend byla hodně unavená. Dnes byla připravenější a dala do toho vše. Niki byla ve fajn psychické pohodě a udržela se déle ve výměně a trpělivěji vracela, doku neudělala Kájča chybu.

Nikol Kubíčková      vs     Anežka Větrovská        3:1   (6:11, 11:7, 11:6, 11:6)
Nikol Kubíčková      vs     Denisa Otáhalová        0:3   (7:11, 3:11, 11:13)
Nikol Kubíčková      vs     Jana Brodová               3:0   (11:4, 12:10, 11:9)
Nikol Kubíčková      vs     Karolína Sikorová         3:1   (11:3, 12:14, 11:9, 11:3)

První zápas Niki ze začátku trochu podcenila. Myslela si, že soupeřka bude snadnější cíl a v prvním setu se nestihla se situací vyrovnat. Anežce s dobrým úmyslem nahrávala a ta zvládala Niki přetlačit těžším míčem. Naštěstí jsme aspoň trochu otočily myšlení, a když zjistila Niki, že může bez problému vyhrát, bála se méně, a sice pořád Anežce nahrávala, ale dokázala to udržet v takové míře, že vyhrála zápas.
S Denčou byl takový nervózní zápas. Razancí už Denča Nikču dnes nepřekvapila. V tomto ji Niki dotáhla. Troufám si říct, že i ve všech ostatních úderů je Niki kvalitnější hráčka, ale bojujeme s hlavou. Když vyhrává Niki, hraje skvěle, když prohrává, hraje špatně a s nízkým sebevědomím. Toto máme jako hlavní bod turnajů a až tohle překonáme, vykoukne Niki na povrch a všechny nás ohromí :-).
Zápas Niki a Janča byl pouze v režii holek. Letmo jsem viděla 1 výměnu. Obě vypadaly psychicky docela v pohodě. Janča zřejmě víc pod tlakem, ale ve výměně vypadala soustředěně. Niki vypadala v pohybu a úderech jistější.

Jana Brodová           vs     Karolína Sikorová       0:3   (9:11, 5:11, 10:12)
Jana Brodová           vs     Denisa Otáhalová       2:3   (2:11, 6:11, 12:10, 12:10, 4:11)
Jana Brodová           vs     Nikol Kubíčková          0:3   (4:11, 10:12, 9:11)
Jana Brodová           vs     Anežka Větrovská       3:0   (11:2, 11:6, 11:6)

Čekaly jsme co se dnes bude dít na kurtu. Možná škoda, že se Janča trochu víc nerozehrála před zápasem. Stihla se přizpůsobit Kajčiné přesné hře až v posledním setu, kdy část i vedla, ale Kája nakonec zabojovala o něco víc, o něco víc ještě zpřesnila a zrychlila a tento víkend Janču přetlačila. Těším se na další odvetu. Vždycky asi záleží víc na motivaci a tu teď měla větší Kája, protože ji Janča minulý turnaj porazila. Příště by tedy mohla chtít zase Janča víc zatlačit a lépe se před zápasem připravit.
Nádherný zápas s Denčou. Janča byla hodně nervózní a tak hrála v prvních dvou setech velmi opatrně a s přílišným respektem k soupeřce, a tak měla Denča začátek docela snadný. Potom Janča ve dvou setech skvěle zabrala. Jsi skvělá Jani, jak se učíš koncentrovat mysl a soustředěnost na kurtu. S holkami, které znáš a potkáváš se s nimi na kurtu často to umíš dobře a dnes jsi se potkala s Denčou, která dlouho na turnaji nebyl, tak jsi moc nevěděla co čekat. Skvěle dotaženo na 2:2 a v posledním setu zase trochu vylezl strach na povrch a Denča vyhrála. Byl to však skvělý zápas a těším se na odvetu :-).
Poslední zápas pohoda, jahoda :-). Až na mírné nahrávky, kdy Janča vypla hlavu, byl zápas plně pod kontrolou Janči.

B 15       Matyáš Hrubý   2.místo
Matyáš Hrubý         vs     Lukáš Krišica                 3:0   (11:6, 11:9, 11:5)
Matyáš Hrubý         vs     Radim Jurášek              3:0   (11:9, 11:3, 11:5)
Matyáš Hrubý         vs     Michal Jurášek              3:0   (11:3, 11:3, 11:3)
Matyáš Hrubý         vs     Vojtěch Martinovský      0:3   (7:11, 7:11, 12:14)

Zápas Maty a Luki – první set zábavička se skrytým úmyslem nedat na sobě nic znát a oťukat si soupeře. V dalších setech se už přiostřovalo. Boj techniky a přesnosti oproti zuřivosti a síle. Oproti předchozímu turnaji hrál dnes Maty mnohem přesněji. Když k jeho síle přibyla i větší přesnost a vymažeme nevynucené chyby, dokázal Lukiho udržet lépe pod tlakem. Občas se nějakých úderů a výměn zalekl, ale nebyly to pro něj zásadní body a zápas udržel pro sebe.

Luxusní zápas s Radimem. Naprosto odlišný od posledního turnaje. Možná byla silnější motivace v podobě celé rodiny, která přišla fandit J. Skvělá soustředěnost. První set tedy opět zahřívací, ale vše seřízeno a kromě pár nápadů mimo squashovou linii, byly všechny údery skvěle promyšlené. Délka a výška úderů smrtící jak vzadu tak vepředu. Soupeř měl jen málo šancí dostat Matyho víc pod tlak.

Špičková hra s Michalem. Maty se od rána psychicky připravuje na finále. Je včas a skvěle připravený na úder. Tím se stala jeho hra docela nečitelná a skvěle tlačil každý míč od hráče, perfektně na stěnu, luxusní dropy. Nikdy jsem neviděla hrát Matyho tak skvělý squash. Samozřejmě si neodpustí v každém setu nějaký trick shot, ale dokud si to může dovolit, tak proč ne :-D.

Poslední zápas….hlava jela na maximum. Soustředěnost 1000%. Naposledy, když jsem je viděla hrát, tak s maty ani do hry moc nedostal a dnes dokázal udržet Vojtu skvěle pod tlakem. Výměny byly napjaté a vyrovnané. Maty nesměl udělat jedinou špatnou volbu, jedinou chybu, protože ta byla záhy tvrdě trestána. Naštěstí i soupeř chyboval v situacích, kdy nemusel. Hodně bodů bylo opravdu zasloužených. Začátky setů byly vždy skvělé a na konci začal být Maty nervózní a chtěl raději vše rychle zakončit a tím se zbytečně vyházel. V posledním si tenhle tlak skvěle uvědomil a soupeře si snažil ještě rozehrát a připravit na útok, a proto je výsledek tak skvěle těsný. Šťastnější ruku a trochu rychlejší nohy měla však dnes Vojta. Maty hrál dnes celý turnaj naprosto špičkově. Mažu ten víkend v Brně. Dnes jsi v mých očích nastavil laťku mnohem výše a níže už nechoď, protože to byla skvělá souhra všeho, co ve squashi potřebuješ.

B 15       Lukáš Krišica      5.místo
Lukáš Krišica             vs     Radim Jurášek              3:1   (5:11, 11:6, 11:9, 11:9)
Lukáš Krišica             vs     Matyáš Hrubý                0:3   (6:11, 9:11, 5:11)
Lukáš Krišica             vs     Svatopluk Kreidl            3:0   (8:11, 6:11, 11:6, 6:11)
Lukáš Krišica             vs     Adam Gacek                 3:1   (11:6, 5:11, 11:8, 11:5)

Napínavý první zápas :-D. Pár měsíců regenerace způsobilo, že byl Lukino kapáneček nervózní, takže v prvním setu vzpomínal vo co ve squashi jde. Vše tedy letělo na střed kurtu :-D. V dalších už se set po setu seřizoval. Chvíli skvělá přesnost vzadu, chvíli výborné zakončení v přední části a chvíli nahrávky na střed kurtu.  Posledním seto bylo vše seřízeno a hrál příjemně technicky a ze všech setů nejlépe i takticky a vcelku přesně a soupeře si vodil o délce maximálně 3 úderů ve výměně a vyhrál zápas pro sebe.
Zápas Maty a Luki – první set zábavička se skrytým úmyslem nedat na sobě nic znát a oťukat si soupeře. V dalších setech se už přiostřovalo. Boj techniky a přesnosti oproti zuřivosti a síle. Kdyby si Luki víc věřil, věřím, že Matyho mohl víc potrápit a kdo ví, jak by zápas dopadlo, kdyby byla i slušná fyzička :-). Je třeba se zase trochu sžít s turnajovým tlakem a dostat se do větší myšlenkové pohody. Potom vše i na kurtu funguje efektivněji.
Vyrovnaný zápas se Sváťou. Pořád se potřebuje Luki dostat do trošku většího zápasového tempa. Zřejmě i fyzička začala docházet. Zezadu se Luki docela trápil, ale vepředu se mu hra většinou dařila dobře. Jen dostat hráče do pozice, aby mohl zakončit, bylo o něco těžší. Spíše se tohle dařilo nahecovanějšímu a běhavějšímu soupeři. Beru to tak, že jsi byl unavený ze zápasu s Radimem a Matym a nestačil jsi zregenerovat, ale příště ho máš :-).
S Adamem prej v klidu :-D. Už se mu prý nechtělo…..ale pustit set!!! To by teda nešlo!! Naštěstí zápas vyhrál, tak to nebudeme moc rozmazávat :-D. Jo a Luki….150 :-D.