Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – Závěrečný turnaj akademie

Foto z turnaje ZDE

V sobotu 16.6. proběhl Závěrečný turnaj akademie, 5.společná akce a šance získat poslední náramek a za všech pět pak sportovní vak. Součástí bylo vyhlášení celoročního seriálů turnajů JUNIOR D-tour, rozdávání absolventského vysvědčení a medailí za jejich celoroční účast na trénincích, akcích a turnajích.

Turnaje se účastnili i hráči, kteří byli na turnaji úplně poprvé a věříme, že zjistili, že se není čeho bát a zábavy je na turnaji dostatek.
Ve volné chvíli měli možnost zahrát si na NINTENDU, kde se o všechny hráče staral nejvíc nejlepší Barča Brodová alias Brodka :-).

26 hráčů se sešlo na squashových kurtech a začalo šílenství zábavy, blbnutí na kurtu a naopak chtíčem po výhře s nabitými squashovými výměnami.

 1. kolo
  Cílem prvního kola bylo nacpat se všemi buchtami, třešněmi, hroznovým vínem a sladkostmi, které rodiče donesli. Tento cíl hráči splnili skvěle a nabrali tak síly do 3 hodin sportování na kurtu a na nintendu, kde Barču Brodovou zavalila vlna všech sportovců z FAJNE.
 2. kolo
  Budoucí naděje FAJNE, Matyáš Závacký a nešťastný Kryštof Kratochvíl se utkali na kurtu. Kryštof se obával možnosti prohry, protože hrát s tak mladým soupeřem, který oplývá talentem a chtíčem, není jednoduché. Snažil se nahrávat citlivě míče tak, aby Maty vše stíhal, ale zároveň musel tak, aby Kryštof vyhrál a udržel si potřebné body. Maty je ovšem liška podšitá a kdykoliv dostal příležitost k útoky, Kryštofa dostal na nízký drop nebo naopak pěkný cross do rožku :-). Tlak fanoušků byl na Kryštofa značný, protože jsme všichni fandili (a to velmi hlasitě) Matymu. Kryštof se nechal vyvést z míry jen trochu, ale vítězství si podržel.
 3. kolo
  2 nejmladší účastnící Matyáš Závacký a Leon Weidenhausen se prodrali přes všechny starší hráče až k sobě a mohl začít rovnocenný souboj. Ovšem Matymu stačilo v podstatě správné podání, ve kterém nechyboval. Velmi povedenou bitvu absolvovali Tomáš Nenička a Kristýna Slavíková, nejtišší hráči turnaje. Obvykle je najdeme v poklidu na squash tribuně, kde nenápadně vyčkávají až vyhlásí jejich jména. Na kurtu se ovšem rvali o život. Výsledek 1:1 (11:9 ; 5:11) mluví za své. Oba dva umí dát slušnou ránu do rožku, když se dostanou pohodlně k míči a tak rozhodoval každý míč Krásná bitva
 4. kolo
  Finálové utkání svedli jak už to tak u nich bývá Michal Macíček a Jakub Slavíček, věční soupeři na squashovém poli. Oba dělali občas nevynucené chyby, ale v koncovkách si v poslední době méně hrajícího Michala, pohlídal Kuba. Místo na nejvyší na bedně však získala Kača Pavlusová, která měla úplně stejný počet bodů jako Kuba, ale ztratila o jeden míč méně v průběhu celého turnaje :-).

Konečné pořadí kategorie JUNIOR:
Výsledky squash turnaj

1. Pavlusová Kateřina
2. Slavíček Jakub
3.Macíček Michal
4.Mohelník Vojtěch
5.Exner Martin
6.Kratochvíl Kryštof
7.Škrobánek Adam
8.Slavíková Kristýna
9.Závacký Patrik
10.Černý Matěj
11.Hloch Martin
12.Machytková Eva
13.Martinková Terezie
15.Nenička Tomáš
16.Hradilová Valerie
18.Krčmová Tereza
19.Filipczyková Anna
21.Puszterová Kristýna
23.Havelka Zdeněk
24.Berousková Aneta

Konečné pořadí kategorie BENJAMIN:

1.(14.) Kňazovčíková Marie
2. (17.) Oprchalová Olga
3. (20.) Závacký Matyáš
4. (22.) Kubíčková Nikol
5. (25.) Weidenhausen Leon
6. (26.) Žylka Jakub

Vítězi celoročního seriálu turnajů JUNIOR D-Tour:

Kategorie JUNIOR:          Martin Exner
Kategorie BENJAMIN:     Marie Kňazovčíková

Děkujeme všem hráčům, trenérům a rodičům za společné aktivity po celý rok.
Přejeme krásné a sportovní léto.

Klára, Míša, Kača, Karel, Dobroš, Sebi a Honza

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739