Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – turnaj žen a mužů A, Brno 14.9.-15.9. 2019

Na první mistrovský turnaj žen a mužů kategorie A vyrazilo celkem 8 hráčů, kteří patří buď pod OSTRAVA SQUASH KLUB nebo jsou součástí elitní tréninkové skupiny TOP12.
Pro většinu hráčů to byly první ostré zápasy po letní přípravě, což bylo na kurtu vidět. Turnaj ukázal, že hlavně mladší hráči se každý rok zlepšují a budou na starší protivníky tlačit. To je samozřejmě správné a pochopitelné.
Naši hráči prokázali, že i v letošní sezóně se s nimi musí počítat na předních příčkách. A také, že Dan Mekbib je už na začátku sezóny v dobré formě a svoji mistrovskou kůži nedá lacino :-).

Ženy     Michaela Čepová    1.místo
Michaela Čepová     vs    Veronika Šromová       3:0  (11:2, 11:4, 11:3)
Michaela Čepová     vs    Tereza Zdubová          3:0  (11:4, 11:4, 11:4)
Michaela Čepová     vs    Natálie Babjuková       3:2  (3:11, 11:5, 11:5, 5:11, 14:12)
Michaela Čepová     vs    Tereza Svobodová      3:2  (11:6, 14:16, 11:13, 11:6, 11:5)

První zápas dobrý na rozehřátí a nastavení hlavy na soutěžní mód.
Druhý zápas měl lepší tempo než první. Výsledek si Míša s přehledem pohlídala.
Těžká práce v semifinále. Natálka ukázala, že stále patří mezi domácí špičku. První set si Míša zvykala na systém lob-drop. Druhý a ve třetí set patřil Míši, který dodržovala taktiku a koncentraci. Nutno však taky říci, že soupeřka zejména ve třetím setu pomohla svými nevynucenými chybami. Ve čtvrtém setu jako by Míša trošku polevila a Naty snad neudělala chybu a její zakončení potěšily oko přítomných diváků. Pátý set byla bitva o každý míč a holky si opravdu daly „do těla“. Nakonec se z postupu do finále radovala Míša.
Ve finále Míša skvěle začala. Vyhrála první set a ve druhém měla tři gamebally. Terka však nesložila zbraně a set urvala pro sebe. Ve třetím setu si Míša opět udělala nadějný náskok, ale Terka svými tvrdými údery opět výsledek otočila a opět v tiebreaku vyhrála a Míša prohrávala 1:2. Čtvrtý a pátý set se Míša dokázala zkoncentrovat. Zpřesnila hru. Terka se nedostávala tak často k zakončení a Míša se tak může radovat z prvního sezónního vítězství na turnaji žen kategorie A.

Ženy    Klára Mihulová       7.místo
Klára Mihulová        vs    Nikola Věříšová             3:0  (12:10, 11:9, 11:1)
Klára Mihulová        vs    Andrea Malinová           0:3  (1:11, 6:11, 5:11)
Klára Mihulová        vs    Tamara Holzbauerová  1:3  (4:11, 6:11, 11:9, 8:11)
Klára Mihulová        vs    Tereza Zdubová            3:0  (11:5, 11:8, 11:5)

První zápas se musela Klárči vyrovnat s velmi razantní hrou soupeřky. Postupně si na silové pojetí zvykala a přesnými míči do zadních rohů začala na kurtu přebírat iniciativu a zvítězila. Vítězství ji zajistilo postup do TOP 8, což je na začátek sezóny velmi slušný počin.
Ve druhém zápas proti nasazené dvojce sice Klárči nesložila zbraně, ale na razantní, rychlou a přesnou hru nedokázala najít odpověď. Je vidět, že toto tempo je pro Kláru ještě rychlé.
Ve třetím zápase proti houževnaté Tamaře, se podařil uhrát set, což je dobré znamení.
V zápase o konečné umístění, prokázala Klárči více houževnatosti a obsadila velmi hezké 7. místo.

Ženy    Tereza Široká           10.místo
Tereza Široká           vs    Riana Alexová         3:1     (9:11, 12:10, 11:6, 11:6)
Tereza Široká           vs    Andrea Malinová     1:3     (6:11, 11:7, 4:11, 1:11)
Tereza Široká           vs    Nikola Věříšová        3:2     (6:11, 11:4, 12:10, 3:11, 11:6)
Tereza Široká           vs    Tereza Elznicová      2:3     (8:11, 11:3, 12:10, 8:11, 9:11)

Začátek prvního zápasu hodně nervózní. Riana se hodně zlepšuje a bude velmi nepříjemnou soupeřkou. Od druhého setu Terka postupně přebírala iniciativu a zápas předkola dotáhla do vítězného konce.
První dva sety ve druhém zápasy nám napověděli, že i s takovými hráčkami se dá hrát a nemusíme z nich mít přehnaný respekt. Bohužel tempo od nasazené dvojky Terce bralo síly a poslední set už byla hodně v defenzivě.
S Niki po prvním prohraném setu se Terka vrátila do zápasu. Ve třetím setu se dostala ze tří gameballu a do čtvrtého setu nastupovala s psychickou výhodou. Tu však nevyužila a šlo se do pátého setu. Ten si už Terka nenechala utéct a postoupila do finále plate.
Poslední zápas turnaje pro Terku byl velmi náročný. Terka Elznicová obsadila na posledním MR 6. místo a patří mezi širší špičku v ženách. O to více mrzí, že v rozhodujícím setu za stavu 9:9, chytly naši Terku křeče a v utkání tak zvítězila pražská hráčka. Ale skvělé vyrovnané utkání.

Ženy    Barbora Brodová      18.místo
Barbora Brodová     vs    Ela Gálová                 0:3     (9:11, 5:11, 7:11)
Barbora Brodová     vs    Sofie Hausknotzová  3:0     (11:2, 11:7, 11:5)
Barbora Brodová     vs    Michaela Malinová    0:3     (7:11, 7:11, 5:11)

Těžké předkolo pro Barču. Ela je sice mladší, ale má výrazně více zkušeností, jezdí na mezinárodní turnaje a hraje vyšší věkové kategorie. Tento rozdíl ve zkušenostech se nakonec ukázal rozhodující.
Druhý zápas proti bojovnici Sofii zvládla Barča na jedničku a vykouzlila na tváři úsměv :-).
V zápase o konečné umístění Barča bojovala, ale na rychlejší tempo soupeřky nestačila. Ale ono to pude 🙂

Muži    Viktor Byrtus           2.místo
Viktor Byrtus            vs    Vítězslav Lazar         3:0     (11:3, 11:3, 11:3)
Viktor Byrtus            vs    Karím Farrag            3:0     (11:2, 11:5, 11:5)
Viktor Byrtus            vs    Petr Steiner              3:0     (11:1, 11:3, 11:3)
Viktor Byrtus            vs    Martin Švec              3:0 scr.
Viktor Byrtus            vs    Daniel Mekbib         0:3     (7:11, 5:11, 5:11)

První zápas s tréninkovým partnerem s mládí :-):-).
Druhý zápas s Karímem si Viki pohlídal.
Třetí zápas taky bez problémů.
První den v suchém triku 🙂 Semifinále mělo být prověrkou a srovnáním s hráčem, se kterým má Viktor negativní bilanci. Bohužel Martin dostal horečku a Viki tak šel do finále bez boje.
Finále proti české jedničce bylo v očekávání, jestli to bude boj. Výměny měly dobré tempo, ale Dan si utkání pohlídal a dal mladší generaci najevo, že s ním bude těžké pořízení ;-).
První ostrý start. Musíme vyhodnotit zápas s Mekim. Následují Vikiho program by měl pomoct k růstu výkonnosti.

Muži    Jakub Solnický        3.místo
Jakub Solnický          vs    Martin Štěpán ml.     3:0     (11:4, 11:4, 11:1)
Jakub Solnický          vs    Dalibor Procházka    3:0     (11:6, 11:5, 11:3)
Jakub Solnický          vs    Michal Jadrníček      3:0     (11:6, 11:3, 11:6)
Jakub Solnický          vs    Daniel Mekbib          0:3     (6:11, 7:11, 6:11)
Jakub Solnický          vs    Martin Švec              3:0 scr.

První zápas proti, po Vikim, dalšímu talentu squashe. Martinovi je ale ještě 11 let a je opravdu ještě hodně mladý. Solňa bez komplikací.
Ve druhém zápase Solňa nepřipustil komplikace, stejně jako v zápase třetím. První den v pohodě. Semifinále bylo reprízou posledního finále MR. Bohužel pro Solňu byl tento zápas jednoznačnější. Pro Kubu to byl po letní přípravě první opravdu ostrý zápas a nevyhranost byla vidět.
Zápas o třetí místo bez boje.
Dáme hlavy dohromady a po objemu se teď vrhneme na squash.

Muži    Benjamin Bergel      17.místo
Benjamin Bergel      vs    Petr Nohel                0:3     (4:11, 7:11, 2:11)
Benjamin Bergel      vs    Vlastimil Kozák         2:0     (11:9, 11:6)
Benjamin Bergel      vs    Petr Kopecký            2:1     (11:5, 9:11, 11:5)
Benjamin Bergel      vs    Dan Teuchner          2:0     (11:5, 11:4)

První zápas repríza z posledního MR a zápasu o bron. Opět úspěšnější Péťa.
V plate se hrají zápasy na dva vítězné sety. Beny ve všech utkáních dokázal zvítězit bez výraznějších problémů a 17. místo na A na začátek sezóny je pro Benyho dobrý vstup.

Muži    Jakub Slavíček         29.místo
Jakub Slavíček          vs    Michal Jirka             1:3     (5:11, 11:9, 3:11, 2:11)
Jakub Slavíček          vs    Vojtěch Hanzal         0:2     (4:11, 7:11)
Jakub Slavíček          vs    Martin Štěpán ml.    0:2     (6:11, 6:11)
Jakub Slavíček          vs    Ondřej Uherka         2:0 scr.

Kuba měl náročnou páteční noc a tak se neodvažujeme psát report k jeho zápasům 🙂